Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vastgoedfondsen doen het goed op groen Damrak

Vastgoedfondsen doen het goed op groen Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is dinsdag met winst de handel uitgegaan. Ook elders in Europa gingen graadmeters vooruit. Het optimisme over een mogelijke afvlakking van de coronapandemie en de omvangrijke steunpakketten van centrale banken en overheden gaven steun aan de handel. Met name vastgoedfondsen deden het goed na berichten dat in sommige Europese landen het einde van de lockdown in zicht is.

De hoofdindex op het Damrak sloot de sessie 2,1 procent in de plus op 499,85 punten. Eerder op de dag ging de graadmeter door de 500-puntengrens heen, maar later zakte de AEX weer iets terug. Op 6 maart sloot de AEX voor het laatst boven de 500 punten. Op 19 maart stond de index nog onder de 400 punten. De MidKap won 1,9 procent tot 675,40 punten. Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot bijna 3 procent.

De AEX-index werd aangevoerd door winkelvastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield dat bijna 17 procent aan beurswaarde won. In de MidKap won Eurocommercial Properties 13,8 procent. Kleinere vastgoedfondsen als Vastned en Wereldhave wonnen respectievelijk 8,3 en 17,8 procent.

Chipbedrijven

Ook Europese chipbedrijven deden goede zaken mede dankzij beter dan verwachte kwartaalcijfers van de Zuid-Koreaanse chipreus Samsung. Chipmachinemaker ASML en chiptoeleverancier ASMI stegen tot 2,8 procent in Amsterdam. In Parijs won STMicroelectronics dik 5 procent.

IMCD won in de AEX 3,1 procent. De distributeur van chemicaliën heeft in het eerste kwartaal nog geen materiële impact gezien van de virusuitbraak en zal beleggers op 20 april verder bijpraten over de gang van zaken.

Autofabrikanten

Kendrion klom bij de kleinere fondsen 3,4 procent. De producent van elektromagnetische componenten ziet een negatieve impact op de omzet door het tijdelijk stilleggen van veel autofabrieken en trekt zijn dividend in. Alfen dikte 8,3 procent aan. De maker van laadpalen heeft een nieuwe opdracht binnengesleept van de Zweedse energiereus Vattenfall.

Verder stonden Europese autofabrikanten in de schijnwerpers. Volgens kredietbeoordelaar Moody's zijn de concerns financieel bestand tegen de druk van de coronacrisis. Duitse automakers als Volkswagen, BMW en Daimler wonnen tot 3,2 procent. De Franse branchegenoten Renault en Peugeot-moeder PSA stegen tot 7 procent.

De euro was 1,0883 dollar waard, tegen 1,0807 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent meer op 26,29 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 33,18 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Olieprijzen hoger na aanval op tanker bij Straat van Hormuz

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen dinsdagochtend omhoog na de aanval op een tanker in de buurt van de Straat van Hormuz. De tanker werd voor de kust van Oman geraakt door een projectiel en vervoerde volgens persbureau Bloomberg vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar. Door de aanval brak brand uit aan boord.

9 minuten geleden
Zuid-Koreaanse beurs hard onderuit, Samsung keldert na resultaten

SEOUL (ANP) - De aandelenbeurs in Zuid-Korea ging dinsdag hard onderuit. Vooral de grote chipfabrikanten werden van de hand gedaan na de resultaten van Samsung, de grootste fabrikant van geheugenchips ter wereld.

46 minuten geleden
Shell verkoopt zijn pompstations in Zuid-Afrika aan Adnoc

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern Shell verkoopt zijn netwerk van pompstations in Zuid-Afrika aan staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten in een deal ter waarde van 1 miljard dollar. De verkoop hing al in de lucht, want persbureau Bloomberg meldde vorige week al dat een overeenkomst dichtbij was.

57 minuten geleden
Prijzen motorbrandstof en accommodatie drukken inflatie in juni

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in juni gemiddeld 2,9 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie daalde daarmee flink ten opzichte van de 3,5 procent in mei.

1 uur geleden
CBS: bedrijven investeren opnieuw minder in verduurzaming

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven investeren opnieuw minder in verduurzaming. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) investeert dit jaar ruim 61 procent van de bedrijven in een klimaatneutrale bedrijfsvoering. Dat was iets meer dan 64 procent vorig jaar en 68 procent in 2024.

2 uur geleden
Chiprally stuwt Wall Street omhoog na lang weekend

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters in New York gingen maandag verder omhoog, vooral door flinke koerswinsten van chipbedrijven en andere techconcerns. Beleggers stapten na het lange weekend in de Verenigde Staten weer in deze aandelen, na de recente koersverliezen in de techsector. Dat had te maken met zorgen bij beleggers over de winstgevendheid van de enorme AI-investeringen op de langere termijn door veel technologiebedrijven. Die zorgen verdwenen maandag verder naar de achtergrond.

10 uur geleden
WEF-oprichter Schwab doet aangifte na vondst afluisterapparaat

GENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - Klaus Schwab, de oprichter van het World Economic Forum (WEF), heeft in Genève aangifte gedaan nadat hij in zijn werkkamer thuis een afluisterapparaat had ontdekt. Het apparaat werd gevonden na een routinematige veiligheidscontrole in zijn privéwoning in Genève, vlak bij de locatie van het World Economic Forum.

12 uur geleden