Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vaticaan: homo-uitspraken paus geen nieuwe leer kerk

Vaticaan: homo-uitspraken paus geen nieuwe leer kerk

VATICAAN-STAD (ANP/DPA) - De uitspraken van paus Franciscus over geregistreerd partnerschap voor homoseksuelen staan niet voor een nieuwe leer van de Rooms-Katholieke Kerk. Dat heeft het Vaticaan laten weten in een brief aan ambassadeurs van de kerk in het buitenland.

De paus zei in een documentaire die op 21 oktober in première ging dat homoseksuele mensen ook het recht hebben om een familie te vormen. "Zij zijn ook kinderen van God. Niemand zou uitgesloten moeten worden om die reden. We moeten een wet maken waardoor ze wettelijk gedekt zijn. Daar sta ik voor."

Volgens de brief van het Vaticaan zijn de antwoorden van de paus geknipt en geplakt en geeft hij antwoord op een andere vraag. Franciscus zou hebben gezegd dat homoseksuelen niet moeten worden verstoten door hun familie, dat antwoord was niet op de vraag over geregistreerd partnerschap.

Het Vaticaan stelt ook dat de paus zei dat overheden iets moeten regelen voor geregistreerd partnerschap van mensen met hetzelfde geslacht, de kerk verandert de leer niet.

Een hoge Duitse priester stelt vraagtekens bij het bericht van het Vaticaan. De film is goedgekeurd door het hoofd van de kerk en werd op 21 oktober voor het eerst getoond. Een dag later hield het Vaticaan een ceremonie voor filmmaker Jevgeni Afinejevski. "Dat ze nu de woorden afzwakken stelt het Vaticaan in een slecht daglicht en is slecht voor de paus."

Meer uit Buitenland

Verenigde Staten nog in contact met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.

12 minuten geleden
FT: BBC gaat 2000 banen schrappen, ongeveer 10 procent van totaal

LONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.

21 minuten geleden
Opnieuw schietpartij op Turkse school, meerdere doden

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - In het zuiden van Turkije heeft voor de tweede dag op rij een schietpartij op een middelbare school plaatsgevonden. Gouverneur Mükerrem Ünlüer van Kahramanmaras heeft bekendgemaakt dat drie leerlingen en een leraar zijn omgekomen. Ook zijn er twintig gewonden.

50 minuten geleden
Turkse president probeert te helpen bestand Iran-VS te verlengen

ANKARA/ISLAMABAD/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft gezegd dat Turkije probeert te helpen het bestand van twee weken tussen Iran en de Verenigde Staten te verlengen. Turkije staat in nauw contact met het buurland Iran, met de VS en met de bemiddelaar Pakistan.

1 uur geleden
Iran bedreigt scheepvaart in regio als blokkade VS voortduurt

TEHERAN (ANP/RTR) - De legerleiding van Iran heeft gewaarschuwd dat ze de scheepvaart in de Perzische Golf, de Golf van Oman en de Rode Zee stillegt als er geen einde komt aan de Amerikaanse maritieme blokkade van Iraanse havens.

1 uur geleden
Onderzoek Spanje wijst schuldigen aan voor grote stroomstoring

MADRID (ANP/RTR) - De enorme stroomstoring vorig jaar in Spanje is te wijten aan de regering, de netbeheerder en energietoezichthouder, aldus een onderzoek van de Spaanse senaat. Dit is het eerste onderzoek waarin een of meerdere schuldigen worden aangewezen.

1 uur geleden
Magyar verwacht half mei inauguratie nieuwe Hongaarse regering

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Péter Magyar, de winnaar van de Hongaarse verkiezingen, verwacht dat zijn nieuwe regering halverwege mei geïnaugureerd wordt. "Mogelijk nog iets eerder", zei hij na een gesprek met president Tamás Sulyok. Begin mei moet het parlement voor het eerst bijeenkomen.

3 uur geleden