Vattenfall wil 5 miljard investeren in Duitse groene energie
BERLIJN (ANP/DPA) - Energieconcern Vattenfall wil tegen 2028 ruim 5 miljard euro investeren in de sector voor hernieuwbare energie in Duitsland. Dat heeft het Zweedse bedrijf maandag bekendgemaakt. Financieel directeur Robert Zurawski van Vattenfalls Duitse dochteronderneming ziet "een breed scala aan groeimogelijkheden" in Duitsland.
De vraag naar elektriciteit in Duitsland zal naar verwachting met 40 procent toenemen tegen 2030 en tegen 2045 kunnen verdubbelen. "Duitsland is de snelst groeiende markt voor hernieuwbare energie in Europa", aldus Zurawski. Vattenfall meldde in een verklaring met de investering de opwekking en opslag van energie te willen stimuleren door het bouwen van zonneparken en grootschalige batterijen.
Vattenfall richt zich verder op elektriciteitspartnerschappen met industriële afnemers, die steeds vaker overschakelen op groenere energiebronnen. Eerder sloot het bedrijf al contracten met staalproducent Salzgitter en chemiebedrijf Evonik. "Elektriciteitspartnerschappen bieden investeringszekerheid, stabiele prijzen en risicospreiding voor zowel producenten als industriële afnemers van hernieuwbare elektriciteit", benadrukt Zurawski.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.
9 uur geleden