Vastelastenbond wil herziening 'verouderde' WOZ-wet
EINDHOVEN (ANP) - De manier waarop de wet Waarde Onroerende Zaken (WOZ) werkt is verouderd en consumenten worden daardoor gedupeerd, meent de Vastelastenbond. Die roept ertoe op dat het huidige systeem voor belasting van de waarde van huizen en ander onroerend goed op de schop gaat.
Zo wijst de bond erop dat de wetgeving ingewikkeld is en is er weinig duidelijkheid voor burgers hoe de gemeente tot een bepaalde waarde is gekomen. "Nu mist er vaak een onderbouwing van de WOZ-waarde en dat is jammer", stelt directeur Dirk-Jan Wolfert. Daardoor is het ook lastiger om te weten of je bezwaar moet maken. Doe je dat wel, dan moet dat binnen zes weken terwijl de gemeente daarna veel meer tijd heeft om te reageren. Sommige doen daar volgens de Vastelastenbond wel een jaar over en dat verschil is vreemd. Beide periodes zouden gelijk moeten worden getrokken, meent de bond.
Ook zou het proces om tot een WOZ-waardering te komen veel sneller kunnen, meent de bond, waardoor burgers veel eerder weten waar ze aan toe zijn. Dat komt omdat de wet uit 1994 stamt en de methode daarna niet meer is aangepast. "Het principe van de wet is goed, maar met de techniek en software van nu kan het proces vereenvoudigd en meer gestroomlijnd worden", aldus Wolfert.
Tenslotte zou het goed zijn als alle gemeenten hun burgers zouden toestaan in twaalf termijnen te betalen. Nu is dat vaak nog acht. "Als je in januari al weet wat het bedrag is, kun je in die maand al de eerste incasso sturen. Zo verspreid je de kosten beter en dat komt zeker burgers met een kleine beurs ten goede."
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.
43 minuten geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.
13 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering en deelstaten hebben een akkoord bereikt over een plan om de prijzen aan de pomp te verlagen, meldt het Duitse persbureau dpa. De accijns op diesel en benzine wordt met 17 cent per liter verlaagd.
13 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Topman Michael O'Leary van Ryanair heeft zijn excuses aangeboden aan slachtoffers van seksueel geweld voor het gebruik van het woord "verkrachters". De topman van de Ierse budgetvlieger omschreef concurrerende maatschappijen als verkrachters vanwege hun hoge tarieven.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijs van diesel in Nederland stijgt zaterdag naar recordhoogte. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers, dat de prijzen bijhoudt, gaat de gemiddelde adviesprijs van de grote oliemaatschappijen dan voorbij de piek van 2,819 euro per liter uit april.
14 uur geleden