
Vaticaan: toestand paus nog kritiek, had rustige nacht
VATICAANSTAD (ANP/RTR/AFP) - De gezondheid van paus Franciscus is nog altijd kritiek. In een verklaring meldt het Vaticaan zondagochtend dat de 88-jarige paus wel een "rustige" nacht heeft gehad.
"De nacht is vredig voorbijgegaan. De paus heeft gerust", zegt het Vaticaan in de korte update.
Aartsbisschop Rino Fisichella, een hooggeplaatste functionaris van het Vaticaan, riep volgelingen van de paus zondagochtend tijdens een mis in de Sint-Pietersbasiliek op om hun gebeden voor de paus "sterker en intenser" te maken. Het bisdom Rome heeft zondagavond een speciale mis ingelast om voor de paus te bidden "zodat hij de kracht heeft die nodig is om deze beproeving door te komen".
Bloedtransfusie
De paus werd 14 februari met bronchitis opgenomen in het Gemelli-ziekenhuis in Rome. Inmiddels wordt hij behandeld voor een dubbele longontsteking.
Zaterdagavond meldde het Vaticaan dat zijn toestand is verslechterd. Zaterdagochtend had hij een "langdurige astma-aanval" en hij onderging een bloedtransfusie als gevolg van een te laag aantal bloedplaatjes. Het Vaticaan omschreef de gezondheid van de paus toen voor het eerst als "kritiek", maar hij zou wel alert zijn.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/DPA) - Voor het eerst in ruim honderd jaar kunnen Parijzenaars en toeristen weer zwemmen in de Seine. Zwemmen in de rivier was sinds 1923 verboden vanwege vervuiling, maar dankzij een investering van meer dan een miljard euro in schoner water is het nu weer toegestaan.
1 uur geledenSARAJEVO (ANP/AFP/DPA) - Een rechtbank in Bosnië en Herzegovina heeft vrijdag het arrestatiebevel tegen de Bosnisch-Servische leider Milorad Dodik ingetrokken. Dodik, president van de deelstaat Republika Srpska, meldde zich vrijwillig bij het openbaar ministerie voor verhoor.
1 uur geledenAUSTIN (ANP) - Na de plotselinge overstroming van de Guadalupe-rivier in de Amerikaanse staat Texas zijn al 24 doden geteld. Dat hebben de lokale autoriteiten vrijdag bekendgemaakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdagavond tijdens een viering van Onafhankelijkheidsdag zijn omvangrijke uitgavenwet bekrachtigd, heeft het Witte Huis bekendgemaakt. De wet, bekend als One Big Beautiful Bill, was eerder al door de Senaat en het Huis van Afgevaardigden aangenomen.
7 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR) - Bij overstromingen in de Amerikaanse staat Texas zijn zeker dertien mensen om het leven gekomen, melden lokale autoriteiten. Er zijn ook mensen vermist, onder wie kinderen die op kamp waren.
9 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR/AFP/DPA) - Hamas zegt klaar te zijn om "onmiddellijk" onderhandelingen te starten over een voorstel voor een staakt-het-vuren met Israël in Gaza. Eerder vrijdag had de beweging overleg gevoerd met andere Palestijnse facties over het door Qatarese en Egyptische bemiddelaars opgestelde voorstel.
10 uur geledenBELGRADO (ANP/RTR) - De Servische politie is begonnen harder op te treden bij de al ruim acht maanden aanhoudende protesten tegen de Servische president Aleksandar Vucic. Demonstranten die bijvoorbeeld wegen blokkeren, worden opgepakt.
11 uur geleden