Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vattenfall heeft last van lagere vraag naar elektriciteit

Vattenfall heeft last van lagere vraag naar elektriciteit

STOCKHOLM (ANP) - Het Zweedse energieconcern Vattenfall heeft in de eerste drie maanden van dit jaar minder elektriciteit geleverd, onder meer omdat er in Nederland minder vraag was. De gasleveringen stegen wel. Koud weer in met name Nederland en Duitsland zorgden voor een hogere vraag.

Verder bereikte Vattenfall een akkoord met Duitsland over compensatie over gesloten kerncentrales. Daarover was al geruime tijd onenigheid. Duitsland besloot na de kernramp in het Japanse Fukushima af te stappen van kernenergie en dus moesten alle kerncentrales in het land sneller dan gepland dicht. Vattenfall wilde meer compensatie dan de regering bereid was te betalen, maar daarover is dus nu een akkoord bereikt.

De omzet van Vattenfall daalde met 5 procent tot 45,9 miljard Zweedse kroon, omgerekend ongeveer 4,5 miljard euro. De winst kwam uit op 10,4 miljard kroon.

Meer uit Financieel

Oeganda wordt 's werelds nieuwste exporteur van olie

KAMPALA (ANP/BLOOMBERG) - Oeganda wordt binnenkort 's werelds nieuwste exporteur van ruwe olie. Het Afrikaanse land wil in december beginnen met de export van zijn Pearl Sweet-olie, meldde de topman van het staatsoliebedrijf Uganda National Oil Company dinsdag. De olie uit Oeganda zal dan via een pijpleiding worden vervoerd naar de havenstad Tanga in buurland Tanzania om naar kopers in Azië geëxporteerd te worden.

8 minuten geleden
Vakbonden eensgezind in strijd tegen kabinetsplannen

DEN HAAG (ANP) - De voorzitters van de vakbonden FNV, CNV en VCP hebben tijdens de actie in Den Haag verduidelijkt dat ze samen staan in de strijd tegen de kabinetsplannen. De bonden voeren deze week actie tegen bezuinigingen op sociale zekerheid.

1 uur geleden
Duitse super gaat in Nederland concurrentie aan met bol en Amazon

NECKARSULM (ANP) - De grote Duitse supermarktketen Kaufland heeft de Nederlandse markt betreden als onlinemarktplaats. Daarmee concurreert Kaufland hier niet met bijvoorbeeld Albert Heijn of Jumbo, maar eerder met bol en Amazon.

2 uur geleden
Opkoper bitcoins verliest rechtszaak in geschil rond beursgang

DEN HAAG (ANP) - Het is de Nederlandse opkoper van bitcoins AMBTS niet gelukt om via de rechter af te dwingen dat het bedrijf toch naar de beurs kan. Het bedrijf wilde via een beursnotering in Amsterdam institutionele beleggers nieuwe financiële instrumenten bieden om te investeren in de cryptomunt. Maar de Autoriteit Financiële Markten (AFM) en AMBTS zijn het oneens over de vorm van het bedrijf, waardoor het prospectus voor de beursgang eerder niet werd goedgekeurd door de toezichthouder.

2 uur geleden
Volkswagen overweegt verkoop motorfietsenmerk Ducati

WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse autoconcern Volkswagen overweegt een verkoop van de Italiaanse motorfietsenbouwer Ducati. Het bekende merk maakt nu nog deel uit van Audi, dat weer een dochterbedrijf van Volkswagen is. Audi-topman Gernot Döllner zegt tegen persbureau Bloomberg dat een verkoop wordt bekeken.

3 uur geleden
EU-hof: Vlaams Belang-asielplan met naam IKEA kan merk schaden

STRAATSBURG (ANP) - Dat de Belgische radicaal-rechtse partij Vlaams Belang gebruik heeft gemaakt van de IKEA-naam en logo's voor de presentatie van een asielplan, kan schadelijk zijn voor het merk IKEA. Dat concludeert het Hof van Justitie van de Europese Unie dinsdag in een uitspraak.

4 uur geleden
Ook VK weert goederen van Israëlische nederzettingen in Westbank

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk komt met een handelsverbod op goederen die zijn geproduceerd in Israëlische nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Dit heeft een minister uit de regering van premier Andy Burnham bevestigd in Britse media.

4 uur geleden