Vastgoedreus Evergrande schiet omhoog op beurs in Hongkong
TOKIO (ANP) - Het aandeel van het noodlijdende Chinese vastgoedconcern China Evergrande Group schoot donderdag omhoog. Beleggers in Hongkong keerden terug van een vrije dag en verwerkten nog het nieuws dat Evergrande toch op tijd de rentebetalingen op een deel van zijn leningen zal voldoen. De vrees dat de op een na grootste vastgoedontwikkelaar van China, die kampt met een schuldenberg van meer dan 200 miljard euro, niet zijn financiële verplichtingen zou nakomen zorgde eerder deze week voor forse koersverliezen voor Evergrande en onrust op de beurzen.
Het aandeel Evergrande noteerde tussentijds bijna 20 procent hoger. Eerder op de dag ging het aandeel zelfs meer dan 30 procent vooruit. Voor het gehele jaar staat het aandeel nog altijd zo'n 80 procent in de min. Voorzitter Hui Ka Yuan verzekerde dat het terugbetalen van investeerders de topprioriteit blijft van het bedrijf. Chinese Estates Holdings, de op een na grootste aandeelhouder van Evergrande, liet echter weten een deel van zijn aandelen Evergrande te hebben verkocht en zijn hele belang van 6,5 procent in het bedrijf te willen verkopen. Chinese Estates steeg 6 procent. Ook andere vastgoedbedrijven als China Vanke, Sun Hung Kai en Country Garden toonden herstel door de afnemende vrees dat een val van Evergrande de hele sector zal meesleuren.
De Hang Seng-index in Hongkong won 0,7 procent, mede dankzij het koersherstel van Evergrande. De Britse bank HSBC, die ook een notering heeft in Hongkong, klom 2 procent. Topman Noel Quinn liet weten geen directe impact voor de bank te verwachten van de schuldproblemen van Evergrande. Wel zal een faillissement van het vastgoedconcern volgens hem een impact hebben op de financiële markten.
In Shanghai won de hoofdgraadmeter 0,4 procent. De Chinese centrale bank pompte voor de tweede dag op rij miljarden extra in het financiële systeem zodat de banken voldoende geld hebben om schokken op te vangen. In Seoul daalde de Kospi 0,5 procent na een vakantieperiode in Zuid-Korea. In Tokio was de beurs gesloten vanwege een nationale feestdag.
Meer uit Financieel
ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.
10 uur geledenWENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.
14 uur geledenESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.
16 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
1 dag geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
1 dag geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
1 dag geleden