Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VDL gaat onderdelen maken voor nieuwe kernreactor Petten

VDL gaat onderdelen maken voor nieuwe kernreactor Petten

EINDHOVEN (ANP) - Industrieel concern VDL gaat onderdelen maken voor de nieuwe kernreactor in Petten. Deze zijn nodig voor de productie van medische isotopen, radioactieve stoffen die worden gebruikt voor bijvoorbeeld de behandeling van kanker. Volgens VDL is met de order "miljoenen euro's" gemoeid.

Voor dat geld gaat de Belgische werkmaatschappij VDL KTI onder andere aan de slag met het bouwen van de reactorpool. Daarin zit water dat de onderzoeksreactor op een veilige temperatuur houdt en medewerkers beschermt tegen straling. Ook gaat het concern een servicepool produceren die wordt gebruikt voor onderhoud en inspectie van reactoronderdelen. Daarnaast gaat VDL drukvaten maken voor de tijdelijke opslag van radioactief water.

"We zijn trots dat we met onze kennis van industrialisatie, systeemintegratie en onze maakcompetenties kritische onderdelen mogen leveren voor de nieuwe PALLAS-isotopenreactor", zegt president-directeur Willem van der Leegte van VDL. "Het is geweldig dat we op deze manier kunnen bijdragen aan de medische behandeling van tienduizenden mensen per dag. Deze order is tevens een mooie stap in de nucleaire sector."

2030

VDL trekt twee tot drie jaar uit voor de productie en levering. De nieuwe reactor moet rond 2030 worden opgeleverd.

De nieuwe reactor voor het medische PALLAS-project moet een oude reactor in het Noord-Hollandse Petten vervangen. De Europese Commissie keurde in juli van dit jaar een subsidie van 2 miljard euro goed, die Nederland wil investeren in de bouw. Volgens Brussel draagt het PALLAS-project bij aan het veiligstellen van essentiƫle medicijnen voor de Europese markt.

De Autoriteit Nucleaire Veiligheid en Stralingsbescherming (ANVS) heeft in februari vorig jaar al goedkeuring gegeven voor de bouw van de nieuwe reactor in Petten. Het was voor het eerst in decennia dat er een vergunning kwam voor de bouw van een nieuwe kernreactor in Nederland.

Meer uit Financieel

Speelgoed goedkoper, mogelijk door productie China en heffingen

DEN HAAG (ANP) - Speelgoed is het afgelopen jaar goedkoper geworden in Nederland. Dat is opvallend, producten worden doorgaans juist steeds duurder. Experts denken dat de toegenomen productie in China en de handelsspanningen van dat land met de Verenigde Staten mogelijk een rol spelen.

40 minuten geleden
Kleine koersuitslagen op aandelenbeurzen New York

NEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York lieten donderdag aan het slot kleine koersuitslagen zien. De aandacht van beleggers op Wall Street ging opnieuw uit naar cijfers over de Amerikaanse banenmarkt. Verder waren er nog kwartaalresultaten van onder meer softwareconcern Salesforce en supermarktketen Kroger.

8 uur geleden
Regering VS wil nog meer belangen in grondstoffenbedrijven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is van plan nog meer belangen te nemen in bedrijven die actief zijn met belangrijke grondstoffen om zo de afhankelijkheid van China bij die grondstoffen tegen te gaan. Het gaat bijvoorbeeld om zink, kobalt, nikkel, lithium en koper die van groot belang zijn voor de industrie en defensiesector.

9 uur geleden
Amsterdamse AEX sluit licht lager, Philips grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine min gesloten na de plus een dag eerder. Zorgtechnologieconcern Philips was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak en zorgde voor koersdruk op de hoofdindex.

12 uur geleden
Albert Heijn berispt om vage duurzaamheidsclaims zuivelproducten

AMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn heeft consumenten misleid met vage duurzaamheidsclaims op zuivelverpakkingen van zijn huismerk en moet ze aanpassen. Dat maakte de Reclame Code Commissie (RCC) donderdag bekend na een klacht van Wakker Dier.

12 uur geleden
Salesforce iets hoger op Wall Street na sterke vooruitzichten

NEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel Salesforce, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, steeg licht.

14 uur geleden
Schiphol halveert aantal grondafhandelaren in 2027

SCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.

16 uur geleden