Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vattenfall boekt meer winst ondanks lagere stroomprijzen

Vattenfall boekt meer winst ondanks lagere stroomprijzen

SOLNA (ANP) - Energieleverancier Vattenfall is er in de eerste negen maanden van dit jaar in geslaagd de winst op te voeren, ondanks de lagere energieprijzen. Het Zweedse bedrijf, dat in Nederland zo'n 2 miljoen klanten heeft, zag de elektriciteitsprijzen gemiddeld met 30 procent dalen ten opzichte van een jaar geleden. Die prijsdaling wist het bedrijf echter op te vangen doordat het zijn tarieven met name in Scandinavische landen voor langere tijd heeft vastgezet.

Op het Europese continent werd de prijsdaling aangedreven door lagere gas- en kolenprijzen, samen met een verhoogde generatie (hogere opwekking) van stroom uit wind- en zonne-energie. De hoger behaalde prijzen in de Scandinavische landen en de hogere productie van stroom uit hydro-, nucleaire en windenergie zorgden er echter voor dat de nettowinst steeg tot ruim 28 miljard Zweedse kroon, omgerekend zo'n 2,4 miljard euro. Dat is ruim vijf keer zoveel als een jaar geleden. De forse winsttoename is mede te danken aan de verkoop van belangen in enkele windparken voor de Britse en Duitse kust eerder dit jaar.

Volgens topvrouw Anna Borg blijft Vattenfall werken aan een fossielvrije toekomst. Daarvoor is het volgens haar wel cruciaal dat Vattenfall alleen investeert in winstgevende projecten. Daarom heeft Vattenfall in september besloten om de ontwikkeling van het offshorewindenergieproject Swedish Kriegers Flak voor de Zweedse kust te pauzeren. Volgens het bedrijf heeft het geen zin om het park aan te leggen zolang daar op zee nog geen goed aansluitpunt op het nationale stroomnet is.

Vattenfall had ook plannen om in Diemen een grote biomassacentrale te bouwen waarin houtpellets zouden worden gebruikt. Eerder deze maand besloot het bedrijf echter definitief te stoppen met de bouw daarvan, nadat de Raad van State eerder al had geoordeeld dat de provincie Noord-Holland daar te gemakkelijk toestemming voor had gegeven. In plaats van houtpellets wil Vattenfall nu kijken naar geothermie, restwarmte en waterstof om woningen in die omgeving te verwarmen.

Meer uit Financieel

RELX wint dit keer op de beurs dankzij AI-hulp van Anthropic

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.

2 uur geleden
Economische band tussen EU en VK weer stukje aangehaald

BRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).

2 uur geleden
VS houden zich aan eerdere handelsdeal, denkt Europese Commissie

BRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.

3 uur geleden
Handelsgezant VS denkt dat heffingen voor China stabiel blijven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is van plan zijn importheffingen voor Chinese goederen even hoog te houden als voorheen. Dat zei Trumps handelsgezant Jamieson Greer. Vorige week verklaarde het Hooggerechtshof veel heffingen van Trump onwettig, maar volgens Greer zal de regering proberen de tarieven voor Chinese producten tussen de 35 en 50 procent te houden.

3 uur geleden
Nieuw bod Paramount zet Warner Bros. niet hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Aandelen in Warner Bros. Discovery zijn woensdag iets in waarde gedaald op de beurs in New York ondanks een nieuw overnamebod van Paramount Skydance. Door het bod lijkt de overnamestrijd rond Warner Bros., bekend van de Harry Potter-films en Game of Thrones-franchise, in een nieuwe fase beland. Maar het lijkt erop dat beleggers toch op een grotere verhoging van een eerder bod hadden gerekend.

4 uur geleden
China bestelt 120 vliegtuigen van Airbus, zegt Merz

BEIJING (ANP/DPA/AFP) - China bestelt 120 vliegtuigen van de Europese fabrikant Airbus, meldde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn bezoek aan het Aziatische land. Eerder maakten de twee landen al duidelijk dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden.

4 uur geleden
Combinatie gegevens datalek Odido is 'goudmijn voor criminelen'

SLIEDRECHT (ANP) - De gegevens die buit zijn gemaakt bij Odido door de cyberaanval zijn een "voedingsbodem voor criminelen", zegt directeur Dave Maasland van cyberbeveiliger ESET. Niet vanwege de omvang, maar vanwege de combinatie van gegevens, stelt hij.

7 uur geleden