Vast energiecontract weer populairder dan variabel
DEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in ruim een jaar hebben weer meer huishoudens een vast energiecontract dan een variabele variant. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) op basis van de meest recente cijfers van begin vorige maand. Energiemaatschappijen bieden sinds juni weer vaker een contract aan met prijzen die langer vastliggen en sindsdien is deze variant weer snel populair geworden.
Ruim de helft van de huishoudens had op 1 januari een vast energiecontract. Op het dieptepunt op 1 maart vorig jaar gold dat voor slechts ruim een kwart. In december kozen nog veel mensen ervoor om hun energietarief langer vast te leggen. Er kwamen toen ongeveer 300.000 vaste contracten bij, tegenover 200.000 tijdens de voorgaande maanden.
Vaste contracten zijn volgens de ACM goedkoper dan contracten waarvan tussentijds de tarieven kunnen veranderen. Bij contracten met een vaste prijs werd gas deze maand ruim 5 procent goedkoper en stroom minimaal 7 procent. Variabele contracten daalden tegelijkertijd maar 1,5 procent in prijs. Energie is vergeleken met het recordniveau uit 2022 al veel goedkoper geworden, maar ligt nog boven het niveau van jaren geleden.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
26 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV vindt de aangekondigde bezuinigingen op sociale zekerheid onacceptabel. "Hierdoor komt een grote hoeveelheid huishoudens in de problemen", reageert interim-voorzitter Dick Koerselman. D66, VVD en CDA maakten vrijdag bekend de duur van de WW te halveren, de AOW-leeftijd te verhogen en in te grijpen in arbeidsongeschiktheidsuitkeringen.
6 uur geleden