Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vattenfall wil lagere btw tegen stijgende gasprijzen

Vattenfall wil lagere btw tegen stijgende gasprijzen

DEN HAAG (ANP) - Energieleverancier Vattenfall wil dat de btw op energie al dan niet tijdelijk wordt verlaagd. Het moet een van de oplossingen zijn voor de stijgende gasprijzen. De leverancier stelt ook voor de heffingskorting op de energienota tijdelijk te verhogen. Ook moet de Opslag Duurzame Energie uitgesteld worden voor zakelijke klanten. Met die opslag worden investeringen in duurzame energie betaald.

De heffingskorting is een onderdeel van de energierekening. Consumenten krijgen een korting omdat een deel van het energieverbruik als basisbehoefte wordt gezien. Energieleveranciers verrekenen de belastingvermindering met de energierekening.

Als de heffingskorting wordt aangepakt, heeft volgens Vattenfall een grote groep mensen daar direct wat aan. De maatregel zou namelijk consumenten en zakelijke klanten ten goede komen. "Voor warmte zouden consumenten gecompenseerd moeten worden, aangezien de Warmtewet regelt dat de warmteprijs aan de gasprijs is gekoppeld", schrijft Vattenfall in een verklaring aan het ANP.

Vattenfall, een van de grootste energieleveranciers in Nederland, reageert op het voornemen van demissionair minister Wopke Hoekstra van Financiën om de stijgende energieprijzen aan te pakken. Die kondigde donderdag aan actie te willen ondernemen om te voorkomen dat huishoudens straks hun energierekening niet meer kunnen betalen. De precieze maatregelen zijn nog niet bekend. De prijzen van gas en stroom zijn de afgelopen weken enorm gestegen, onder meer door het herstel van economieën. Veel mensen maken zich nu zorgen of ze straks niet torenhoge energierekeningen krijgen.

Meer uit Financieel

Odido wil niet zeggen of data slachtoffers stalking zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.

28 minuten geleden
ChatGPT-maker OpenAI haalt 110 miljard op bij financieringsronde

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft 110 miljard dollar (93 miljard euro) opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT wordt nu gewaardeerd op 840 miljard dollar. OpenAI kan het geld goed gebruiken om te investeren in meer chips en datacenters.

1 uur geleden
Netflix flink hoger op Wall Street na afzien bod op Warner

NEW YORK (ANP) - Netflix behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers waren opgelucht dat de streamingdienst afziet van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. Het bestuur van Warner stelde dat het nieuwste overnamebod van concurrent Paramount Skydance "superieur" was aan het bestaande fusieakkoord met Netflix. De streamingdienst had het recht om het bod van Paramount te evenaren, maar besloot dat niet te doen. Het aandeel Netflix werd daarop 8,9 procent hoger gezet.

1 uur geleden
Macron noemt doorgaan Mercosur onaangename verrassing

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.

3 uur geleden
Hypotheekrente daalt zeven weken op rij

AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.

4 uur geleden
Von der Leyen verheugd over goedkeuring Mercosur door Argentinië

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie noemt de ratificatie van het Mercosur-handelsverdrag door Argentinië en Uruguay "fantastisch nieuws". De definitieve goedkeuring door Brazilië en Paraguay verwacht de politica op korte termijn, zei ze vrijdag.

5 uur geleden
FNV-voorzitter verwacht kort kennismakingsgesprek met Jetten

HILVERSUM (ANP) - De vakbonden verwachten maandag niet lang om tafel te zitten met het nieuwe kabinet tijdens hun kennismakingsgesprek. "Ik hoop dat de koffie niet te heet is, want het wordt een kort gesprek", zei interim-voorzitter van FNV Dick Koerselman bij radioprogramma Sven op 1.

5 uur geleden