Vastgelopen containerschip bij Duits Waddeneiland losgetrokken
HAMBURG (ANP/RTR) - Het 400 meter lange containerschip dat woensdagavond in de problemen kwam voor de kust van het Duitse Waddeneiland Wangerooge is losgetrokken door twee sleepboten. De Duitse autoriteiten melden vrijdag dat het containerschip Mumbai Maersk, dat aan de grond zat, bij de tweede poging loskwam.
Volgens een verklaring op de website van de Duitse kustautoriteiten is het enorme containerschip momenteel onderweg naar het Duitse Bremerhaven. Daar was het schip vanuit Rotterdam onderweg naartoe.
Waarom het containerschip vast kwam te zitten, is niet bekend. Er vielen bij de stranding geen gewonden en er zijn geen signalen van schade aan het schip. Een eerste poging om het los te trekken mislukte donderdagochtend. De autoriteiten onderzoeken het incident.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het Amerikaanse Witte Huis claimt dat Iran akkoord is met het ontmantelen van zijn kernprogramma. Dat lijkt niet overeen te komen met berichten in Iraanse staatsmedia, die stelden dat Iran vasthoudt aan de eis zelf de controle te houden over zijn verrijkte uranium.
29 minuten geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby is maandag niet fysiek aanwezig als de rechtbank van Oslo uitspraak doet in zijn strafzaak. De zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit zal zijn veroordeling via een videoverbinding volgen, meldt de rechtbank aan het Noorse persbureau NTB.
45 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is niet blij met de manier waarop zijn aanstaande deal met Iran wordt neergezet in de Iraanse media. Volgens hem klopt er niks van de berichten over de inhoud van de overeenkomst.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - Polen is naar eigen zeggen maar deels gebonden aan het Europese asiel- en migratiepact dat vrijdag in werking is getreden. Het land zal geen extra asielzoekers accepteren en zal het pact ook maar gedeeltelijk uitvoeren. Het ministerie van Binnenlandse Zaken beklemtoonde dat het migratiepact is "aangepast aan de Poolse omstandigheden". Het land is "vrijgesteld van de herverdeling van migranten binnen de Europese Unie en de daarbij horende onkosten".
2 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - De in Duitsland gestrande bultrug Timmy heeft na een omstreden reddingsactie vermoedelijk slechts enkele dagen geleefd. Dat melden de Duitse autoriteiten nadat informatie was onderzocht uit de zender die het dier bij zich droeg.
5 uur geledenHAMBURG (ANP/RTR/DPA) - De luchthaven van Hamburg waarschuwt reizigers voor hinder nadat een veiligheidsincident tot een ontruiming had geleid. Een woordvoerder voorspelt flinke vertragingen en annuleringen.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse kunstenaar David Hockney is op 88-jarige leeftijd overleden. Dat meldt persbureau AFP, dat zich baseert op informatie van de agent van de artiest.
6 uur geleden