Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vattenfall wil noodlijdend Warmtebedrijf Rotterdam kopen

Vattenfall wil noodlijdend Warmtebedrijf Rotterdam kopen

DIEMEN (ANP) - Energieleverancier Vattenfall is van plan het Warmtebedrijf Rotterdam te kopen. Dat bedrijf in handen van de gemeente dreigde om te vallen doordat een gehoopte warmteleiding naar Leiden er niet kwam. Vattenfall wil ook alle medewerkers van het Warmtebedrijf Rotterdam overnemen.

Het Warmtebedrijf Rotterdam werd in 2006 opgericht om restwarmte afkomstig van de Rotterdamse industrie naar de stad te brengen voor de verwarming van huizen. Maar het aantal woningen dat uiteindelijk werd aangesloten op dit warmtenet viel tegen, waardoor het bedrijf van meet af aan kwakkelde. Een extra verbinding met Leiden vanuit een nog aan te leggen leiding naar Den Haag moest voor meer inkomsten zorgen, maar de gemeente trok daar in oktober haar handen van af omdat de risico's te groot waren.

Het college van Rotterdam is positief over het bod van Vattenfall, meldt het energiebedrijf op zijn site. De gemeenteraad moet nog instemmen en besluit op 2 juni over de gehoopte overname. De gemeente Rotterdam is veruit de grootste aandeelhouder in het Warmtebedrijf Rotterdam, maar ook de provincie Zuid-Holland heeft aandelen. De Provinciale Staten beslissen op 15 juni over de overname. Ook de Autoriteit Consument & Markt en de Europese Commissie moeten als toezichthouders tegen kartelvorming hun goedkeuring geven.

Financiële details van het bod van Vattenfall zijn niet bekendgemaakt. Het bedrijf stelt met de overname de warmtevoorziening aan aangesloten wijknetten te willen waarborgen. Vattenfall is ook ook eigenaar van twee wijknetten voor stadswarmte in Rotterdam en Hoogvliet. Het bedrijf levert ook stadswarmte in Leiden, Arnhem, Ede, Nijmegen, Amsterdam en Almere.

Meer uit Financieel

Door laag water Rijn gestrand binnenvaartschip vaart weer

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Een Nederlands binnenvaartschip dat op een zandbank in de haven van Düsseldorf was vastgelopen door het aanhoudend lage waterpeil van de Rijn, ligt weer vlot en vaart vijf dagen te laat alsnog richting Nederland. Het schip heeft inmiddels de haven van Düsseldorf verlaten, heeft een woordvoerder van het logistieke bedrijf Mosolf gezegd tegen het Duitse persbureau dpa.

39 minuten geleden
Bloomberg: Merz gaat praten met Klaas Knot over topfunctie ECB

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat praten met de twee grootste kanshebbers voor de opvolging van president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB), meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Met Klaas Knot praat hij naar verluidt ergens de komende dagen. Het gesprek met zijn grootste rivaal, voormalig president van de Spaanse centrale bank Pablo Hernández de Cos, moet in de komende weken plaatsvinden.

3 uur geleden
VS praten met Rusland over oliedeal, meldt The New York Times

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering praat met Rusland over een oliedeal waarmee miljarden dollars gemoeid zijn, meldt The New York Times zaterdag op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is zo'n mogelijke deal onderdeel van de Amerikaanse onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne.

4 uur geleden
Justitie VS heropent strafrechtelijk onderzoek oud-Fed-baas niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heropent het strafrechtelijk onderzoek naar oud-voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve niet. Onlangs werd het voormalige centralebankhoofd in een rapport grotendeels vrijgepleit van beschuldigingen rond kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van het Fed-gebouw in Washington. President Donald Trump drong er echter op aan dat justitie opnieuw naar de zaak zou kijken.

5 uur geleden
Problemen met nieuwe iPhone bij sommige Amerikaanse klanten

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat "een klein aantal" Amerikaanse klanten met de nieuwe iPhone 18 Pro Max hun toestel moet laten vervangen. Door een bug verloren deze klanten met een abonnement bij telecombedrijf AT&T hun mobiele verbinding.

6 uur geleden
Dieselprijs omlaag na G7-besluit over vrijgave dieselvoorraden

EINDHOVEN (ANP) - Automobilisten zijn aan de Nederlandse pomp zaterdag gemiddeld 1 cent minder kwijt voor een liter diesel. Daarmee laat de dieselprijs direct een daling zien na de aankondiging van een forse vrijgave van olie- en dieselvoorraden door landen van de G7.

7 uur geleden
Nieuw Russisch commissariaat voor oud-bondskanselier Schröder

MOSKOU (ANP/DPA) - De voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder is toegetreden tot de raad van commissarissen van de Russische supermarktketen Hyperglobus. Eerder kreeg Schröder in het Westen veel kritiek op zijn banden met het Russische bedrijfsleven en president Vladimir Poetin.

7 uur geleden