Vattenfall verkoopt deel grootste windpark op land aan ASR
UTRECHT (ANP) - Energiebedrijf Vattenfall verkoopt een deel van het Prinses Ariane windpark in de Wieringermeer aan verzekeraar ASR. Daardoor gaan er 32 van 82 turbines van het grootste Nederlandse windpark op land over naar de beursgenoteerde onderneming.
ASR beschouwt de deal als een manier om een bijdrage te leveren aan de overgang naar hernieuwbare energie en het tegengaan van de klimaatverandering. Hoeveel geld ermee is gemoeid, is niet naar buiten gebracht. In 2024 wil ASR in totaal 4,5 miljard euro aan investeringen op de balans hebben die een bijdrage leveren aan een duurzamere wereld. De verzekeraar zal komende jaren ook de CO2-uitstoot van zijn beleggings- en verzekeringsportefeuille fors terugdringen.
Vattenfall blijft het onderhoud van de turbines verzorgen en de stroom van de windmolens afnemen. De 32 turbines zijn goed voor een gezamenlijk vermogen van 118 megawatt. De hoeveelheid stroom die ze produceren komt overeen met het verbruik van circa 114.000 huishoudens.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een brede coalitie van winkeliersverenigingen en horecabrancheorganisaties is verbolgen dat het kabinet niets doet aan de hoge brandstofaccijnzen en de accijnzen op alcohol zelfs verder verhoogt. De coalitie 'Steun onze Grensregio's' vindt dat het kabinet een verkeerde koers heeft gekozen met het voorgestelde maatregelenpakket naar aanleiding van de Iranoorlog. "Wij hopen dat de Tweede Kamer wel oog heeft voor de leefbaarheid in de grensregio's en voor de inwoners en ondernemers daar."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Netbeheerders hoeven aanzienlijk minder in de uitbreiding van het elektriciteitsnet te investeren als het Rijk, provincies en gemeenten duidelijkere keuzes maken over het energiesysteem van de toekomst. Dat stelt de Autoriteit Consument & Markt. De ACM gaat daarover een brief sturen aan de minister van Klimaat en Groene Groei, waarin zij benadrukt dat politieke keuzes nodig zijn om onnodige kosten te voorkomen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De iPhone-maker kondigde aan dat Tim Cook vanaf september stopt als topman. Hij wordt dan vervangen door John Ternus, de huidige baas van de hardwaredivisie van Apple. Ternus, die in 2001 begon bij het techconcern, werd al gezien als een waarschijnlijke opvolger van Cook. Het aandeel daalde 0,5 procent.
2 uur geledenWEESP (ANP) - Geldmaat start een proef met biljetten van 100 euro in pinautomaten. Nu is 50 euro nog het hoogste biljet dat kan worden opgenomen. In 46 Geldmaatwinkels in grote steden en grootwinkelcentra komt het biljet in de loop van mei en juni beschikbaar. Dat maakte Geldmaat, het bedrijf dat het beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland, bekend.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Vier op de tien Nederlanders maken zich "ernstige zorgen" over het aantal migranten dat naar Nederland komt en het gebrek aan woningen, staat in een onderzoek van KPMG. Daarnaast maakt ruim de helft van de Nederlanders zich zorgen over de kosten van levensonderhoud. Honderdduizenden mensen (2 procent van de bevolking) kunnen financieel niet meer rondkomen. Een op de vier moet op de kleintjes letten om rond te kunnen komen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Apple heeft het kort geding gewonnen tegen de Nederlandse groothandel TTP Concept in Style over de verkoop van namaak-AirPods Pro. Dat heeft de voorzieningenrechter van de rechtbank in Den Haag dinsdag beslist.
4 uur geleden