Vastgelopen containerschip bij Duits Waddeneiland losgetrokken
HAMBURG (ANP/RTR) - Het 400 meter lange containerschip dat woensdagavond in de problemen kwam voor de kust van het Duitse Waddeneiland Wangerooge is losgetrokken door twee sleepboten. De Duitse autoriteiten melden vrijdag dat het containerschip Mumbai Maersk, dat aan de grond zat, bij de tweede poging loskwam.
Volgens een verklaring op de website van de Duitse kustautoriteiten is het enorme containerschip momenteel onderweg naar het Duitse Bremerhaven. Daar was het schip vanuit Rotterdam onderweg naartoe.
Waarom het containerschip vast kwam te zitten, is niet bekend. Er vielen bij de stranding geen gewonden en er zijn geen signalen van schade aan het schip. Een eerste poging om het los te trekken mislukte donderdagochtend. De autoriteiten onderzoeken het incident.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De regering-Trump komt terug op haar eerdere aanbeveling om mensen met autisme te behandelen met leucovorin. Er is te beperkt bewijs dat het middel kan werken.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste twee dagen van de Amerikaanse bombardementen en aanvallen op Iran hebben de staatskas 5,6 miljard dollar (ruim 4,8 miljard euro) gekost. Die informatie heeft het Witte Huis met het Congres gedeeld, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters.
46 minuten geledenTORONTO (ANP/RTR) - Canada verhoogt de beveiliging van Amerikaanse en Israëlische ambassades en consulaten in het land in reactie op een beschieting van het Amerikaanse consulaat in Toronto.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse plannen om weer mensen naar de maan te laten vliegen, dreigen nog meer vertraging op te lopen. Zo is het momenteel niet duidelijk of de astronauten een missie wel overleven, waarschuwt de inspectie van de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA dinsdag. De inspecteur wil dat daar eerst beter onderzoek naar wordt gedaan.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël zit niet te wachten op "een eindeloze oorlog met Iran". Dat heeft minister Gideon Saar van Buitenlandse Zaken verklaard.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Oekraïne krijgt 35 extra Patriot-onderscheppingsraketten om zich tegen Russische bombardementen te verdedigen. Een aantal bondgenoten, waaronder Nederland, heeft wegens de grote tekorten van Oekraïne nog wat uit eigen voorraden geschraapt.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten en Israël van het beschadigen van een historische locatie: het honderden jaren oude paleis Chehel Sotoun in Isfahan. "De wereld kan niet zwijgen terwijl de brute misdaden van de agressors het gedeelde erfgoed van de mensheid bedreigen", schreef een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op X.
4 uur geleden