Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vat Brentolie stijgt boven de 70 dollar

Vat Brentolie stijgt boven de 70 dollar

HONGKONG (ANP/AFP) - Een vat Brentolie is maandag voor het eerst sinds mei 2019 door de grens van 70 dollar gegaan. Een vat ruwe olie uit de Noordzee steeg met 2,11 procent en staat nu op 70,89 dollar. De prijsstijging volgt na een droneaanval van zondag op Saoedische olie-installaties. Ook speelt optimisme over de economie een rol.

Vorige maand werd de grens van 60 dollar per vat overschreden, voor de eerste keer sinds het begin van de coronapandemie.

Tijdens het dieptepunt van de coronacrisis vorig jaar werd er veel minder olie gebruikt omdat er bijvoorbeeld amper werd gevlogen en mensen veel minder de auto pakten vanwege het thuiswerken. Dat zorgde voor groot overaanbod, met als gevolg dat de olieprijs hard daalde en zelfs even negatief werd. Daarbij legden handelaren geld toe bij de verkoop van olie om er maar vanaf te komen.

Verschillende marktkenners hebben nu hun verwachtingen voor de olieprijzen in de komende maanden naar boven bijgesteld, ook omdat zij denken dat de vraag naar olie sterker zal gaan aantrekken door het herstel van de wereldeconomie van de coronacrisis en de vaccinaties tegen de virusuitbraak.

Meer uit Financieel

Staking Belgische luchtverkeersleiders beëindigd na akkoord

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.

42 minuten geleden
UniCredit vergroot belang in Commerzbank tot ruim 34 procent

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.

44 minuten geleden
Stevige winst voor AEX-index, Prosus grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.

1 uur geleden
Ook Britse krijgsmacht gaat 'militair Starlink-netwerk' gebruiken

LONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

1 uur geleden
KLM schrapt vluchten naar Oeganda om maatregelen ebola-uitbraak

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft verschillende vluchten naar de Oegandese stad Entebbe geschrapt in verband met maatregelen die andere landen treffen na een ebola-uitbraak in Centraal-Afrika. Dat bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door NH Nieuws.

1 uur geleden
Milieudefensie: Pols nam op alle fronten afstand van verleden

AMSTERDAM (ANP) - Bestuurder Marty Smits van Milieudefensie bevestigt dat toenmalig directeur Donald Pols hem in 2021 heeft verteld over zijn verleden bij het extreemrechtse Afrikaner Studente Front in Zuid-Afrika. "Donald heeft tijdens ons gesprek duidelijk op alle fronten afstand genomen van zijn verleden en spijt betuigd", zegt Smits daarover in een schriftelijke verklaring. "In zijn jaren bij Milieudefensie heeft Donald zich ingezet voor de missie van Milieudefensie, een rechtvaardige en gelijkwaardige wereld", voegt hij eraan toe.

1 uur geleden
Anthropic breidt toegang tot AI-model Mythos flink uit

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - AI-bedrijf Anthropic wil veel meer organisaties toegang geven tot zijn model Mythos. Het bedrijf kondigde dinsdag aan dat ongeveer 150 organisaties, verspreid over ruim vijftien landen, het model ook kunnen gaan gebruiken.

2 uur geleden