Vat Brentolie stijgt boven de 70 dollar
HONGKONG (ANP/AFP) - Een vat Brentolie is maandag voor het eerst sinds mei 2019 door de grens van 70 dollar gegaan. Een vat ruwe olie uit de Noordzee steeg met 2,11 procent en staat nu op 70,89 dollar. De prijsstijging volgt na een droneaanval van zondag op Saoedische olie-installaties. Ook speelt optimisme over de economie een rol.
Vorige maand werd de grens van 60 dollar per vat overschreden, voor de eerste keer sinds het begin van de coronapandemie.
Tijdens het dieptepunt van de coronacrisis vorig jaar werd er veel minder olie gebruikt omdat er bijvoorbeeld amper werd gevlogen en mensen veel minder de auto pakten vanwege het thuiswerken. Dat zorgde voor groot overaanbod, met als gevolg dat de olieprijs hard daalde en zelfs even negatief werd. Daarbij legden handelaren geld toe bij de verkoop van olie om er maar vanaf te komen.
Verschillende marktkenners hebben nu hun verwachtingen voor de olieprijzen in de komende maanden naar boven bijgesteld, ook omdat zij denken dat de vraag naar olie sterker zal gaan aantrekken door het herstel van de wereldeconomie van de coronacrisis en de vaccinaties tegen de virusuitbraak.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen begonnen. Beleggers namen weinig risico voorafgaand aan het rentebesluit van de Federal Reserve. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale banken de leenkosten in de grootste economie ter wereld met een kwart procentpunt verhogen om de hoge inflatie te bestrijden.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Postcode Loterij en de VriendenLoterij vinden het jammer dat de Raad van State woensdag heeft geoordeeld dat de loterijen het aantal trekkingen per jaar niet mogen verhogen. Managing director Jonne Arnoldussen van de loterijen, die bij hetzelfde bedrijf horen, noemde de uitkomst "vervelend." Het oordeel beperkt volgens hem niet alleen de loterijen zelf, maar ook het geld dat ze aan goede doelen kunnen geven.
30 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De overlast op stations en in treinen door de staking van schoonmakers valt mee, laat een woordvoerster van NS weten. "Het kan zijn dat reizigers er wat van merken, maar het heeft vooralsnog geen grote problemen opgeleverd", vertelt de woordvoerster.
32 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimzaak tegen het bedrijf achter de app Snapchat wordt Europees. De Stichting Onderzoek Marktinformatie (SOMI) kondigde in juni een collectieve rechtszaak in Nederland aan tegen Snap, omdat het techbedrijf persoonsgegevens onrechtmatig zou gebruiken en de app een verslavend ontwerp zou hebben gegeven. De claimorganisatie breidt die zaak uit om mensen uit de hele Europese Unie te vertegenwoordigen.
1 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Giorgio Armani heeft Dario Vitale benoemd tot nieuwe creatief directeur. Hij is de eerste ontwerper van buiten de Armani-familie die deze functie bekleedt, zo maakte het bedrijf woensdag bekend.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De komende weken is het drukker in de internationale treinen en bussen richting Duitsland vanwege Oktoberfest. Flixbus en NS Internationaal zien een toename in het aantal boekingen. Oktoberfest begint zaterdag en duurt tot en met zondag 4 oktober.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Wereldbank stelt met Michael Kremer een Nobelprijswinnaar aan als hoofdeconoom. De Amerikaan staat bekend als specialist voor onderzoek naar armoedebestrijding en de problemen die daarbij komen kijken.
2 uur geleden