Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vaticaan: homo-uitspraken paus geen nieuwe leer kerk

Vaticaan: homo-uitspraken paus geen nieuwe leer kerk

VATICAAN-STAD (ANP/DPA) - De uitspraken van paus Franciscus over geregistreerd partnerschap voor homoseksuelen staan niet voor een nieuwe leer van de Rooms-Katholieke Kerk. Dat heeft het Vaticaan laten weten in een brief aan ambassadeurs van de kerk in het buitenland.

De paus zei in een documentaire die op 21 oktober in première ging dat homoseksuele mensen ook het recht hebben om een familie te vormen. "Zij zijn ook kinderen van God. Niemand zou uitgesloten moeten worden om die reden. We moeten een wet maken waardoor ze wettelijk gedekt zijn. Daar sta ik voor."

Volgens de brief van het Vaticaan zijn de antwoorden van de paus geknipt en geplakt en geeft hij antwoord op een andere vraag. Franciscus zou hebben gezegd dat homoseksuelen niet moeten worden verstoten door hun familie, dat antwoord was niet op de vraag over geregistreerd partnerschap.

Het Vaticaan stelt ook dat de paus zei dat overheden iets moeten regelen voor geregistreerd partnerschap van mensen met hetzelfde geslacht, de kerk verandert de leer niet.

Een hoge Duitse priester stelt vraagtekens bij het bericht van het Vaticaan. De film is goedgekeurd door het hoofd van de kerk en werd op 21 oktober voor het eerst getoond. Een dag later hield het Vaticaan een ceremonie voor filmmaker Jevgeni Afinejevski. "Dat ze nu de woorden afzwakken stelt het Vaticaan in een slecht daglicht en is slecht voor de paus."

Meer uit Buitenland

Doden in noorden van Honduras bij aanval op palmolieplantage

RIGORES (ANP/AFP) - Zeker 19 mensen werden woensdag gedood bij een aanval op een palmolieplantage in het noorden van Honduras, maakten de autoriteiten donderdag bekend.

1 uur geleden
Twaalfde testvlucht van SpaceX met raket Starship uitgesteld

STARBASE (ANP) - De testvlucht van ruimtevaartbedrijf SpaceX, die donderdagavond plaatselijke tijd zou worden uitgevoerd met de raket Starship, is uitgesteld.

5 uur geleden
VS-minister Rubio: 'goede tekenen' in besprekingen met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - ​Ondanks dat Iran en de Verenigde Staten nog van mening verschillen over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz, zijn er "goede tekenen" in de besprekingen. Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio donderdag gezegd.

6 uur geleden
VS sturen 5000 militairen naar Polen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.

9 uur geleden
Demonstratie bij opening Amerikaans consulaat in Groenland

NUUK (ANP/BLOOMBERG) - De opening van een nieuw Amerikaans consulaat in de Groenlandse hoofdstad Nuuk heeft geleid tot protesten. Inwoners zijn bezorgd over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor het eiland. Honderden mensen verzamelden zich met anti-Amerikaanse spandoeken en posters.

9 uur geleden
Rechtbank zet belangrijkste Turkse oppositieleider af

ISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.

12 uur geleden
Poetin: grote nucleaire oefening met Belarus afgerond

MOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.

15 uur geleden