Vastgoedreus Unibail uitblinker op gemengde beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten dinsdag een gemengd beeld zien. Het positieve nieuws over het coronavaccin van farmaceut Pfizer hield de markten in de greep. Beleggers gooiden hun portefeuilles om, waarbij techaandelen werden ingeruild voor bedrijven die juist zwaar zijn getroffen door de coronacrisis. Op het Damrak werd vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield bijna een kwart meer waard, nadat aandeelhouders tegen de geplande aandelenemissie stemden.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,4 procent lager op 591,23 punten. Maandag won de hoofdindex nog 3,7 procent. De MidKap zakte 0,7 procent tot 848,45 punten. De beurzen in Londen en Parijs stegen tot 1,1 procent. Frankfurt daalde 0,2 procent.
Unibail-Rodamco-Westfield (URW) was de grote winnaar in de AEX met een koerssprong van 24 procent. De aandeelhouders van het winkelvastgoedfonds hebben tegen een aandelenemissie ter waarde van 3,5 miljard euro gestemd. Daardoor vindt er geen verwatering van aandelen plaats en dat vinden beleggers goed nieuws. URW won een dag eerder al 24 procent door de hoop dat met de komst van een vaccin het einde van de coronapandemie in zicht is. Aegon, ING en Shell volgden op afstand met winsten tot 5,3 procent.
Technologiebedrijven
De technologiebedrijven, die de afgelopen maanden profiteerden van het vele thuiswerken door de pandemie, stonden onder druk. Techinvesteerder Prosus en chipbedrijf ASMI sloten de rij in de AEX, met minnen van 5,9 en 5,6 procent. Ook maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway (min 4 procent) stond in de staartgroep.
In de MidKap behoorde chipbedrijf Besi tot de sterkste dalers met een min van ruim 4 procent. Winkelvastgoedbedrijf Eurocommercial Properties zette de opmars voort en was koploper met een plus van bijna 15 procent. Ook luchtvaartcombinatie Air France-KLM (plus 9 procent) ging verder omhoog na de forse koerswinst een dag eerder.
Koersen
In Frankfurt zakte Adidas dik 5 procent. De Duitse sportkledingfabrikant boekte in het derde kwartaal weer winst, na het forse verlies in het tweede kwartaal. Het concern blijft wel voorzichtig voor het lopende kwartaal. Deutsche Post verloor 6 procent na publicatie van de definitieve kwartaalcijfers. Het post- en pakketbedrijf handhaafde zijn onlangs verhoogde winstverwachting voor dit jaar.
De euro was 1,1797 dollar waard, tegenover 1,1815 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent duurder op 40,68 dollar. Brentolie kostte 1,3 procent meer op 42,93 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is deze tweede pinksterdag opnieuw gesloten op een hogere stand dan ooit. Beleggers waren optimistisch vanwege de positieve berichten over een mogelijk einde van de oorlog in Iran. Aanleiding daarvoor waren uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump, die zaterdag zei dat er grotendeels overeenstemming is over een akkoord met Iran.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus wil af van de Europese verplichting om zijn aandeel in de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero te verkopen. Dat stelde de Europese Commissie vorig jaar uit concurrentieoverwegingen als voorwaarde voor de overname van Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl. Maar het aan de Amsterdamse beurs genoteerde Prosus wil niet verdergaan met het verkopen van het belang zolang Uber bezig is Delivery Hero over te nemen. Daartoe heeft Prosus een verzoek ingediend bij de EU, melden bronnen aan persbureau Bloomberg.
4 uur geledenLEIDEN (ANP/DPA) - De grootste vliegtuigfabrikant ter wereld, Airbus, kampt nog steeds met leveringsproblemen. De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas krijgt het eerste van de twaalf bestelde aangepaste A350-toestellen nu pas in april 2027, heeft Airbus maandag bekendgemaakt. Qantas had op levering gerekend voor eind 2026.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een miljardenbod van taxi- en maaltijdbezorgapp Uber op de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero zorgt voor speculatie onder beleggers. Uber kwam dit weekend met een bod waarbij het bedrijf wordt gewaardeerd op 10 miljard euro. De beurskoers van Delivery Hero is maandag op de beurs in Frankfurt evenwel voorbij die waarde gegaan, omdat beleggers erop gokken dat er een hogere prijs nodig is om de deal rond te krijgen.
10 uur geledenSHENZHEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei claimt een nieuwe manier ontwikkeld te hebben om halfgeleiders te maken. Daarmee zou het bedrijf over een aantal jaren ook de meest geavanceerde chips kunnen maken, zonder dat het daarvoor de beste machines van chipmachinemaker ASML nodig heeft.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.
13 uur geleden