VDL Nedcar hervat eind maart productie na stop door tekorten
BORN (ANP) - Autofabriek VDL Nedcar kan eind deze maand de productie weer hervatten. Dat bevestigt het bedrijf dat auto's voor het Duitse concern BMW maakt na eerdere berichtgeving van De Limburger. De productie heeft dan drie weken stilgelegen als gevolg van een tekort aan materialen door de oorlog in Oekraïne.
Probleem was de levering van kabelbomen. Dat zijn op maat gemaakte strengen met elektrische kabels waar onder meer de motor en allerhande sensoren aan verbonden worden. Het Duitse bedrijf Leoni maakte die onder meer in twee fabrieken in het westen van Oekraïne, maar die werden door de oorlog gesloten.
De Limburger meldt dat VDL Nedcar in eerste instantie genoeg kabels voor één week heeft, maar daar is volgens een woordvoerder geen sprake van. "We gaan weer opstarten en in twee ploegen produceren."
Het probleem met de kabelbomen is niet het eerste voor VDL Nedcar. Afgelopen jaar moest de productie al enkele keren worden gestaakt vanwege tekorten aan chips waarmee allerlei functies in de auto worden aangestuurd.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.
38 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft verschillende vluchten naar de Oegandese stad Entebbe geschrapt in verband met maatregelen die andere landen treffen na een ebola-uitbraak in Centraal-Afrika. Dat bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door NH Nieuws.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bestuurder Marty Smits van Milieudefensie bevestigt dat toenmalig directeur Donald Pols hem in 2021 heeft verteld over zijn verleden bij het extreemrechtse Afrikaner Studente Front in Zuid-Afrika. "Donald heeft tijdens ons gesprek duidelijk op alle fronten afstand genomen van zijn verleden en spijt betuigd", zegt Smits daarover in een schriftelijke verklaring. "In zijn jaren bij Milieudefensie heeft Donald zich ingezet voor de missie van Milieudefensie, een rechtvaardige en gelijkwaardige wereld", voegt hij eraan toe.
2 uur geleden