
Vastgoedconcern Unibail wint op druk Damrak, Flow Traders keldert
AMSTERDAM (ANP) - Vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield was donderdag de grote winnaar in de Amsterdamse AEX-index, dankzij een goed ontvangen handelsupdate. Ook andere vastgoedbedrijven als Wereldhave en Vastned merken dat het herstel uit de crisis vorig jaar is ingezet en wonnen terrein. Flitshandelaar Flow Traders moest het echter ontgelden na teleurstellende resultaten. Ook de cijfers van levensmiddelenconcern Unilever en staalproducent ArcelorMittal konden beleggers niet bekoren.
Ondanks de grote stroom van bedrijfsresultaten lieten de beurzen weinig beweging zien. Beleggers wachten vooral op het belangrijke Amerikaanse inflatiecijfer, dat later op de dag wordt vrijgegeven. De hard oplopende consumentenprijzen spelen een grote rol in het besluit van de Federal Reserve om de rente dit jaar meermaals te gaan verhogen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,5 procent lager op 765,84 punten. De MidKap daalde 0,6 procent tot 1061,80 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen klommen tot 0,4 procent. Parijs verloor een fractie.
Waarde
Unibail-Rodamco-Westfield werd 8 procent meer waard. De eigenaar van onder meer winkelcentrum Mall of the Netherlands in Leidschendam sprak in de handelsupdate van een sterk herstel van de omzetten bij huurders. Ook wist het bedrijf de huren voor de langere termijn te verhogen. Branchegenoot Wereldhave (plus 9 procent) schroefde het dividend en zijn verwachtingen voor 2022 op. Vastned won 4 procent na goede resultaten.
Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway zakte 6 procent, na een koersval van zijn Duitse concurrent Delivery Hero (min 26 procent), die met zwaar tegenvallende verwachtingen kwam voor 2022. Dataleverancier RELX zag de nettowinst in 2021 flink stijgen en kondigde aan eigen aandelen te gaan inkopen. Het aandeel werd desondanks 3 procent lager gezet.
ArcelorMittal daalde 1,5 procent, ondanks dat het bedrijf afgelopen jaar profiteerde van de sterke vraag en hogere prijzen van staal. Unilever verloor 1,9 procent. Het levensmiddelenconcern presteerde in het afgelopen kwartaal beter dan verwacht, maar de margedoelstelling voor het nieuwe jaar viel tegen.
Tegenval
In de MidKap duikelde Flow Traders 11 procent na tegenvallende resultaten. Het Duitse techconcern Siemens steeg 6 procent dankzij sterke resultaten.
De euro was 1,1432 dollar waard, tegen 1,1441 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent tot 89,74 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 91,46 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn donderdag gemengd de handel uitgegaan. De financiële markten verwerkten onder meer de formele bekrachtiging van de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie. Beleggers keken daarnaast vooral uit naar het jaarlijkse symposium van de Federal Reserve, dat vanaf donderdag in Jackson Hole wordt gehouden. Dit alles zorgde voor een enigszins terughoudende stemming.
13 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is van plan een onderzoek in te stellen naar Fed-bestuurder Lisa Cook. Een hoge ambtenaar heeft Fed-voorzitter Jerome Powell hierover donderdag per brief geïnformeerd en hem aangemoedigd Cook uit de raad te verwijderen.
56 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Europese autofabrikanten als Volkswagen en Renault zijn verheugd over de bevestiging dat de Verenigde Staten hun heffingen op de import van Europese auto's verlagen van 27,5 naar 15 procent. "Deze bevestiging is een positieve stap die meer zekerheid biedt voor onze industrie", laat Sigrid de Vries, directeur-generaal van de Europese autobrancheorganisatie ACEA, weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met de formele bekrachtiging donderdag van het handelsakkoord tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten is er in elk geval meer duidelijkheid voor ondernemers, stellen ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De technologische industrie in Nederland vindt het goed dat er meer duidelijkheid is nu de Verenigde Staten en de Europese Unie hun handelsakkoord hebben bekrachtigd. Dat heeft een woordvoerder van ondernemersorganisatie FME laten weten. Desondanks blijven er volgens FME "haken en ogen" aan de deal.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Walmart behoorde donderdag tot de grotere dalers op de beurzen in New York. De winst van 's werelds grootste retailer bleef voor het eerst in jaren onder de verwachtingen van kenners, wat een gestegen omzet overschaduwde. Het Amerikaanse winkelconcern zag de verzekeringsclaims, zijn juridische kosten en herstructureringskosten oplopen.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/RTR) - Een consortium met het Noorse staatsfonds en de Nederlandse pensioenbelegger APG is van plan om medio september een bindend bod uit te brengen op een belang in het Duitse deel van netbeheerder TenneT. Dat meldt de Duitse krant Handelsblatt op basis van ingewijden. Of het meteen om een meerderheidsbelang gaat, is nog onduidelijk.
2 uur geleden