Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vastgoedontwikkelaar Evergrande weer onder druk op beurs Hongkong

Vastgoedontwikkelaar Evergrande weer onder druk op beurs Hongkong

HONGKONG (ANP) - De door schulden geplaagde projectontwikkelaar China Evergrande Group is woensdag op de beurs in Hongkong weer onderuitgegaan. De onderneming miste weer een betalingsdeadline. Beleggers deden hun aandelen daarop in de verkoop, al houden ze hoop dat het bedrijf zijn schulden kan herschikken. Het aandeel zakte 3,4 procent en noteerde op zijn laagste stand ooit.

De vastgoedsector stond sowieso onder druk, ook door problemen bij andere bedrijven in de sector. Zo werd de handel in Kaisa Group in Hongkong voor de tweede keer in korte tijd stilgelegd. Dat bedrijf lijkt ook een betalingsdeadline te hebben gemist. De handel in het aandeel werd begin november voor bijna drie weken geschorst nadat het al een aflossing op een vermogensbeheerproduct miste.

Ook webwinkelreus Alibaba moest het ontgelden op de beurs in Hongkong. Dat aandeel verloor 5,4 procent daags na de grootste koerssprong van het bedrijf van 5,1 procent sinds het op de Aziatische beurs een notering heeft. Ook het debuut van Weibo in Hongkong ging gepaard met een flink verlies. Het bedrijf achter de microblog die veel weg heeft van Twitter stond net als andere techbedrijven onder druk, vooral omdat Beijing de sector aanpakt met steeds strengere regels.

Nikkei

Het sentiment op de beurzen in Aziƫ was overwegend positief. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde nog wel een fractie lager. Maar de graadmeter in Shanghai stond 0,9 procent hoger en in Seoul won de Kospi 0,4 procent.

In Japan won de Nikkei-index 1,4 procent. De economie van Japan is het derde kwartaal van dit jaar harder gekrompen dan waar eerder van uit was gegaan. Vooral de consumptie van huishoudens viel tegen. Het eerder gemelde cijfer van 3,1 procent krimp werd bijgesteld naar 3,6 procent.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit hoger na meevallende groeicijfers economie VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers reageerden op meevallende cijfers over de Amerikaanse economie. Daaruit kwam naar voren dat de economie van de Verenigde Staten in het derde kwartaal met 4,3 procent is gegroeid, de grootste groei in twee jaar.

1 uur geleden
Koperprijs stijgt voor het eerst tot ruim 12.000 dollar per ton

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is dinsdag voor het eerst gestegen tot boven de 12.000 dollar per ton. De prijs van koper stijgt de laatste maanden, onder meer vanwege zorgen over de aanvoer van het belangrijke metaal.

4 uur geleden
Agractie: afwijzing mestuitzondering 'flinke domper' voor boeren

DEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie spreekt van een flinke domper voor boeren in Nederland, nu ze geen nieuwe uitzondering op de Europese mestregels krijgen. "Het is de omgekeerde wereld dat er minder gezonde dierlijke mest mag worden aangewend op grasland, terwijl er wel meer kunstmest mag worden gebruikt om de bodem te voeden", stelt de organisatie.

6 uur geleden
Novo Nordisk wint op Deense beurs na goedkeuring afslankpil in VS

AMSTERDAM (ANP) - Novo Nordisk was dinsdag een grote winnaar op de aandelenbeurs in Kopenhagen. De Verenigde Staten gaven de Deense farmaceut goedkeuring voor het op de markt brengen van een pilversie van zijn populaire obesitasinjectie Wegovy. Het bedrijf wil in januari al beginnen met de verkoop in de VS.

6 uur geleden
VS dreigen met importheffing in 2027 op chips uit China

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen in de loop van 2027 een importheffing op chips uit China op te leggen. Dit meldt het Amerikaanse handelsagentschap USTR na onderzoek naar het beleid van China voor zijn chipindustrie.

6 uur geleden
LTO: boeren weer in onzekerheid door afgewezen mestuitzondering

DEN HAAG (ANP) - De onduidelijkheid voor Nederlandse boeren en tuinders "is compleet", nu ze niet hoeven te rekenen op een nieuwe uitzondering op de Europese mestregels. Zo reageert land- en tuinbouworganisatie LTO Nederland op het door Brussel afgewezen verzoek.

8 uur geleden
Ook CMA CGM vaart weer door Suezkanaal na staakt-het-vuren Gaza

CAIRO (ANP/RTR) - Twee schepen van de grote Franse containervervoerder CMA CGM zijn weer door het Suezkanaal gevaren, meldt de autoriteit van het kanaal dinsdag. CMA CGM liet twee jaar geleden weten de belangrijke vaarroute voorlopig te mijden uit angst voor aanvallen van Houthi-rebellen.

8 uur geleden