Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vastgoedontwikkelaar Evergrande onderuit op beurs in Hongkong

Vastgoedontwikkelaar Evergrande onderuit op beurs in Hongkong

TOKIO (ANP) - De door schulden geplaagde Chinese vastgoedontwikkelaar China Evergrande Group ging dinsdag hard onderuit op de beurs in Hongkong. Het concern waarschuwde voor een aanhoudende significante daling van de verkopen in september. Ook is het volgens Evergrande onzeker of het lukt om bepaalde onderdelen te verkopen om geld op te halen. De grote ontwikkelaar van vastgoedprojecten waarschuwde dan ook opnieuw dat het mogelijk niet aan zijn financiële verplichtingen kan voldoen.

Evergrande kelderde 11 procent tot het laagste niveau in zes jaar. Het bedrijf raakte dit jaar al bijna 80 procent aan beurswaarde kwijt vanwege de dreiging van wanbetaling. Het concern kampt met een gigantische schuldenberg en zit in een vicieuze cirkel, waarin het niet genoeg geld heeft om zijn projecten te voltooien en ook geen opbrengsten weet te genereren uit verkopen. China Evergrande New Energy Vehicle en Evergrande Property Services, de onderdelen die het bedrijf probeert te verkopen, verloren 22 en 10 procent. Mocht Evergrande omvallen dan zal dat waarschijnlijk grote gevolgen hebben voor de hele Chinese vastgoedmarkt.

Ondanks de koersval van Evergrande hield de Hang Seng-index in Hongkong het verlies beperkt tot 0,3 procent. De Chinese techbedrijven lieten een gemengd beeld zien na de forse koersverliezen een dag eerder. Internetconcern Tencent bleef vrijwel ongewijzigd en webwinkelconcern Alibaba daalde 1,1 procent. De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,5 procent in de min.

In Tokio zette de Nikkei de opmars voort en eindigde 0,7 procent in de plus op 30.670,10 punten. De Japanse hoofdindex zit sinds het aangekondigde vertrek van premier Yoshihide Suga in de lift en bereikte het hoogste niveau sinds augustus 1990. De verzekeringsbedrijven stonden in de kopgroep met winsten tot bijna 3 procent. Ook de olieproducenten deden goede zaken dankzij de heropleving van de olieprijzen. De containervervoerders behoorden eveneens tot de sterkste stijgers door de hoop op een sterk economisch herstel van de coronacrisis.

Meer uit Financieel

Ferrari herstelt op beurs dankzij interesse voor elektrisch model

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Ferrari was donderdag een stevige winnaar op de beurs in Milaan na geruststellende woorden van topman Benedetto Vigna. Hij verklaarde dat er al bestellingen binnen zijn voor het eerste volledig elektrische model van het Italiaanse bedrijf. Eerder deze week kreeg de beurskoers nog een knauw na een golf aan kritiek op de gepresenteerde Ferrari Luce die 550.000 euro kost.

1 uur geleden
IATA: wereldwijd minder vliegpassagiers door oorlog Midden-Oosten

GENÈVE (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft ervoor gezorgd dat het aantal vliegtuigpassagiers wereldwijd vorige maand is gedaald. Volgens de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA vlogen mensen in april 3,4 procent minder dan in dezelfde maand in 2025.

2 uur geleden
Klanten bij de Bijenkorf geven dik 8 procent minder uit

AMSTERDAM (ANP) - Warenhuisketen de Bijenkorf heeft veel last van zuinige consumenten. De klantbestedingen zijn afgelopen jaar op vergelijkbare basis met meer dan 8 procent gedaald. De Bijenkorf merkte ook dat zijn webshop minder bezoekers kreeg dan een jaar eerder.

3 uur geleden
Snowflake fors hoger op Wall Street na cijfers en Amazon-deal

NEW YORK (ANP) - Snowflake ging donderdag hard omhoog op de beurzen in New York. De clouddienstverlener en softwareontwikkelaar verhoogde de omzetverwachting voor het hele jaar na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Ook tekende het bedrijf een meerjarige overeenkomst van 6 miljard dollar met Amazon voor het gebruik van de clouddiensten en chips van Amazon Web Services, de clouddivisie van het tech- en webwinkelconcern. Het aandeel Snowflake werd bijna 34 procent meer waard.

3 uur geleden
Consumentenbond kritisch op prijsverhogingen KPN en Ziggo

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond is kritisch op prijsverhogingen die telecomaanbieders KPN en Ziggo hebben aangekondigd. De belangenbehartiger betwijfelt of die rechtmatig zijn en wil beide bedrijven erover spreken.

3 uur geleden
ACM: grootverbruikers betalen in 2027 iets meer voor gastransport

DEN HAAG (ANP) - Grootverbruikers van gas, zoals regionale netbeheerders, elektriciteitscentrales en grote industriële afnemers, betalen volgend jaar iets hogere tarieven voor het landelijke gastransport. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die de maximale tarieven van Gasunie Transport Services (GTS) heeft vastgesteld.

5 uur geleden
Snelle rouwpost wordt extra duur door prijsverhoging PostNL

DEN HAAG (ANP) - PostNL gaat extra geld vragen voor rouwpost die nabestaanden met spoed willen versturen. Vanaf 12 juli kost dat per brief 3,25 euro, bevestigt de post- en pakketbezorger. Wie dat extra geld niet wil of kan betalen, moet rouwkaarten via de normale post versturen waar PostNL door een versoepeling van de regels langer over mag doen.

5 uur geleden