Vastgoedreus Evergrande doet langverwachte rentebetaling
HONGKONG (ANP) - Het Chinese vastgoedconcern Evergrande heeft vrijdag langverwachte rentebetalingen gedaan, melden Chinese staatsmedia. Bronnen bevestigen aan persbureaus Reuters en Bloomberg dat het geld enkele dagen voor de deadline van 23 oktober inderdaad is overgemaakt.
Het bedrijf miste in de afgelopen weken drie deadlines voor rentebetalingen op leningen die eigenlijk al op 23 september betaald hadden moeten zijn. Het concern had tot uiterlijk zaterdag 23 oktober de tijd om de rente op een van deze leningen te betalen. Het gaat om een bedrag van 83,5 miljoen dollar dat volgens Chinese staatsmedia is overgemaakt, wat ervoor zorgt dat het bedrijf niet officieel als wanbetaler wordt bestempeld.
Evergrande kampt met een schuldenlast van ruim 260 miljard euro. Donderdag verloor het bedrijf op de beurs in Hongkong meer dan 11 procent aan waarde toen bleek dat een geplande overname niet doorging.
Meer uit Buitenland
MIDDELBURG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Middelburg de International Four Freedoms Award in ontvangst genomen van premier Rob Jetten. Hij krijgt de prijs voor zijn niet-aflatende strijd voor vrijheid en onafhankelijkheid. Naast Zelensky wordt de prijs ook uitgereikt aan het Oekraïense volk.
28 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraanse functionaris zegt tegen persbureau Reuters dat er vooruitgang is geboekt in de onderhandelingen met de Verenigde Staten. Een bezoek van de Pakistaanse legerleider aan Teheran zou hebben geholpen om de landen dichter bij elkaar te brengen, maar nog niet alle grote struikelblokken zijn weg.
59 minuten geledenCANBERRA (ANP/AFP) - Australië schroeft zijn defensiebudget binnen zeven jaar op naar 3 procent van de omvang van zijn economie. Het land vreest de groeiende macht van China én voelt de druk van de Verenigde Staten, die vinden dat bondgenoten daartegen meer moeten doen.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister Gila Gamliel meldt dat premier Benjamin Netanyahu een gesprek zal hebben met de Libanese president Joseph Aoun. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde dat overleg eerder al aan, maar een officiële Libanese bron zei vervolgens dat Libanon daar niet van op de hoogte was.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky blijft aandringen op druk op Rusland. "Een nieuwe nacht heeft bewezen dat Rusland geen versoepeling van het mondiale beleid of opheffing van sancties verdient", verklaart hij na nieuwe fatale aanvallen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse marine heeft de olietanker Deyna na bijna vier weken laten gaan. Het vaartuig behoort volgens Frankrijk tot de Russische schaduwvloot. Maar nu de eigenaar een boete heeft betaald, kan het schip doorvaren.
2 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse politie heeft arrestatiebevelen voor 83 personen uitgevaardigd, omdat zij zich op sociale media op de verkeerde manier zouden hebben uitgelaten over twee dodelijke schietpartijen in het land. Het geweld vond dinsdag en woensdag plaats op scholen.
2 uur geleden