
Vast huurcontract wordt ondanks politiek gesteggel toch weer norm
DEN HAAG (ANP) - Tijdelijke huurcontracten worden verboden, op enkele uitzonderingen na, en vaste huurcontracten worden weer de norm. Een initiatiefwetsvoorstel hiertoe van PvdA en coalitiepartij ChristenUnie haalt een meerderheid in de Tweede Kamer. Het initiatief hing aan een zijden draadje door twee omstreden wijzigingen die VVD en CDA wilden doorvoeren, maar die volgens Henk Nijboer (PvdA) en Pieter Grinwis (ChristenUnie) het doel van hun initiatief juist onderuit zouden halen.
Het politieke gesteggel leidde tot een heropening van het debat donderdag. Daarin besloot het CDA zijn steun terug te trekken van het VVD-amendement. Dat voorstel houdt in dat particuliere eigenaren die hun tweede huis verhuren een huurder eruit kunnen zetten als er een voornemen tot verkoop is. Volgens PvdA en ChristenUnie zou hier veel misbruik van gemaakt kunnen worden en dus veel huurders benadelen.
Een voorstel van het CDA om het voor particuliere verhuurders mogelijk te maken om de huur op te zeggen om er familie in te laten wonen, is ingetrokken. CDA-Kamerlid Inge van Dijk kwam nog wel met een andere wijziging waarin staat dat mensen die op proef gaan samenwonen, eenmalig een van de huizen tijdelijk mag verhuren. Nijboer en Grinwis kunnen zich daarin vinden.
De twee gewraakte wijzigingen zaten de twee initiatiefnemers zodanig dwars, dat ze dreigden niet verder te gaan met hun wetsvoorstel. En dat terwijl vrijwel de hele Tweede Kamer voor vaste contracten als norm is. Tijdelijke huurcontracten leiden namelijk tot onzekerheid en stress bij huurders en bovendien is het slecht voor de sociale samenhang in wijken, vinden vrijwel alle partijen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Vrijwel alle wegen, snelwegen, op- en afritten, viaducten en tunnels die waren afgesloten in verband met de NAVO-top, zijn weer open. Dit meldt Rijkswaterstaat donderdagochtend. De N44 is nog wel afgesloten, evenals een aantal lokale wegen.
29 minuten geledenVEENENDAAL (ANP) - In een veevoederfabriek aan de Antennestraat in Veenendaal is in de nacht van woensdag op donderdag een zeer grote brand uitgebroken. Dat meldt de Veiligheidsregio Utrecht.
29 minuten geledenUTRECHT (ANP) - ProRail heeft de oorzaak gevonden van de seinstoring die woensdag voor veel hinder zorgde op het spoor rond Schiphol. Het gaat om een defecte railspoel, "een elektrische component die het mogelijk maakt dat treinen kunnen rijden", zo legt een woordvoerster van de spoorbeheerder uit. Een aannemer van ProRail begint rond 22.00 uur aan de reparatie van het defect, een "complexe klus". Het herstel duurt naar verwachting de hele nacht.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De afgelopen dagen zijn er meer ddos-aanvallen uitgevoerd op Nederlandse websites door pro-Russische hackersgroepen rond de NAVO-top, zegt justitieminister David van Weel. Veel aanvallen konden snel worden afgewend, volgens de VVD-minister.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De eerste groep Nederlandse reizigers die in Israël waren gestrand, is woensdagavond met een chartervlucht aangekomen op Vliegbasis Eindhoven. Het vliegtuig met daarin de Nederlanders landde iets na 18.30 uur op de luchthaven. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten dat het gaat om een groep van 96 mensen. Op de vlucht zat ook een tiental mensen uit Finland, Ierland, Litouwen en Polen.
12 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is weer vertrokken uit Nederland. Iets voor 18.00 uur steeg het presidentiële vliegtuig, de Air Force One, op vanaf de Kaagbaan op Schiphol. Kort voor zijn vertrek hield Trump nog een persconferentie in Den Haag.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweehonderd mensen zijn woensdag opgepakt toen ze probeerden de snelweg A12 in Den Haag te blokkeren. Het lukte een deel om op de weg te komen en het verkeer kort stil te leggen, maar zij werden snel weggehaald. Een ander deel werd tegengehouden bij een poging de Utrechtsebaan te betreden. Ze demonstreerden tegen de NAVO-top, de oorlog in de Gazastrook en het klimaatbeleid.
13 uur geleden