Vastgelopen containerschip bij Duits Waddeneiland losgetrokken
HAMBURG (ANP/RTR) - Het 400 meter lange containerschip dat woensdagavond in de problemen kwam voor de kust van het Duitse Waddeneiland Wangerooge is losgetrokken door twee sleepboten. De Duitse autoriteiten melden vrijdag dat het containerschip Mumbai Maersk, dat aan de grond zat, bij de tweede poging loskwam.
Volgens een verklaring op de website van de Duitse kustautoriteiten is het enorme containerschip momenteel onderweg naar het Duitse Bremerhaven. Daar was het schip vanuit Rotterdam onderweg naartoe.
Waarom het containerschip vast kwam te zitten, is niet bekend. Er vielen bij de stranding geen gewonden en er zijn geen signalen van schade aan het schip. Een eerste poging om het los te trekken mislukte donderdagochtend. De autoriteiten onderzoeken het incident.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - Meerdere Europese bondgenoten betuigen steun aan Estland nadat het land Rusland beschuldigde van brandstichting bij een dronefabrikant. Ook laten ze weten dat hun steun aan Oekraïne standhoudt.
2 minuten geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - Slowakije is opnieuw opgeschrikt door een dodelijke steekpartij op een school. Slowaakse media melden dat een docente om het leven kwam. Twee personen raakten gewond.
15 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Rusland heeft zijn beklag gedaan bij de NAVO over volgens het Kremlin dreigende taal en manoeuvres tegen de Russische exclave Kaliningrad. De NAVO zegt de klacht te hebben ontvangen, maar dat die misplaatst is.
23 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een vijfpuntenplan opgesteld om sneller en flexibeler te kunnen optreden tegen de plotselinge aankomst van grote aantallen asielzoekers, zoals deze zomer in de Spaanse exclave Ceuta. Doel van het plan is het versterken van de veiligheid van de EU-buitengrenzen.
47 minuten geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Gewelddadige protesten door kolonisten hebben in Israël tot ophef geleid. Een honderdtal mensen probeerde op de Westelijke Jordaanoever te verhinderen dat een Palestijns gezin kon terugkeren naar hun woning. De Israëlische autoriteiten melden dat kolonisten met stenen gooiden en wegen blokkeerden. Drie agenten raakten gewond.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte roept op kalm te blijven na een reeks waarschuwingen over Russische plannen om Europa met sabotage en ondermijning schade toe te brengen of zelfs militair aan te vallen. Rusland staat er niet goed voor en weet dat het land het aflegt tegen de NAVO, verzekert Rutte.
1 uur geledenLILLE/PARIJS (ANP) - Politie en scholieren zijn onder meer in het centrum van Lille slaags geraakt naar aanleiding van een nationale protestdag uitgeroepen door een Franse scholierenbond. Die heeft opgeroepen middelbare scholen te blokkeren.
2 uur geleden