VDL Nedcar hervat eind maart productie na stop door tekorten
BORN (ANP) - Autofabriek VDL Nedcar kan eind deze maand de productie weer hervatten. Dat bevestigt het bedrijf dat auto's voor het Duitse concern BMW maakt na eerdere berichtgeving van De Limburger. De productie heeft dan drie weken stilgelegen als gevolg van een tekort aan materialen door de oorlog in Oekraïne.
Probleem was de levering van kabelbomen. Dat zijn op maat gemaakte strengen met elektrische kabels waar onder meer de motor en allerhande sensoren aan verbonden worden. Het Duitse bedrijf Leoni maakte die onder meer in twee fabrieken in het westen van Oekraïne, maar die werden door de oorlog gesloten.
De Limburger meldt dat VDL Nedcar in eerste instantie genoeg kabels voor één week heeft, maar daar is volgens een woordvoerder geen sprake van. "We gaan weer opstarten en in twee ploegen produceren."
Het probleem met de kabelbomen is niet het eerste voor VDL Nedcar. Afgelopen jaar moest de productie al enkele keren worden gestaakt vanwege tekorten aan chips waarmee allerlei functies in de auto worden aangestuurd.
Meer uit Financieel
AMERSFOORT (ANP) - Vereniging Eigen Huis is het oneens met het Centraal Planbureau, dat pleit voor het afbouwen van voordelen voor mensen met een koopwoning. Volgens het CPB is dat nodig om de woningmarkt vlot te trekken en woningzoekenden beter te ondersteunen.
18 minuten geledenBEIJING (ANP) - China heeft de importheffingen op zuivel uit de Europese Unie aanzienlijk verlaagd. Het land beschuldigt de EU ervan schade toe te brengen aan de Chinese zuivelsector door de eigen boeren te subsidiëren. Bij de definitieve vaststelling zijn de tarieven echter flink omlaag gegaan, onder andere voor het Nederlandse FrieslandCampina.
49 minuten geledenBEIJING (ANP) - Nederland moet zo snel mogelijk "gunstige omstandigheden" creëren voor het oplossen van interne conflicten bij chipmaker Nexperia, vindt de Chinese regering. Voor de oorzaak van de internationale ruzie rond de Nijmeegse chipmaker wijst het Chinese ministerie van Handel naar "de Nederlandse kant", meldt persbureau Reuters.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Adyen en Magnum behoorden donderdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs na tegenvallende kwartaalberichten. Betaalbedrijf Adyen, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh, Spotify en Groupon, kelderde 18 procent ondanks een stevige stijging van de omzet in de tweede helft van 2025. Voor dit jaar werd de omzetverwachting echter bijgesteld tot een groei van 20 tot 22 procent. Eerder rekende Adyen nog op een omzetstijging van 20 tot 25 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NN Group, bekend van Nationale-Nederlanden, profiteert van de hervorming van het Nederlandse pensioenstelsel. Mede daardoor is er afgelopen jaar 2,6 miljard euro aan pensioengeld ingestroomd bij de pensioentak van de verzekeraar. Topman David Knibbe zag verder groei met verzekeringen in het buitenland en wijst erop dat het door AI tegelijk lukt om kosten te verlagen.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Mercedes-Benz verwacht dat de winstmarges dit jaar onder druk blijven staan. Het autoconcern uit Stuttgart worstelt met de verhoogde Amerikaanse invoerheffingen en scherpe concurrentie van autoproducenten in China.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Voedings- en verzorgingsmiddelenconcern Unilever heeft in het eerste jaar onder topman Fernando Fernandez een hogere winst in de boeken gezet. Het Britse bedrijf achter merken als Dove, Knorr en Rexona zette vaart achter een grote reorganisatie om kosten te besparen. Ook kondigde Unilever veel verkoopdeals aan om van minder goed presterende merken af te komen.
3 uur geleden