Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vaticaan laat homoseksuelen toe tot priesteropleiding

Vaticaan laat homoseksuelen toe tot priesteropleiding

VATICAANSTAD (ANP/AFP/RTR) - De rooms-katholieke kerk gaat homoseksuele mannen toelaten tot de priesteropleiding. Wel moeten zij zich onthouden van seks en kunnen ze geen aanhanger zijn van "de zogenoemde homocultuur".

Het Vaticaan publiceerde nieuwe richtlijnen, waarin specifiek wordt gesproken over "personen met homoseksuele neigingen" die zich aanmelden voor het seminarie, de opleiding voor geestelijken. "Hoewel de kerk diep respect heeft voor de personen in kwestie, kunnen degenen die homoseksualiteit praktiseren, diepgewortelde homoseksuele neigingen tonen of de zogenoemde homocultuur ondersteunen niet worden toegelaten tot het seminarie."

Homoseksualiteit is volgens de nieuwe richtlijnen slechts een van de aspecten van de persoonlijkheid van mensen die willen beginnen aan de priesteropleiding. Het wordt dus wel meegenomen in de beslissing om de persoon toe te laten, maar het is nodig "om de betekenis ervan te begrijpen binnen het hele kader van de persoonlijkheid van de jonge persoon".

De richtlijnen zijn goedgekeurd door de bisschoppenconferentie.

Meer uit Buitenland

Kremlin wil praten met Europeanen, maar niet op eigen initiatief

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.

1 uur geleden
Oekraïne meldt brand bij Tsjernobyl na dronecrash

KYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.

1 uur geleden
Gijzeling in bank Duitsland

SINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.

2 uur geleden
Global Sumud Flotilla onderweg naar Turkije

HERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.

2 uur geleden
Farage viert 'historische verandering' bij lokale verkiezingen

LONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.

3 uur geleden
Britse premier baalt van verkiezingsuitslag: pijnlijk en zwaar

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft teleurgesteld gereageerd op de tussentijdse uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Zijn Labourpartij staat daarbij op verlies. Starmer noemde de uitslagen volgens Sky News pijnlijk, maar gaf ook het signaal af dat hij verder wil als premier. "Zware dagen zoals deze verzwakken mijn vastberadenheid niet om de verandering te realiseren die ik heb beloofd."

4 uur geleden
Britse minister: Starmer kan nog verder

LONDEN (ANP) - Een bondgenoot van de Britse premier Keir Starmer heeft benadrukt dat de verwachte verkiezingsnederlaag van zijn partij niet het einde van zijn premierschap hoeft te betekenen. "Hij kan het tij nog keren", zei minister van Defensie John Healey bij Times Radio.

4 uur geleden