Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VDL hoopt op nieuwe kansen bij Nedcar

VDL hoopt op nieuwe kansen bij Nedcar

EINDHOVEN (ANP) - VDL is in gesprek met enkele partijen om voor hen auto's te gaan maken in de autofabriek in Born. In enkele gevallen is die belangstelling concreet, laat VDL donderdag weten. "We hebben vertrouwen dat we vermoedelijk op korte termijn een samenwerking of contract kunnen ondertekenen voor de bouw van auto’s", aldus VDL in een interne mededeling waar Eindhovens Dagblad eerder over berichtte. "Dit kan een compleet voertuig zijn, of het afmonteren van een gedeeltelijk opgebouwde auto of carrosserie."

VDL liet dat donderdag weten aan de medewerkers, alhoewel er geen concrete merken of data worden genoemd. Bij Nedcar worden momenteel MINI's van BMW gebouwd. Maar dat contract loopt begin volgend jaar af. Een nieuwe opdrachtgever is er nog niet, waardoor massaontslagen onvermijdelijk lijken. Per 1 november verliezen alvast ruim 1800 van de in totaal 3950 medewerkers van Nedcar hun baan, kondigde VDL eerder aan.

VDL zoekt intussen naar mogelijkheden om na het contracteinde met BMW in maart 2024 zoveel mogelijk van de dan nog resterende 2100 banen overeind te houden. Maar het zal niet mogelijk zijn om het gat dat in maart ontstaat op te vullen. Veel plannen behelzen een langere termijn.

Samenwerking ElectricBrands

Zo zet VDL in op een verdere samenwerking met het Duitse bedrijf ElectricBrands, dat in Born de e-stadsauto Evetta en de modulaire XBUS wil laten produceren. Het gaat voorlopig om bescheiden aantallen die in Born van de band kunnen rollen.

Daarnaast worden onderdelen van VDL naar Born verhuisd, zoals VDL Bus Venlo dat per 1 januari in een hal van Nedcar wordt ondergebracht. De activiteit zal vanaf dan worden omgedoopt naar VDL Special Vehicles. VDL verwacht dat de werkgelegenheid van dit onderdeel in Born in enkele jaren groeit van 120 naar ongeveer 500 medewerkers.

GOTEC Brake Disc Coating

Ook is VDL een samenwerking aangegaan met het bedrijf GOTEC Brake Disc Coating (GBDC) voor het coaten van remschijven in Born. En er is een demolijn in Born in gebruik om batterijen te assembleren. VDL praat met auto- en tussenbouwers om hun batterijen in Born te laten assembleren.

Meer uit Financieel

Amerikaanse boete voor KLM om vliegen boven Irak

WASHINGTON (ANP) - KLM heeft een boete van 320.000 dollar gekregen van het Amerikaanse ministerie van Transport. De Amerikanen bestraffen de maatschappij, omdat ze bij vluchten met zogenoemde codeshare van Delta Air Lines door luchtruim is gevlogen waarvoor beperkingen van de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gelden.

33 minuten geleden
AEX sluit licht hoger, Shell bovenaan na stijgende olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een kleine plus gesloten. Beleggers waren voorzichtig door de stijgende olieprijzen en zorgen rond AI. Olie- en gasproducent Shell en oliedienstverlener SBM Offshore profiteerden op het Damrak van de duurdere olie.

41 minuten geleden
NCSC: kans fors misbruik kwetsbaarheden PHP kleiner dan gedacht

DEN HAAG (ANP) - Het misbruiken van de twee kwetsbaarheden in programmeertaal PHP is ingewikkeld en de kans op grootschalig misbruik is kleiner dan eerder ingeschat. Dat meldt het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) na verder onderzoek.

1 uur geleden
Politie start strafrechtelijk onderzoek naar cyberaanval Ahold

ZAANDAM (ANP) - De politie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar de cyberaanval die de afgelopen tijd voor grote problemen zorgde bij Albert Heijn en andere ketens van winkelconcern Ahold Delhaize. Dat meldt een woordvoerder van de politie aan het ANP.

2 uur geleden
KLM schrapt vrijdag en zaterdag klein aantal vluchten om wind

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft vrijdag twintig vluchten geannuleerd vanwege de harde wind in Nederland. Zaterdag komen er daar nog 22 bij, laat een woordvoerster weten.

2 uur geleden
Moderna zakt verder op Wall Street na uitgelekte testresultaten

NEW YORK (ANP) - Moderna ging vrijdag 7,1 procent omlaag op de beurzen in New York. De farmaceut raakte een dag eerder al bijna 18 procent aan beurswaarde kwijt na uitgelekte resultaten van een mogelijk nieuw vaccin tegen huidkanker van het bedrijf. Hoewel het vaccin, dat Moderna samen met branchegenoot Merck heeft ontwikkeld, het risico op terugkeer of overlijden door huidkanker flink verlaagt, bleven de resultaten achter bij de hoge verwachtingen van beleggers.

2 uur geleden
AH verwacht woensdag weer volledige boodschappenbezorging

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn verwacht dat vanaf aankomende woensdag alle boodschappen weer bezorgd kunnen worden. De capaciteit is, na een cybersecurityincident van ongeveer twee weken geleden, nog niet terug op het oude niveau. Die ligt momenteel op een derde van normaal.

4 uur geleden