Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VCP: Nog veel onzekerheden in uitwerking pensioenakkoord

VCP: Nog veel onzekerheden in uitwerking pensioenakkoord

AMSTERDAM (ANP) - De uitwerking van het pensioenakkoord kent nog veel onzekerheden, zoals over de compensatie voor werknemers die pensioenopbouw kwijtraken. Dat is voor de Vakcentrale voor Professionals VCP reden om niet zomaar akkoord te gaan met het resultaat.

Met een crisis voor de deur, waarvan werkgevers nu al aangeven dat arbeidsvoorwaarden moeten worden ingeleverd, wil de VCP op landelijk niveau geregeld hebben dat de compensatie er komt. Volgens de vakcentrale gaat de minister ervan uit dat werknemers zelf dit enorme pensioengat repareren door met hun werkgever het gesprek aan te gaan.

"De VCP zegt geen ja, maar zeker ook geen nee tegen dit resultaat", aldus VCP-vicevoorzitter Gerrit van de Kamp. "Er zijn goede dingen bereikt, er is vertrouwen dat details op deze resultaten positief zullen worden uitgewerkt. Maar het heikele punt van de uitblijvende compensatie noodzaakt ons de minister op te roepen het hele pakket wat er nu ligt te delen met de Tweede Kamer", aldus Van de Kamp.

Volgens de VCP moet dan ook het "kostenneutrale plan voor compensatie" zoals de vakcentrale dat heeft aangedragen, worden gedeeld. "Het is dan aan de politiek om te besluiten of zij een grote groep werknemers in de kou laat staan", aldus Van der Kamp.

Meer uit Financieel

OPEC+ bezorgd over kostbare aanvallen op energiefaciliteiten

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.

9 uur geleden
Koeweit: zware schade aan oliefaciliteiten door Iraanse aanval

KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait ​Petroleum ⁠Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.

11 uur geleden
Bloomberg: landen OPEC+ gaan olieproductie verder verhogen

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.

12 uur geleden
Onderzoek: Duitse DAX-bedrijven keren recorddividend uit

FRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.

14 uur geleden
Luchthavens Italië waarschuwen voor brandstofbeperkingen

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.

15 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten drukt op economische groei Vietnam

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.

1 dag geleden
Frankrijk verstrekt kleine bedrijven leningen om brandstofprijzen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.

1 dag geleden