VCP: Nog veel onzekerheden in uitwerking pensioenakkoord
AMSTERDAM (ANP) - De uitwerking van het pensioenakkoord kent nog veel onzekerheden, zoals over de compensatie voor werknemers die pensioenopbouw kwijtraken. Dat is voor de Vakcentrale voor Professionals VCP reden om niet zomaar akkoord te gaan met het resultaat.
Met een crisis voor de deur, waarvan werkgevers nu al aangeven dat arbeidsvoorwaarden moeten worden ingeleverd, wil de VCP op landelijk niveau geregeld hebben dat de compensatie er komt. Volgens de vakcentrale gaat de minister ervan uit dat werknemers zelf dit enorme pensioengat repareren door met hun werkgever het gesprek aan te gaan.
"De VCP zegt geen ja, maar zeker ook geen nee tegen dit resultaat", aldus VCP-vicevoorzitter Gerrit van de Kamp. "Er zijn goede dingen bereikt, er is vertrouwen dat details op deze resultaten positief zullen worden uitgewerkt. Maar het heikele punt van de uitblijvende compensatie noodzaakt ons de minister op te roepen het hele pakket wat er nu ligt te delen met de Tweede Kamer", aldus Van de Kamp.
Volgens de VCP moet dan ook het "kostenneutrale plan voor compensatie" zoals de vakcentrale dat heeft aangedragen, worden gedeeld. "Het is dan aan de politiek om te besluiten of zij een grote groep werknemers in de kou laat staan", aldus Van der Kamp.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/RTR) - India en de Europese Unie zijn klaar met de onderhandelingen over een vrijhandelsakkoord, meldt de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal. De deal zou dinsdag ondertekend kunnen worden tijdens de EU-India-top.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Tweedehands elektrische auto's zijn vorig jaar goedkoper geworden in Nederland. De gemiddelde prijs lag in 2025 op 34.600 euro, meldt het Europese onlineautoplatform AutoScout24 op basis van eigen gegevens. Dat is 8,7 procent goedkoper dan in 2024.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ACM keurt de overname van de overige aandelen van HEMA door de familie Van Eerd goed. Daarmee is een belangrijke horde genomen om de winkelketen volledig eigendom te maken van de familie achter supermarktketen Jumbo. De Belgische mededingingsautoriteiten en de ondernemingsraad moeten nog hun goedkeuring geven.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - HEMA maakt zijn bekende rookworst weer volgens het originele recept. Ruim een jaar geleden was de winkelketen overgestapt op een ander recept, bij een andere leverancier, om te voldoen aan het Beter Leven Keurmerk. "Het bleek echter een uitdaging om die herkenbare HEMA-smaak volledig te behouden", erkent HEMA nu.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoek doen naar socialmediaplatform X en chatbot Grok, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert. Dat zou in overtreding zijn van de Europese techregels. Zowel Grok als X is eigendom van Elon Musk.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) maakt zich zorgen over de afname van de concurrentie in Nederland in het afgelopen decennium. De toezichthouder wijst op de nadelen voor consumenten, want voldoende concurrentie dwingt bedrijven om de prijzen laag te houden, de kwaliteit te verbeteren en te blijven innoveren. De ACM zegt met nieuwe bevoegdheden beter te kunnen ingrijpen.
3 uur geledenWENEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie bij de komende vergadering naar verwachting opnieuw ongewijzigd. Dat melden bronnen bij OPEC+ aan persbureau Bloomberg. De organisatie, met Saudi-Arabiƫ en Rusland als belangrijkste leden, vergadert op zondag 1 februari via videoverbinding over de productie.
4 uur geleden