VDL hoopt op nieuwe kansen bij Nedcar
EINDHOVEN (ANP) - VDL is in gesprek met enkele partijen om voor hen auto's te gaan maken in de autofabriek in Born. In enkele gevallen is die belangstelling concreet, laat VDL donderdag weten. "We hebben vertrouwen dat we vermoedelijk op korte termijn een samenwerking of contract kunnen ondertekenen voor de bouw van auto’s", aldus VDL in een interne mededeling waar Eindhovens Dagblad eerder over berichtte. "Dit kan een compleet voertuig zijn, of het afmonteren van een gedeeltelijk opgebouwde auto of carrosserie."
VDL liet dat donderdag weten aan de medewerkers, alhoewel er geen concrete merken of data worden genoemd. Bij Nedcar worden momenteel MINI's van BMW gebouwd. Maar dat contract loopt begin volgend jaar af. Een nieuwe opdrachtgever is er nog niet, waardoor massaontslagen onvermijdelijk lijken. Per 1 november verliezen alvast ruim 1800 van de in totaal 3950 medewerkers van Nedcar hun baan, kondigde VDL eerder aan.
VDL zoekt intussen naar mogelijkheden om na het contracteinde met BMW in maart 2024 zoveel mogelijk van de dan nog resterende 2100 banen overeind te houden. Maar het zal niet mogelijk zijn om het gat dat in maart ontstaat op te vullen. Veel plannen behelzen een langere termijn.
Samenwerking ElectricBrands
Zo zet VDL in op een verdere samenwerking met het Duitse bedrijf ElectricBrands, dat in Born de e-stadsauto Evetta en de modulaire XBUS wil laten produceren. Het gaat voorlopig om bescheiden aantallen die in Born van de band kunnen rollen.
Daarnaast worden onderdelen van VDL naar Born verhuisd, zoals VDL Bus Venlo dat per 1 januari in een hal van Nedcar wordt ondergebracht. De activiteit zal vanaf dan worden omgedoopt naar VDL Special Vehicles. VDL verwacht dat de werkgelegenheid van dit onderdeel in Born in enkele jaren groeit van 120 naar ongeveer 500 medewerkers.
GOTEC Brake Disc Coating
Ook is VDL een samenwerking aangegaan met het bedrijf GOTEC Brake Disc Coating (GBDC) voor het coaten van remschijven in Born. En er is een demolijn in Born in gebruik om batterijen te assembleren. VDL praat met auto- en tussenbouwers om hun batterijen in Born te laten assembleren.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de notulen van de rentevergadering van de Amerikaanse centrale bank van januari. Toen liet de Federal Reserve de rente in de Verenigde Staten onveranderd, na drie verlagingen op rij.
35 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen hebben preventief ongeveer honderd vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer. Dit bevestigt een woordvoerder van de luchthaven na berichtgeving door De Telegraaf. Het zijn volgens hem vooral Europese bestemmingen.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Meta-topman Mark Zuckerberg heeft spijt van de trage vooruitgang die zijn bedrijf boekte bij het identificeren van minderjarige gebruikers op Instagram. Dit heeft hij woensdag gezegd tijdens de behandeling van een belangrijke zaak over socialemediaverslaving in het Amerikaanse Los Angeles.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurslid Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) is van plan haar termijn uit te zitten. Dit heeft de Duitse econoom woensdag gezegd. Eerder woensdag meldden bronnen tegen de Britse zakenkrant Financial Times dat ECB-president Christine Lagarde haar termijn waarschijnlijk niet gaat afmaken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beursuitbater Euronext, eigenaar van de aandelen- en optiemarkten in onder meer Amsterdam, Parijs en Lissabon, heeft in 2025 een recordjaar gedraaid. Topman Stéphane Boujnah zegt daarbij met "vertrouwen en vastberadenheid" begonnen te zijn aan 2026. Het beursbedrijf profiteert van hogere handelsinkomsten, meer beursgangen en overnames.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Het socialemediaplatform X moet onderzoekers toegang geven tot gegevens rond de verkiezingen in Hongarije op 12 april. Dit heeft het hof van beroep in Berlijn bepaald. De beslissing wordt gezien als een mijlpaal in de uitvoering van de Digital Services Act (DSA) van de EU.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Miljardair Les Wexner heeft tegenover een onderzoekscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gezegd dat hij een keer op het privé-eiland van Jeffrey Epstein is geweest. De in 2019 overleden zedendelinquent was jarenlang de financieel adviseur van Wexner, die rijk werd met winkel- en marketingconglomeraat L Brands.
4 uur geleden