Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Vaststelling' officiële uitslag verkiezingen Suriname

'Vaststelling' officiële uitslag verkiezingen Suriname

PARAMARIBO (ANP) - Het Centraal Hoofdstembureau (CHS) maakt dinsdag de officiële uitslag van de Surinaamse verkiezingen bekend. Dit zal gebeuren in het bijzijn van politieke organisaties. Na deze zogenoemde vaststelling door het CHS is het vervolgens de taak van het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) de verkiezingen van 25 mei bindend te verklaren. Wanneer dit gebeurt is nog niet bekend.

Het nieuwe parlement, ook genoemd De Nationale Assemblee (DNA), komt op 29 juni voor het eerst bij elkaar. Voor die tijd moeten de 51 gekozen parlementariërs aangeven of ze inderdaad tot DNA toegelaten willen worden. De nieuwe coalitie bestaat uit de VHP (20), ABOP (8), NPS (3) en PL (2). Met deze 33 zetels is er geen twee derde meerderheid. De overige zetels zijn voor de NDP (16) en de BEP (2). Voor bepaalde besluiten, zoals het kiezen van de president of het wijzigen van de grondwet, is die meerderheid wel nodig. De BEP heeft al toegezegd steun te verlenen bij het kiezen van de president en de vicepresident. Dit zal in een van de van de parlementsvergadering aan de orde zijn.

President Desi Bouterse heeft de winnaars van de verkiezingen nog niet officieel gefeliciteerd. Hij wil daarmee wachten tot het OKB de verkiezingen bindend heeft verklaard. Wel heeft hij gezegd de nederlaag te accepteren. ’'Het volk heeft gesproken. We moeten ons hoofd buigen’’, zo zei hij vorige week in een interview op de staatsradio.

Meer uit Buitenland

Macron stelt Genève voor als locatie overleg Poetin en Zelensky

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de Zwitserse stad Genève voorgesteld als mogelijke locatie voor een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Het is nog niet bekend waar en wanneer de bijeenkomst moet plaatsvinden.

1 uur geleden
In Zweeds Lapland wordt historische kerk 5 kilometer verplaatst

KIRUNA (ANP/AFP) - In Zweeds Lapland wordt een architectonisch en historisch bijzonder kerkgebouw 5 kilometer verplaatst. De Lutherse kerk uit 1912 van vooral rood hout geldt als een van de mooiste van Zweden. De kerk staat in Kiruna, ruim 900 kilometer ten noorden van Stockholm.

1 uur geleden
Vorig jaar recordaantal hulpverleners gedood

NEW YORK (ANP) - Vorig jaar kwamen wereldwijd 383 hulpverleners om het leven, meldt VN-hulporganisatie OCHA. Nooit eerder was het aantal doden onder hulpverleners in een jaar tijd zo hoog. De zwaarste tol werd betaald in Gaza, waar 181 doden vielen, gevolgd door Soedan, waar 60 hulpverleners omkwamen.

3 uur geleden
Von der Leyen spreekt zich uit voor ontvoerde Oekraïense kinderen

WASHINGTON (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft zich op X uitgesproken voor de kinderen die tijdens de oorlog in Oekraïne zijn ontvoerd door Rusland. "Het menselijk lijden in deze oorlog moet stoppen", aldus Von der Leyen. Ze besprak de zaak maandag ook met de Amerikaanse president Donald Trump en bedankte hem voor zijn "inzet om alle kinderen te herenigen met hun geliefden".

4 uur geleden
Oekraïne stelt aankoop wapens voor 90 miljard van VS voor

WASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft voorgesteld dat Oekraïne voor 90 miljard dollar (ruim 77 miljard euro) aan wapens van de Verenigde Staten koopt. Na afloop van een ontmoeting met president Donald Trump en Europese leiders zei Zelensky dat het om een voorstel gaat dat zou kunnen bijdragen aan de veiligheidsgaranties voor Oekraïne.

5 uur geleden
Finse president vraagt zich af of Poetin naar overleg komt

WASHINGTON (ANP) - De Finse president Alexander Stubb, die maandagavond in het Witte Huis bij het overleg over Oekraïne was, vraagt zich af of de Russische president Vladimir Poetin naar het voorgestelde gesprek met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky komt. "We zullen zien of hij de moed heeft om op te komen dagen", aldus Stubb tegenover verslaggevers van onder meer de BBC.

5 uur geleden
Macron dreigt met hogere sancties voor Rusland

WASHINGTON (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron riep maandagavond op tot "hogere sancties voor Rusland als de onderhandelingen over Oekraïne mislukken". Macron was samen met zes andere Europese leiders en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in het Witte Huis voor een gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.

8 uur geleden