Vattenfall halveert vergoeding voor energie uit zonnepanelen
AMSTERDAM (ANP) - Klanten van energieleverancier Vattenfall krijgen vanaf 1 augustus minder geld terug voor hun overtollige stroom uit zonne-energie. Het bedrijf verlaagt de zogeheten terugleververgoeding met ruim de helft, van een kleine 17 cent per kilowattuur naar net geen 8 cent. Reden hiervoor is dat energiebedrijven steeds vaker zelf moeten betalen om van opgewekte stroom af te komen, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf.
De verlaging geldt voor klanten met een standaard variabel contract. "Steeds meer huishoudens en bedrijven hebben zonnepanelen", legt Vattenfall uit. "Als de zon schijnt, is het stroomaanbod nu vaak groter dan de vraag. De marktprijs van elektriciteit wordt op die momenten steeds vaker negatief. De huidige terugleververgoeding is veel hoger dan de werkelijke waarde van de teruggeleverde elektriciteit."
Afgelopen najaar moest leverancier Eneco nog een verlaging van de terugleververgoeding van 0,56 euro per kilowattuur naar 0,09 euro schrappen voor mensen met een vast contract. Deze contracten mochten niet op deze manier worden aangepast, was de kritiek van de Consumentenbond.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Marvell Technology werd vrijdag flink hoger gezet op de beurzen in New York. Het chipbedrijf presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, dankzij de aanhoudend sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie. Ook gaf het bedrijf een sterke omzetverwachting af voor het huidige boekjaar. Volgens topman Matt Murphy zal de omzetgroei dit jaar in elk kwartaal versnellen door de datacenteractiviteiten van het bedrijf. Het aandeel steeg meer dan 15 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft voldoende diesel op voorraad voor in ieder geval negentig dagen. Dat heeft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven gezegd na afloop van de ministerraad. De strategische voorraad is volgens haar nodig omdat in Europa te weinig raffinagecapaciteit is om diesel te produceren.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het Duitse mediaconcern Axel Springer koopt de eigenaar van de Britse krant The Telegraph. Daarmee komt de rechtsgeoriënteerde krant onder een dak met de Duitse tabloid Bild, nieuwssite Politico en tv-zender Welt. De Duitsers troeven daarmee de Britse uitgever van Daily Mail af.
3 uur geledenDUBAI (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Emirates vliegt vanaf zaterdag dagelijks van Dubai naar tientallen bestemmingen, waaronder Schiphol. De luchtvaartmaatschappij wil 106 retourvluchten per dag uitvoeren naar 83 bestemmingen, meldt Emirates in een update.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Gasunie wil een onderzoek naar de mogelijkheid om zogeheten kussengas te gebruiken in geval van nood. Dat vertelde topvrouw Willemien Terpstra vrijdag na de presentatie van de jaarcijfers. Het is een van de adviezen in een rapport dat Gasunie volgende week presenteert over de weerbaarheid bij lange verstoringen van de aanvoer van gas.
4 uur geleden