Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vattenfall: Nederlanders meest innovatief in energie besparen

Vattenfall: Nederlanders meest innovatief in energie besparen

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders zijn innovatiever in manieren om energie te besparen dan andere inwoners van Europa, bijvoorbeeld door tochtstrips te plaatsen en led-verlichting te gebruiken. Dit meldt energiebedrijf Vattenfall na onderzoek in Nederland, Zweden, Finland, Duitsland en Frankrijk. Ruim negen op de tien mensen besparen vooral energie vanwege de gestegen kosten.

Energieprijzen zijn sinds de zomer van 2021 een stuk hoger, vooral door de oorlog in Oekraïne. Mensen in Europese landen zijn minder energie gaan verbruiken om de kosten te beperken. Ruim zeven op de tien Nederlanders zeggen in het onderzoek van Vattenfall ook energie te besparen tegen klimaatverandering en om minder grondstoffen te gebruiken zoals gas. Ondanks de dalende energieprijzen en het prijsplafond maakt 86 procent van de Nederlanders zich zorgen over de energieprijzen in de toekomst.

Manager Heleen Boer bij Vattenfall zegt dat alle lagen van de samenleving kijken naar het terugdringen van energieverbruik. "We zien dat energieprijzen nu dalen en het wordt de komende maanden dan ook interessant om te zien of dit nog invloed heeft op het bespaargedrag van Nederlanders gedurende de zomermaanden."

De maatregelen die mensen in Nederland volgens Vattenfall nemen om minder energie te verbruiken zijn vooral gerelateerd aan de winter. Zo geeft 82 procent van de ondervraagden aan alleen ruimtes te verwarmen waarin ze het meest aanwezig zijn.

Meer uit Financieel

Techmedium: China vraagt bedrijven orders bij Nvidia te stoppen

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - De regering van China heeft een aantal technologiebedrijven in het land verzocht bestellingen van H200-chips bij het Amerikaanse Nvidia stop te zetten. Dat meldt het nieuwsmedium voor de techsector The Information op basis van ingewijden. Beijing wil de bedrijven mogelijk verplichten Chinese chips voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie te kopen.

22 minuten geleden
Vrijwilligers Rode Kruis helpen gestrande reizigers op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Vrijwilligers van het Nederlandse Rode Kruis gaan woensdagavond opnieuw naar Schiphol om hulp te bieden aan gestrande reizigers. Volgens een woordvoerster zijn er net als afgelopen nacht weer vier hulpverleners paraat op de luchthaven.

37 minuten geleden
Nestlé roept ook uit China en Brazilië babyvoeding terug

VEVEY (ANP/RTR) - Nestlé roept ook babyvoeding terug uit landen in Azië, Zuid-Amerika en Midden-Amerika. Eerder deze week riep het bedrijf al partijen terug uit verschillende Europese landen uit angst voor aanwezigheid van de bacterie Bacillus cereus, die mogelijk voor ernstig braken en diarree zorgt.

49 minuten geleden
Schiphol verwacht donderdag geen annuleringen

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht donderdag geen vluchten te moeten annuleren, omdat de weersomstandigheden "er gunstig genoeg uitzien". Wel houdt de luchthaven de "situatie nauwlettend in de gaten", aldus een woordvoerster. Wel moeten reizigers rekening houden met vertragingen.

1 uur geleden
KLM zet vlucht naar Heathrow in voor 318 gestrande reizigers

SCHIPHOL (ANP) - KLM zet woensdag een extra vlucht in om passagiers naar Londen Heathrow te brengen. De vlucht is bedoeld om 318 op Schiphol gestrande reizigers naar hun eindbestemming te brengen. Daarna vliegt het toestel terug met reizigers die naar Amsterdam moeten.

1 uur geleden
VS neemt verkoop Venezolaanse olie over, zegt minister

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is van plan de verkoop van Venezolaanse olie over te nemen. Met het geld wil de VS de economie van het Zuid-Amerikaanse land heropbouwen, stelt minister van Energie Chris Wright.

1 uur geleden
Wall Street maakt pas op de plaats na bereiken nieuwe records

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersuitslagen geopend. Beleggers op Wall Street deden het even rustig aan nadat de Dow-Jonesindex en S&P 500 een dag eerder nieuwe recordstanden hadden bereikt.

1 uur geleden