Vattenfall doet gascentrale Eemshaven over aan RWE
DEN HAAG (ANP) - Energieconcern Vattenfall verkoopt de Magnum energiecentrale in Eemshaven aan sectorgenoot RWE. De gasgestookte centrale komt dan per 30 september in Duitse handen, maakten de bedrijven bekend. RWE neemt al het personeel dat werkt bij de Magnum centrale over van Vattenfall. De overname moet onder meer nog worden goedgekeurd door de ondernemingsraad van Vattenfall.
De verkoop levert Vattenfall circa 500 miljoen euro op. Dat geld wil het van huis uit Zweedse bedrijf gebruiken voor investeringen in de energietransitie. Dan gaat het volgens het bedrijf onder meer om fossielvrije energieprojecten zoals windmolens op zee en stadsverwarming en -koeling.
De Magnum elektriciteitscentrale bestaat uit drie stoom- en gasturbines, die samen een totaal vermogen hebben van 1,4 gigawatt. Magnum is volgens de bedrijven ook technisch geschikt om op termijn gedeeltelijk of zelfs volledig op waterstof te laten draaien. Dit soort centrales zijn straks nodig als back-up als er niet voldoende zon- en windenergie beschikbaar is.
In de overeenkomst is ook een zonnepark opgenomen met een vermogen van 5,6 megawatt. Het zonnepark met zo'n 18.000 zonnepanelen ligt op het terrein van de Magnum centrale.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Iran toestaan om tol te heffen voor een doorvaart door de Straat van Hormuz schept een gevaarlijk precedent. Dat zei topman van de internationale scheepvaartorganisatie IMO Arsenio Dominguez in een interview met Bloomberg TV. Teheran wil een tol van een dollar per vat olie heffen voor schepen die door de zeestraat varen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie mag AI-bedrijf Anthropic voorlopig blijven aanmerken als risico. Tot dat voorlopige oordeel komt een Amerikaans hof van beroep in Washington. Anthropic stelt in twee rechtszaken dat het Pentagon het bedrijf op de zwarte lijst heeft gezet als vergelding voor een meningsverschil over beperkingen aan de inzet van zijn kunstmatige intelligentie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De export van ruwe olie uit de Verenigde Staten stijgt deze maand naar een recordhoogte. Dat schrijft de Financial Times op basis van data- en analyseplatform Kpler. Landen in Azië moeten op zoek naar een alternatief door de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft landen binnen de Europese Unie al 22 miljard euro gekost. Dat becijfert het Jacques Delors Institute, een denktank in Parijs.
2 uur geledenJERUSALEM (ANP) - Israël heeft de productie van het gasveld Karish hervat, meldt de energieminister van het land volgens The Times of Israel. Daarmee zijn de drie grote gasvelden voor de Israëlische kust weer in gebruik.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag licht lager geopend. Een dag eerder sprong de hoofdgraadmeter op het Damrak nog meer dan 3 procent omhoog door de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran en de sterke daling van de olieprijzen. Die gingen weer omhoog omdat Iran de Straat van Hormuz nog steeds afsluit voor de scheepvaart.
3 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De grote Japanse rederij Mitsui O.S.K. Lines (MOL) wacht nog even voordat ze weer schepen door de Straat van Hormuz laat varen. De rederij wil de details eerst grondig bestuderen, zei de topman in een interview met Bloomberg Television. De belangrijke zeestraat leek na zes weken weer open te gaan als onderdeel van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, maar daar is nu toch onzekerheid over.
3 uur geleden