Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vattenfall wil noodlijdend Warmtebedrijf Rotterdam kopen

Vattenfall wil noodlijdend Warmtebedrijf Rotterdam kopen

DIEMEN (ANP) - Energieleverancier Vattenfall is van plan het Warmtebedrijf Rotterdam te kopen. Dat bedrijf in handen van de gemeente dreigde om te vallen doordat een gehoopte warmteleiding naar Leiden er niet kwam. Vattenfall wil ook alle medewerkers van het Warmtebedrijf Rotterdam overnemen.

Het Warmtebedrijf Rotterdam werd in 2006 opgericht om restwarmte afkomstig van de Rotterdamse industrie naar de stad te brengen voor de verwarming van huizen. Maar het aantal woningen dat uiteindelijk werd aangesloten op dit warmtenet viel tegen, waardoor het bedrijf van meet af aan kwakkelde. Een extra verbinding met Leiden vanuit een nog aan te leggen leiding naar Den Haag moest voor meer inkomsten zorgen, maar de gemeente trok daar in oktober haar handen van af omdat de risico's te groot waren.

Het college van Rotterdam is positief over het bod van Vattenfall, meldt het energiebedrijf op zijn site. De gemeenteraad moet nog instemmen en besluit op 2 juni over de gehoopte overname. De gemeente Rotterdam is veruit de grootste aandeelhouder in het Warmtebedrijf Rotterdam, maar ook de provincie Zuid-Holland heeft aandelen. De Provinciale Staten beslissen op 15 juni over de overname. Ook de Autoriteit Consument & Markt en de Europese Commissie moeten als toezichthouders tegen kartelvorming hun goedkeuring geven.

Financiƫle details van het bod van Vattenfall zijn niet bekendgemaakt. Het bedrijf stelt met de overname de warmtevoorziening aan aangesloten wijknetten te willen waarborgen. Vattenfall is ook ook eigenaar van twee wijknetten voor stadswarmte in Rotterdam en Hoogvliet. Het bedrijf levert ook stadswarmte in Leiden, Arnhem, Ede, Nijmegen, Amsterdam en Almere.

Meer uit Financieel

Damrak trekt zich op aan hoop op Amerikaanse renteverlaging

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.

12 minuten geleden
Bronnen: FIOD pakt 2 personen op in onderzoek scheepsbouwer Damen

GORINCHEM (ANP) - De financiƫle opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.

1 uur geleden
Cryptoaandelen omhoog op Wall Street door herstel bitcoinkoers

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.

2 uur geleden
Politico: EU zet Rusland op zwarte lijst van witwaslanden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie gaat Rusland toevoegen aan haar zwarte lijst van landen met een hoog risico op witwassen en financiering van terrorisme. Dat meldt Politico op basis van ingewijden en een door de nieuwssite ingezien document.

3 uur geleden
Brussel maakt plan voor onafhankelijkheid Chinese grondstoffen

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil in 2026 een centrum voor zogeheten kritieke grondstoffen oprichten om zo minder afhankelijk te worden van de import uit bijvoorbeeld China. Dat staat in een voorgesteld plan van de Europese Commissie. Het gaat om zeldzame grondstoffen zoals kobalt en lithium, die essentieel zijn voor de productie van batterijen en accu's.

3 uur geleden
Magnum denkt dat totale ijsmarkt groeit naar 90 miljard in 2029

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company verwacht dat de wereldwijde ijsmarkt groeit naar ongeveer 90 miljard euro in 2029. De afgesplitste ijstak van Unilever rekent op sterkere groei in opkomende markten dan in ontwikkelde markten, staat in de prospectus die het bedrijf woensdag heeft gepubliceerd.

3 uur geleden
Studie over economische klimaatschade ingetrokken wegens fouten

POTSDAM (ANP/BLOOMBERG) - Een veelgeciteerde studie die de gevolgen van klimaatverandering voor de wereldeconomie berekende, is ingetrokken na kritiek van wetenschappers. Het onderzoek werd door wetenschappers van het Potsdam Instituut voor Klimaateffectenonderzoek ingetrokken vanwege "aanzienlijke" problemen. De studie werd vorig jaar april gepubliceerd in het gerenommeerde wetenschappelijke tijdschrift Nature.

5 uur geleden