Vattenfall verkoopt deel grootste windpark op land aan ASR
UTRECHT (ANP) - Energiebedrijf Vattenfall verkoopt een deel van het Prinses Ariane windpark in de Wieringermeer aan verzekeraar ASR. Daardoor gaan er 32 van 82 turbines van het grootste Nederlandse windpark op land over naar de beursgenoteerde onderneming.
ASR beschouwt de deal als een manier om een bijdrage te leveren aan de overgang naar hernieuwbare energie en het tegengaan van de klimaatverandering. Hoeveel geld ermee is gemoeid, is niet naar buiten gebracht. In 2024 wil ASR in totaal 4,5 miljard euro aan investeringen op de balans hebben die een bijdrage leveren aan een duurzamere wereld. De verzekeraar zal komende jaren ook de CO2-uitstoot van zijn beleggings- en verzekeringsportefeuille fors terugdringen.
Vattenfall blijft het onderhoud van de turbines verzorgen en de stroom van de windmolens afnemen. De 32 turbines zijn goed voor een gezamenlijk vermogen van 118 megawatt. De hoeveelheid stroom die ze produceren komt overeen met het verbruik van circa 114.000 huishoudens.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social aangekondigd dat hij importtarieven van 10 procent invoert tegen een aantal Europese landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat geldt dus ook voor Nederland, dat twee militairen stuurde naar het arctische eiland, dat onderdeel is van Denemarken.
2 uur geledenASUNCIÓN (ANP) - Na een kwart eeuw onderhandelen wordt zaterdag het vrijhandelsverdrag tussen de EU en de Mercosur-landen Brazilië, Argentinië, Paraguay en Uruguay ondertekend. Een historische mijlpaal tussen de twee regio's, noemt de Europese Commissie het akkoord.
3 uur geledenOAKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Elon Musk eist een megaschadevergoeding van tot wel 134 miljard dollar van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Microsoft. Volgens Musk heeft OpenAI hem namelijk bedrogen doordat de AI-startup een bedrijf is geworden met winstoogmerkplannen en daarbij financiële hulp heeft gekregen van Microsoft.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan plannen voor een beursgang. Dat meldt Financial Times. Volgens bronnen tegen de Britse zakenkrant wordt daarbij gekeken naar een notering in New York of Amsterdam. Belron is 's werelds grootste bedrijf voor reparatie en vervanging van autoruiten.
10 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft vorig jaar een recordhoeveelheid stroom verbruikt, vooral gestuwd door elektrische auto's en datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt staatszender China Central Television (CCTV) die zich baseert op cijfers van de nationale energieautoriteit. Het stroomverbruik van China lag volgens CCTV daarbij ruim twee keer zo hoog als dat van de Verenigde Staten.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM zet rond de Winterspelen in Milaan en Cortina grotere vliegtuigen in omdat meer mensen naar Milaan willen vliegen dan gebruikelijk voor februari. Door de extra ruime toestellen zijn er zo'n 2600 stoelen meer beschikbaar en kan KLM meer vliegtickets verkopen.
12 uur geledenBASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
19 uur geleden