Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vattenfall wil 5 miljard investeren in Duitse groene energie

Vattenfall wil 5 miljard investeren in Duitse groene energie

BERLIJN (ANP/DPA) - Energieconcern Vattenfall wil tegen 2028 ruim 5 miljard euro investeren in de sector voor hernieuwbare energie in Duitsland. Dat heeft het Zweedse bedrijf maandag bekendgemaakt. Financieel directeur Robert Zurawski van Vattenfalls Duitse dochteronderneming ziet "een breed scala aan groeimogelijkheden" in Duitsland.

De vraag naar elektriciteit in Duitsland zal naar verwachting met 40 procent toenemen tegen 2030 en tegen 2045 kunnen verdubbelen. "Duitsland is de snelst groeiende markt voor hernieuwbare energie in Europa", aldus Zurawski. Vattenfall meldde in een verklaring met de investering de opwekking en opslag van energie te willen stimuleren door het bouwen van zonneparken en grootschalige batterijen.

Vattenfall richt zich verder op elektriciteitspartnerschappen met industriële afnemers, die steeds vaker overschakelen op groenere energiebronnen. Eerder sloot het bedrijf al contracten met staalproducent Salzgitter en chemiebedrijf Evonik. "Elektriciteitspartnerschappen bieden investeringszekerheid, stabiele prijzen en risicospreiding voor zowel producenten als industriële afnemers van hernieuwbare elektriciteit", benadrukt Zurawski.

Meer uit Financieel

Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

13 uur geleden
Reuters: EU onderzoekt hulp voor bedrijven bij energiekosten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.

15 uur geleden
ANVR waarschuwt voor extreem dure tickets door schaarse vluchten

DEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.

16 uur geleden
TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.

19 uur geleden
Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

19 uur geleden
Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

20 uur geleden
Emirates schort vluchten naar en vanuit Dubai toch weer op

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.

21 uur geleden