'Vaststelling' officiële uitslag verkiezingen Suriname
PARAMARIBO (ANP) - Het Centraal Hoofdstembureau (CHS) maakt dinsdag de officiële uitslag van de Surinaamse verkiezingen bekend. Dit zal gebeuren in het bijzijn van politieke organisaties. Na deze zogenoemde vaststelling door het CHS is het vervolgens de taak van het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) de verkiezingen van 25 mei bindend te verklaren. Wanneer dit gebeurt is nog niet bekend.
Het nieuwe parlement, ook genoemd De Nationale Assemblee (DNA), komt op 29 juni voor het eerst bij elkaar. Voor die tijd moeten de 51 gekozen parlementariërs aangeven of ze inderdaad tot DNA toegelaten willen worden. De nieuwe coalitie bestaat uit de VHP (20), ABOP (8), NPS (3) en PL (2). Met deze 33 zetels is er geen twee derde meerderheid. De overige zetels zijn voor de NDP (16) en de BEP (2). Voor bepaalde besluiten, zoals het kiezen van de president of het wijzigen van de grondwet, is die meerderheid wel nodig. De BEP heeft al toegezegd steun te verlenen bij het kiezen van de president en de vicepresident. Dit zal in een van de van de parlementsvergadering aan de orde zijn.
President Desi Bouterse heeft de winnaars van de verkiezingen nog niet officieel gefeliciteerd. Hij wil daarmee wachten tot het OKB de verkiezingen bindend heeft verklaard. Wel heeft hij gezegd de nederlaag te accepteren. ’'Het volk heeft gesproken. We moeten ons hoofd buigen’’, zo zei hij vorige week in een interview op de staatsradio.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben voorgesteld om in Florida gesprekken te voeren samen met Oekraïense en Russische vertegenwoordigers. Dat zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zaterdag tegen verslaggevers.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Verkiezingen in Oekraïne zijn alleen mogelijk wanneer de veiligheid van het stemproces is gewaarborgd, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Daarmee bedoelt hij dat verkiezingen nu niet kunnen worden gehouden in door Rusland bezette delen van het land.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een vrouw die in de jaren negentig voor Jeffrey Epstein werkte, diende in 1996 een klacht in bij de FBI over zijn interesse in kinderporno. De FBI deed er niets mee. Dat blijkt uit het recent vrijgegeven dossier over de in 2019 overleden Amerikaanse zedendelinquent. Justitie had Epstein destijds al zo'n tien jaar op de korrel.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan en zijn vrouw Bushra Bibi zijn elk veroordeeld tot zeventien jaar gevangenisstraf in verband met de aankoop van luxe staatsgeschenken tegen een te lage prijs. Dat melden de rechtbank en de advocaten van Khan.
4 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - Tienduizenden mensen woonden zaterdag de uitvaart bij van de vermoorde Bengalese studentenleider en verkiezingskandidaat Sharif Osman Hadi. Hij werd vorige week door gemaskerde aanvallers in zijn hoofd geschoten terwijl hij zijn verkiezingscampagne aftrapte. Zijn dood zes dagen later leidde tot gewelddadige protesten in het land.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oekraïne zegt een aanval te hebben uitgevoerd op een Russisch boorplatform en een militair patrouilleschip in de Kaspische Zee. Volgens het land maakt het deel uit van een reeks aanvallen in het gebied, maar het is de eerste die officieel door de Oekraïense krijgsmacht is erkend.
6 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Russische gezant Kirill Dmitriev is onderweg naar het Amerikaanse Miami om deel te nemen aan gesprekken over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne, meldt hij op X.
7 uur geleden