Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vattenfall heeft last van lagere vraag naar elektriciteit

Vattenfall heeft last van lagere vraag naar elektriciteit

STOCKHOLM (ANP) - Het Zweedse energieconcern Vattenfall heeft in de eerste drie maanden van dit jaar minder elektriciteit geleverd, onder meer omdat er in Nederland minder vraag was. De gasleveringen stegen wel. Koud weer in met name Nederland en Duitsland zorgden voor een hogere vraag.

Verder bereikte Vattenfall een akkoord met Duitsland over compensatie over gesloten kerncentrales. Daarover was al geruime tijd onenigheid. Duitsland besloot na de kernramp in het Japanse Fukushima af te stappen van kernenergie en dus moesten alle kerncentrales in het land sneller dan gepland dicht. Vattenfall wilde meer compensatie dan de regering bereid was te betalen, maar daarover is dus nu een akkoord bereikt.

De omzet van Vattenfall daalde met 5 procent tot 45,9 miljard Zweedse kroon, omgerekend ongeveer 4,5 miljard euro. De winst kwam uit op 10,4 miljard kroon.

Meer uit Financieel

Damrak hoger door dalende olieprijs, Shell verliest

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op het Damrak gingen maandag over een breed front omhoog. Een verdere daling van de olieprijzen temperde de zorgen over de inflatie. Die daling hing samen met diplomatieke inspanningen om de oorlog in Iran te beëindigen.

37 minuten geleden
Betaald reservistenverlof voor ING-personeel, regeling in opkomst

AMSTERDAM (ANP) - ING-medewerkers die actief zijn als reservist krijgen vanaf maandag maximaal tien dagen per jaar betaald reservistenverlof. De bank heeft hierover afspraken gemaakt met het ministerie van Defensie. Dit soort regelingen, waarbij werkgevers het makkelijker maken voor medewerkers om hun reguliere werk te combineren met vrijwillige inzet voor de krijgsmacht, zijn in opkomst, ziet werkgeversvereniging AWVN.

1 uur geleden
Bloomberg: Paramount schikt met staten over overname Warner Bros.

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft een schikking getroffen met Californië en de andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden via een rechtszaak. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van een ingewijde.

1 uur geleden
Venetië overweegt forse belastingverhoging voor dagjesmensen

VENETIË (ANP/RTR) - Venetië overweegt om de toeristenbelasting voor dagjesmensen fors te verhogen tot maximaal 30 euro per dag. Nu is dit nog 5 tot 10 euro. Daarnaast wil het stadsbestuur de periode waarin de toeristenbelasting wordt geheven verlengen.

2 uur geleden
Wall Street wint door stijging AI-aandelen en lagere olieprijs

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met winsten begonnen aan de nieuwe week. Vooral aandelen van AI-bedrijven werden opgepikt, na de koersval in de sector vorige week door sombere uitspraken van AI-topbestuurders over de gevaren van de technologie. Beleggers lijken zich echter te richten op signalen dat de uitgaven aan de ontwikkeling van AI nog steeds toenemen. Ook een aanhoudende daling van de olieprijzen verminderde de vrees dat de energieprijzen de inflatie verder zullen aanjagen.

2 uur geleden
VEH mist in actieplan maatregelen voor bouw starterswoningen

AMERSFOORT (ANP) - De Vereniging Eigen Huis (VEH) vindt dat in het actieplan van woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan (D66) voor snellere woningbouw te weinig maatregelen staan voor de bouw van betaalbare huizen voor bijvoorbeeld starters en senioren. Dergelijke woningen zijn volgens de belangenbehartiger voor huiseigenaren "essentieel" om de doorstroming verder op gang te krijgen.

2 uur geleden
Woonbond over actieplan woningbouw: rekening komt bij huurders

AMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, de belangenbehartiger van huurders, vindt het goed dat het kabinet inzet op meer bijbouwen van betaalbare huurwoningen met het actieplan om de woningbouw te versnellen. Maar het is volgens de Woonbond "ongehoord dat de rekening hiervoor bij huurders ligt".

4 uur geleden