Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vattenfall boekt meer winst ondanks lagere stroomprijzen

Vattenfall boekt meer winst ondanks lagere stroomprijzen

SOLNA (ANP) - Energieleverancier Vattenfall is er in de eerste negen maanden van dit jaar in geslaagd de winst op te voeren, ondanks de lagere energieprijzen. Het Zweedse bedrijf, dat in Nederland zo'n 2 miljoen klanten heeft, zag de elektriciteitsprijzen gemiddeld met 30 procent dalen ten opzichte van een jaar geleden. Die prijsdaling wist het bedrijf echter op te vangen doordat het zijn tarieven met name in Scandinavische landen voor langere tijd heeft vastgezet.

Op het Europese continent werd de prijsdaling aangedreven door lagere gas- en kolenprijzen, samen met een verhoogde generatie (hogere opwekking) van stroom uit wind- en zonne-energie. De hoger behaalde prijzen in de Scandinavische landen en de hogere productie van stroom uit hydro-, nucleaire en windenergie zorgden er echter voor dat de nettowinst steeg tot ruim 28 miljard Zweedse kroon, omgerekend zo'n 2,4 miljard euro. Dat is ruim vijf keer zoveel als een jaar geleden. De forse winsttoename is mede te danken aan de verkoop van belangen in enkele windparken voor de Britse en Duitse kust eerder dit jaar.

Volgens topvrouw Anna Borg blijft Vattenfall werken aan een fossielvrije toekomst. Daarvoor is het volgens haar wel cruciaal dat Vattenfall alleen investeert in winstgevende projecten. Daarom heeft Vattenfall in september besloten om de ontwikkeling van het offshorewindenergieproject Swedish Kriegers Flak voor de Zweedse kust te pauzeren. Volgens het bedrijf heeft het geen zin om het park aan te leggen zolang daar op zee nog geen goed aansluitpunt op het nationale stroomnet is.

Vattenfall had ook plannen om in Diemen een grote biomassacentrale te bouwen waarin houtpellets zouden worden gebruikt. Eerder deze maand besloot het bedrijf echter definitief te stoppen met de bouw daarvan, nadat de Raad van State eerder al had geoordeeld dat de provincie Noord-Holland daar te gemakkelijk toestemming voor had gegeven. In plaats van houtpellets wil Vattenfall nu kijken naar geothermie, restwarmte en waterstof om woningen in die omgeving te verwarmen.

Meer uit Financieel

Nederlandse bedrijven investeerden meer in augustus

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in augustus opnieuw toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemingen investeerden 1,8 procent meer vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder. De stijging volgt op een kleine toename van de investeringen van 0,2 procent in juli. In juni stegen de investeringen nog met 2,9 procent.

57 minuten geleden
CBS: opgroeien in bijstand vergroot kans op uitkering later

DEN HAAG (ANP) - Jongeren die tijdens hun tienerjaren opgroeien in een huishouden waarbij een bijstandsuitkering deel uitmaakt van de inkomsten, hebben op latere leeftijd vaker zelf ook een uitkering. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van data uit 2024. Daarnaast bezitten zij minder vaak een hbo- of wo-diploma.

1 uur geleden
PostNL wil extra vergoeding postbezorging van 80 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - PostNL wil voor het komende jaar een vergoeding van de overheid van 80 miljoen euro, vanwege oplopende kosten bij de wettelijk verplichte postbezorging. "De kosten die voortvloeien uit een wettelijke verplichting kunnen niet bij het bedrijf worden neergelegd. Deze onzekerheid legt een onacceptabele druk op het postbedrijf en onze medewerkers", waarschuwt het concern dinsdag.

2 uur geleden
AI-aandelen vinden de weg omhoog na stevige koersdalingen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn de eerste handelsdag van de week overwegend hoger geëindigd. Vooral AI-aandelen lieten herstel zien na de scherpe koersdalingen van de afgelopen tijd, geholpen door koopjesjagers die hun kans grepen. De beurshandel kreeg ook wat steun van iets goedkopere olie, hoewel de olieprijzen nog altijd op het hoogste niveau in vijf maanden staan.

9 uur geleden
Frankrijk wil dat verkoopsites 'gestolen' spullen verwijderen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister voor Digitale Zaken heeft online verkoopplatforms maandag opgeroepen advertenties voor "gestolen producten" te verwijderen. Frankrijk kreeg dit weekend te maken met een van de ergste uitbarstingen van straatgeweld in jaren. Daarbij werden veel winkels geplunderd en liepen volgens de autoriteiten ruim 3000 winkels schade op.

12 uur geleden
AEX-index beperkt verlies op negatieve Europese beursdag

AMSTERDAM (ANP) - De stemming op de Europese beurzen was maandag negatief na een weekend met gewelddadige demonstraties in met name Frankrijk. De schade in de Amsterdamse AEX-index viel mee met een min van 0,1 procent, geholpen door stevige plussen van de opgeveerde chipbedrijven Besi, ASML en ASMI. Die volgden op het herstel van Amerikaanse AI-aandelen na de scherpe koersdalingen van vorige week.

13 uur geleden
Aanklagers: afluisteraar OpenAI kreeg steun Saudische overheid

WASHINGTON (ANP) - De voormalige medewerker van OpenAI die ervan wordt verdacht opnameapparatuur te hebben verstopt, kreeg volgens Amerikaanse aanklagers steun van de Saudische overheid. Dat meldt persbureau Reuters op basis van een rechtbankdocument. De medewerker werd ontslagen en gearresteerd nadat een "geavanceerd opnameapparaat" was ontdekt in een vergaderruimte van het management van de ChatGPT-maker.

14 uur geleden