Vaticaan: homo-uitspraken paus geen nieuwe leer kerk
VATICAAN-STAD (ANP/DPA) - De uitspraken van paus Franciscus over geregistreerd partnerschap voor homoseksuelen staan niet voor een nieuwe leer van de Rooms-Katholieke Kerk. Dat heeft het Vaticaan laten weten in een brief aan ambassadeurs van de kerk in het buitenland.
De paus zei in een documentaire die op 21 oktober in première ging dat homoseksuele mensen ook het recht hebben om een familie te vormen. "Zij zijn ook kinderen van God. Niemand zou uitgesloten moeten worden om die reden. We moeten een wet maken waardoor ze wettelijk gedekt zijn. Daar sta ik voor."
Volgens de brief van het Vaticaan zijn de antwoorden van de paus geknipt en geplakt en geeft hij antwoord op een andere vraag. Franciscus zou hebben gezegd dat homoseksuelen niet moeten worden verstoten door hun familie, dat antwoord was niet op de vraag over geregistreerd partnerschap.
Het Vaticaan stelt ook dat de paus zei dat overheden iets moeten regelen voor geregistreerd partnerschap van mensen met hetzelfde geslacht, de kerk verandert de leer niet.
Een hoge Duitse priester stelt vraagtekens bij het bericht van het Vaticaan. De film is goedgekeurd door het hoofd van de kerk en werd op 21 oktober voor het eerst getoond. Een dag later hield het Vaticaan een ceremonie voor filmmaker Jevgeni Afinejevski. "Dat ze nu de woorden afzwakken stelt het Vaticaan in een slecht daglicht en is slecht voor de paus."
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/RTR) - Een Spaanse opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid maandag.
2 uur geledenSÃO PAULO (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva is maandag begonnen met een preventieve bestralingstherapie, nadat vorige maand een kwaadaardig plekje op zijn hoofdhuid werd verwijderd. Dat meldt het ziekenhuis in een verklaring.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/DPA) - In het Verenigd Koninkrijk werd maandag het record voor de warmste dag in mei verbroken. Volgens het nationale weerbureau liep de temperatuur in de buurt van Londen op tot 33,5 graden. Het vorige record voor de warmste dag in mei was 32,8 graden. Die temperatuur werd in zowel 1922 als in 1944 gemeten.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft buitenlandse burgers en diplomaten maandag opgeroepen om Kyiv "zo snel mogelijk" te verlaten. Volgens het ministerie is Rusland van plan om meer aanvallen uit te voeren op de Oekraïense hoofdstad, waaronder een reeks systematische aanvallen op defensie-industriefaciliteiten.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Door een Israëlische luchtaanval op een vluchtelingenkamp in het zuiden van de Gazastrook zijn zeker twee mensen gedood, onder wie een 6-jarig meisje. Zeventien mensen raakten gewond, melden Palestijnse gezondheidsfunctionarissen.
7 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Een delegatie Iraanse hoogwaardigheidsbekleders is maandag aangekomen in de Qatarese hoofdstad Doha. Dat meldt persbureau AFP op basis van een ingewijde. Het zou gaan om onder anderen de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf, buitenlandminister Abbas Araghchi en een topman van de Iraanse centrale bank.
7 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - De veroordeelde Cambodjaanse oppositieleider Kem Sokha heeft gratie gekregen. Dat meldt senaatsvoorzitter en oud-premier Hun Sen op sociale media. Kem Sokha werd in 2023 veroordeeld tot 27 jaar huisarrest voor verraad.
7 uur geleden