Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VDL hoopt op nieuwe kansen bij Nedcar

VDL hoopt op nieuwe kansen bij Nedcar

EINDHOVEN (ANP) - VDL is in gesprek met enkele partijen om voor hen auto's te gaan maken in de autofabriek in Born. In enkele gevallen is die belangstelling concreet, laat VDL donderdag weten. "We hebben vertrouwen dat we vermoedelijk op korte termijn een samenwerking of contract kunnen ondertekenen voor de bouw van auto’s", aldus VDL in een interne mededeling waar Eindhovens Dagblad eerder over berichtte. "Dit kan een compleet voertuig zijn, of het afmonteren van een gedeeltelijk opgebouwde auto of carrosserie."

VDL liet dat donderdag weten aan de medewerkers, alhoewel er geen concrete merken of data worden genoemd. Bij Nedcar worden momenteel MINI's van BMW gebouwd. Maar dat contract loopt begin volgend jaar af. Een nieuwe opdrachtgever is er nog niet, waardoor massaontslagen onvermijdelijk lijken. Per 1 november verliezen alvast ruim 1800 van de in totaal 3950 medewerkers van Nedcar hun baan, kondigde VDL eerder aan.

VDL zoekt intussen naar mogelijkheden om na het contracteinde met BMW in maart 2024 zoveel mogelijk van de dan nog resterende 2100 banen overeind te houden. Maar het zal niet mogelijk zijn om het gat dat in maart ontstaat op te vullen. Veel plannen behelzen een langere termijn.

Samenwerking ElectricBrands

Zo zet VDL in op een verdere samenwerking met het Duitse bedrijf ElectricBrands, dat in Born de e-stadsauto Evetta en de modulaire XBUS wil laten produceren. Het gaat voorlopig om bescheiden aantallen die in Born van de band kunnen rollen.

Daarnaast worden onderdelen van VDL naar Born verhuisd, zoals VDL Bus Venlo dat per 1 januari in een hal van Nedcar wordt ondergebracht. De activiteit zal vanaf dan worden omgedoopt naar VDL Special Vehicles. VDL verwacht dat de werkgelegenheid van dit onderdeel in Born in enkele jaren groeit van 120 naar ongeveer 500 medewerkers.

GOTEC Brake Disc Coating

Ook is VDL een samenwerking aangegaan met het bedrijf GOTEC Brake Disc Coating (GBDC) voor het coaten van remschijven in Born. En er is een demolijn in Born in gebruik om batterijen te assembleren. VDL praat met auto- en tussenbouwers om hun batterijen in Born te laten assembleren.

Meer uit Financieel

Nederlandse autobranche verwacht minder nieuwe auto's te verkopen

BUNNIK (ANP) - De Nederlandse autobranche verwacht volgend jaar minder nieuwe personenauto's te verkopen. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging gaat de bijtelling voor elektrische leasewagens naar verwachting omhoog, van 18 naar 20 procent. Ook moeten werkgevers door de zogenoemde pseudo-eindheffing dan wat meer gaan betalen voor zakelijke auto's met een verbrandingsmotor, waaronder plug-inhybrides.

14 minuten geleden
Meloni kondigt na wegblokkades akkoord over dieselmaatregelen aan

ROME (ANP) - De Italiaanse regering is akkoord gegaan met noodmaatregelen die tegemoetkomen aan transportbedrijven die in de problemen komen door de hoge dieselprijzen. Dat kondigde premier Giorgia Meloni aan in een video op sociale media. Het bericht volgt op truckersprotesten in het zuiden van het land, waarbij blokkades voor lege schappen in de supermarkten en wegrottende tomaten zorgden.

48 minuten geleden
Tesla en Meta zakken op negatief Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde donderdag tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's zag de winst in het afgelopen kwartaal flink dalen. Ook verlaagde het bedrijf dat wordt geleid door miljardair Elon Musk de prognose voor de kapitaaluitgaven dit jaar. Dit roept vragen op over het tempo waarin het bedrijf zijn AI- en robotica-activiteiten uitbreidt. Het aandeel zakte zo'n 3 procent.

1 uur geleden
PHP waarschuwt: verouderde sites blijven kwetsbaar voor aanvallen

DEN HAAG (ANP) - Websites die draaien op PHP die niet zijn bijgewerkt naar de nieuwste versies blijven kwetsbaar, benadrukt de stichting achter de programmeertaal. "Oudere versies die niet zijn voorzien van de beveiligingspatch blijven kwetsbaar. Updaten is noodzakelijk", zegt de PHP Foundation desgevraagd tegen het ANP.

2 uur geleden
Europees Parlement wil twee jaar extra uitstel van methaanregels

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat de nieuwe EU-regels over de methaanuitstoot bij de invoer van olie en gas niet met één jaar, maar met drie jaar worden uitgesteld. 341 Europarlementariërs stemden daarvoor, 225 tegen.

3 uur geleden
VS willen in recordbestelling 850 JSF-vliegtuigen kopen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering koopt de komende tien jaar minstens 850 gevechtsvliegtuigen van het type F-35 van Lockheed Martin. Dat staat in een principeovereenkomst tussen het ministerie van Defensie en de Amerikaanse fabrikant van militair materieel. Het zou de grootste bestelling zijn in de geschiedenis van het gevechtsvliegtuig, ook wel bekend als de Joint Strike Fighter (JSF). Op dit moment hebben de Verenigde Staten en bondgenoten als Nederland in totaal ongeveer 1375 exemplaren van de F-35 in gebruik.

3 uur geleden
Meer Spotify-gebruikers, maar advertentie-inkomsten vallen tegen

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - De Zweedse muziekstreamingdienst Spotify zag de advertentie-inkomsten afgelopen kwartaal tegenvallen. Het aantal gebruikers van de dienst en betalende abonnees trok in het derde kwartaal wel iets verder aan, werd donderdag bekend.

3 uur geleden