Vastgoedbedrijf Shimao stijgt in Hongkong, Japanse beurs gesloten
HONGKONG (ANP) - Het Chinese vastgoedbedrijf Shimao toonde maandag wat herstel op de beurs in Hongkong, na de zware verliesbeurt op vrijdag. Volgens Chinese media heeft de noodlijdende projectontwikkelaar al zijn vastgoedprojecten te koop gezet. Beleggers verwerkten daarnaast nog het tegenvallende Amerikaanse banenrapport van afgelopen vrijdag, dat voor verliezen zorgde op Wall Street. In Japan was de beurs gesloten vanwege een nationale feestdag.
De Hang Seng-index in Hongkong ging tussentijds 0,8 procent vooruit. Shimao dikte 5,7 procent aan. De Chinese nieuwswebsite Caixin meldde dat het bedrijf al zijn woningprojecten en commerciële vastgoedprojecten gaat verkopen om geld op te halen. Vrijdag kelderde het aandeel nog bijna 17 procent nadat persbureau Reuters meldde dat de vastgoedontwikkelaar een betaling op een lening heeft gemist. Vastgoedconcern Evergrande, dat ook in financiële problemen verkeert, zakte 2 procent.
De Chinese vastgoedsector zit na jaren van ongekende groei, die vooral werd gefinancierd met gigantische schulden, in financiële nood. Afgelopen week riep Beijing de banken al op om de kredietverlening aan de geplaagde vastgoedsector op te voeren. De autoriteiten hopen dat het daarmee voor de sterkere partijen op de vastgoedmarkt makkelijker wordt om noodlijdende branchegenoten of projecten van deze bedrijven over te nemen.
Verzekeraar China Life Insurance daalde bijna 2 procent na berichten dat de Chinese anti-corruptiewaakhond CCDI onderzoek doet naar voorzitter Wang Ban van het bedrijf. De beurs in Shanghai won 0,3 procent en de Kospi in Seoul verloor 0,9 procent. De All Ordinaries in Sydney daalde 0,8 procent. De Australische mijnbouwers Rio Tinto, BHP en Fortescue wonnen tot ruim 2 procent.
Meer uit Financieel
LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.
2 uur geledenHAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
14 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
15 uur geledenLUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).
20 uur geleden