Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vastgoedinvesteerder Signa vraagt uitstel van betaling aan

Vastgoedinvesteerder Signa vraagt uitstel van betaling aan

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - De noodlijdende Oostenrijkse vastgoedinvesteerder Signa Holding heeft een vorm van uitstel van betaling aangevraagd. De stap volgt op het mislukken van een laatste poging om noodfinanciering te verkrijgen. De mede-eigenaar van het Chrysler Building in New York lijkt daarmee een van de meest prominente slachtoffers van de crisis in de Europese commerciële vastgoedmarkt te worden.

Het management van Signa Holding laat weten woensdag in Wenen een aanvraag te hebben ingediend voor het openen van een herstructureringsprocedure met zelfbestuur. Onder deze procedure kan het management van het bedrijf zelf de leiding behouden over de bedrijfsactiviteiten, onder toezicht van een door de rechtbank aangestelde bewaarder.

De aanvraag is een bittere klap voor Signa-oprichter René Benko. De Oostenrijkse vastgoedmagnaat bouwde in de afgelopen jaren een imperium op met onder meer het warenhuis Selfridges in Londen, luxe winkelcentra in Wenen en een historisch hotel in Venetië. Benko schepte ook graag op dat alleen de Britse koninklijke familie en de katholieke kerk konden wedijveren met zijn reeks exclusieve eigendommen, die eind vorig jaar nog op 23 miljard euro werden gewaardeerd.

Thaise miljardairsfamilie

Benko stapte eerder deze maand op als voorzitter van de adviesraad van Signa onder grote druk van een groep vooraanstaande investeerders in het bedrijf. Hij werd vervangen door de Duitse crisismanager Arndt Geiwitz. Geiwitz neemt de stemrechten van Benko in de holding over, maar Benko en zijn familie blijven wel de grootste aandeelhouders.

Signa kocht eind 2021 samen met het Thaise winkelconglomeraat Central Group de Britse Selfridges Group, het moederbedrijf van onder meer warenhuisketen de Bijenkorf. Half november werd echter bekend dat Central Group, de investeringsmaatschappij van de Thaise miljardairsfamilie Chirathivat, inmiddels de volledige controle heeft verworven over Selfridges Group. Na de omzetting van een lening in aandelen verkreeg Central Group namelijk een meerderheidsbelang in Selfridges.

Meer uit Financieel

ABN AMRO: tanktoerisme naar België in grensregio groeit

AMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO ziet dat Nederlandse automobilisten die in de buurt van België wonen sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten vaker de grens overgaan om te tanken. Zoals bekend liggen de prijzen aan de Nederlandse pomp aanzienlijk hoger dan in België. Voor een gemiddelde auto scheelt het inmiddels ongeveer tussen de 25 en 30 euro per volle tank, becijferde de bank.

6 uur geleden
Tim Cook stopt als topman van Apple

CUPERTINO (ANP) - Tim Cook stopt als topman van Apple. Het Amerikaanse bedrijf meldt dat hij de komende maanden nog in functie blijft, maar vanaf september wordt vervangen door John Ternus. Die is nu bestuurder van de hardwaredivisie.

7 uur geleden
Wall Street beperkt verlies door nieuwe hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - Wall Street beperkte maandag de verliezen, gesteund door hernieuwde hoop bij beleggers op een compromis tussen de VS en Iran over het conflict. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN houden de VS en Iran woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan.

7 uur geleden
Siemens: EU raakt achterop in AI-race en moet regels versoepelen

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industriële concern Siemens waarschuwt dat de EU ernstig achterop raakt in de race rond kunstmatige intelligentie. Het concern zegt dat Brussel ingrijpende verbeteringen moet doorvoeren om het gebruik van de technologie te versnellen.

8 uur geleden
Handelaar: minder kerosine door militair gebruik leidingen

ROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.

12 uur geleden
Damrak onder druk door aanhoudende spanningen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel in Amsterdam werd maandag opnieuw gedomineerd door spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie werd daardoor weer duurder na de forse prijsdaling op vrijdag.

12 uur geleden
Frankrijk en Polen bouwen samen militaire satelliet

GDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.

13 uur geleden