
Vattenfall zoekt alternatief voor biomassacentrale in Diemen
DIEMEN (ANP) - Energiebedrijf Vattenfall gaat op zoek naar een andere duurzame warmtebron bij Diemen nadat de Raad van State (RvS) heeft geoordeeld dat voor een biomassacentrale toch onderzoek moet worden gedaan naar de milieueffecten. Vattenfall gaat daarover in gesprek met de provincie Noord-Holland, demissionair minister van Energie Rob Jetten en de gemeenten Amsterdam, Diemen en Almere.
De provincie Noord-Holland had Vattenfall een vergunning verleend voor de bouw van een biomassacentrale in Diemen. In zo'n centrale worden houtpellets verbrand om warmte op te wekken. Milieuorganisatie Mobilisation for the Environment (MOB) vond dat ten onrechte geen onderzoek naar de effecten op de omgeving was gedaan en de RvS ging daarin mee.
Volgens Vattenfall duurt het opzetten van een biomassacentrale door de uitspraak van de RvS nu even lang als de ontwikkeling van andere duurzame warmtebronnen, waardoor nu eerst naar die opties wordt gekeken. Volgens het energiebedrijf wordt gekeken naar geothermie, restwarmte uit waterstofproductie en datacenters, aquathermie en het ombouwen van gascentrales naar waterstofcentrales. Bij geothermie wordt warmte uit de ondergrond gehaald en bij aquathermie uit water.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 38-jarige man uit Amsterdam aangehouden die wordt verdacht van het bedreigen van Douwe Bob.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is woensdag de warmste 2 juli sinds het begin van de metingen, meldt Weeronline. De temperatuur in De Bilt steeg om 13.30 uur naar 33,7 graden en daarmee ging het oude record uit de boeken. Dat stond op 33,6 graden en werd gemeten in 2010. Het is de tweede dag op rij dat er een warmterecord wordt verbroken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 30-jarige Roman D., die vijf willekeurige slachtoffers zou hebben neergestoken bij de Dam in Amsterdam, heeft tot nu toe nog geen verklaring willen afleggen over zijn motief. Dat maakte de officier van justitie woensdag bekend in de rechtbank in Amsterdam, waar D. niet aanwezig was. Hij is inmiddels drie keer gehoord.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Stichting Kinderopvang Huizen is schuldig aan de dood van een 2-jarig jongetje op 3 april 2023, stelt de rechtbank. De stichting heeft onvoldoende gedaan om de veiligheid bij de peuterspeelzaal 't Kraaltje te waarborgen en moet een boete van 30.000 euro betalen, waarvan 25.000 euro voorwaardelijk.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer op de hogesnelheidslijn is volgens spoorbeheerder ProRail "veel beter beschermd" tegen de harde wind na de plaatsing van wind- en geluidsschermen. Die zijn de afgelopen jaren langs de spoorlijn gezet om de wind tegen te houden.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De Koninklijke Marechaussee (KMar) waarschuwt mensen die via Schiphol reizen voor grote drukte de komende weken door de zomervakantie. Van 4 juli tot en met 31 augustus zullen in totaal ruim 5,8 miljoen reizigers de paspoortcontrole passeren, aldus de instantie. Door de grote drukte kan het zijn dat mensen wat langer dan gebruikelijk moeten wachten.
3 uur geledenBIDDINGHUIZEN (ANP) - A$AP Rocky heeft zijn optredens bij Lowlands en Pukkelpop geannuleerd. Dat maakten de organisaties woensdag bekend via sociale media. De rapper was aangekondigd als headliner van beide festivals. De reden waarom A$AP Rocky heeft afgezegd is niet bekend.
3 uur geleden