Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vattenfall voelt lagere elektriciteitsprijzen in resultaten

Vattenfall voelt lagere elektriciteitsprijzen in resultaten

STOCKHOLM (ANP) - De elektriciteitsprijzen zijn vorig jaar hard gedaald en dat ziet energieconcern Vattenfall terug in zijn cijfers over 2023. De operationele winst viel veel lager uit dan in 2022, toen de angst voor gastekorten de energieprijzen tot recordhoogte stuwde.

Gemiddeld lag de kale marktprijs voor elektriciteit vorig jaar ongeveer 60 procent lager dan in het voorgaande jaar. Dat zorgde ook voor minder inkomsten voor windmolenparken van Vattenfall, dat de omzet uit de duurzaam opgewekte energie even hard zag dalen. Het Zweedse concern, met in Nederland ongeveer 2 miljoen klanten, verdiende door de lagere groothandelsprijzen ook minder met zijn andere elektriciteitscentrales.

De divisie die optreedt als energieleverancier voor particulieren en bedrijven deed juist betere zaken doordat er meer klanten bij kwamen in Duitsland. In Nederland breidde Vattenfall vooral zijn zakelijke klantenbestand uit, maar in de laatste drie maanden had de energieleverancier ook te maken met teruglopende klantenaantallen op de Nederlandse markt.

Nettowinst

Alles bij elkaar daalde de onderliggende operationele winst tot 20 miljard Zweedse kroon, omgerekend bijna 1,8 miljard euro. Een jaar eerder was het resultaat nog ruim 35 miljard kroon. De omzet steeg juist met een vijfde tot 290 miljard kroon, waarbij ook de wisselkoersen gunstig waren voor de Zweden.

De nettowinst was juist gestegen. Dat komt doordat bepaalde derivaten waarmee Vattenfall prijsdalingen afdekt in 2022 veel minder waard waren geworden, wat toen nog op het nettoresultaat drukte.

Meer uit Financieel

ProRail: reputatieschade voor het land door acties bij havenspoor

UTRECHT (ANP) - Demonstraties en acties aan het spoor in de Rotterdamse haven veroorzaken reputatieschade voor Nederland als "betrouwbare logistieke toegangspoort van Europa". Dat laat spoorbeheerder ProRail maandag weten, een dag na opnieuw acties aan het spoor.

52 minuten geleden
Elon Musk wil SpaceX 'binnenkort' naar beurs brengen

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX "binnenkort" naar de beurs brengen. Dat zei de rijkste man ter wereld en topman van Tesla maandag. Eerder werd door Amerikaanse persbureaus al gemeld dat SpaceX waarschijnlijk deze week een aanvraag voor een beursgang in New York zou kunnen indienen.

57 minuten geleden
IKEA schrapt wereldwijd 850 banen om kosten te besparen

DELFT (ANP/RTR) - IKEA schrapt wereldwijd 850 banen om kosten te besparen en de organisatie te vereenvoudigen. De reorganisatie moet eind van het kalenderjaar klaar zijn. Of er ook banen in Nederland op het spel staan, is nog niet bekend. IKEA Nederland heeft nog niet gereageerd op vragen van het ANP.

1 uur geleden
Test op A58 met nieuw systeem voor schonere bermen gestart

BEMMEL (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans werkt samen met Joosten Groep en Rijkswaterstaat aan een nieuw systeem dat vervuiling van grondwater langs de weg tegen moet gaan. Van maandag tot en met woensdag wordt het systeem getest langs de A58 tussen Eindhoven en Tilburg.

2 uur geleden
Eneco pleit voor voldoende marktwerking in de energietransitie

ROTTERDAM (ANP) - Energieleverancier Eneco wil dat de overheid voldoende ruimte laat voor de rol van bedrijven in de energietransitie. Aanleiding voor de oproep van het energiebedrijf is de steeds grotere rol van de overheid in de productie van energie, zoals kernenergie en warmtenetten, waardoor de marktwerking onder druk komt te staan.

2 uur geleden
Schoonmaaksites geven betere informatie abonnement na ingreep ACM

DEN HAAG (ANP) - Meerdere websites voor schoonmaakhulp hebben de informatie op hun sites aangepast nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) ze hierop had aangesproken. Het was volgens de waakhond eerder niet duidelijk voor consumenten dat ze een abonnement afsloten voor de dienst, omdat ze niet goed werden geïnformeerd.

3 uur geleden
AEX-index verder omlaag door inflatiezorgen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging maandag verder omlaag na de verliesbeurt op vrijdag. De olieprijzen liepen verder op door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten na een nieuwe waarschuwing van de Amerikaanse president Donald Trump aan Iran. In een bericht op Truth Social schreef Trump zondag dat "de klok tikt" en dat er "niets meer over zal zijn" van Iran als het land niet snel in actie komt.

4 uur geleden