Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vast energiecontract weer populairder dan variabel

Vast energiecontract weer populairder dan variabel

DEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in ruim een jaar hebben weer meer huishoudens een vast energiecontract dan een variabele variant. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) op basis van de meest recente cijfers van begin vorige maand. Energiemaatschappijen bieden sinds juni weer vaker een contract aan met prijzen die langer vastliggen en sindsdien is deze variant weer snel populair geworden.

Ruim de helft van de huishoudens had op 1 januari een vast energiecontract. Op het dieptepunt op 1 maart vorig jaar gold dat voor slechts ruim een kwart. In december kozen nog veel mensen ervoor om hun energietarief langer vast te leggen. Er kwamen toen ongeveer 300.000 vaste contracten bij, tegenover 200.000 tijdens de voorgaande maanden.

Vaste contracten zijn volgens de ACM goedkoper dan contracten waarvan tussentijds de tarieven kunnen veranderen. Bij contracten met een vaste prijs werd gas deze maand ruim 5 procent goedkoper en stroom minimaal 7 procent. Variabele contracten daalden tegelijkertijd maar 1,5 procent in prijs. Energie is vergeleken met het recordniveau uit 2022 al veel goedkoper geworden, maar ligt nog boven het niveau van jaren geleden.

Meer uit Financieel

Duits chemieconcern Evonik schrapt 3200 banen

ESSEN (ANP) - Het Duitse energieconcern Evonik is van plan 3200 van de ongeveer 31.000 banen te schrappen. Het bedrijf wil met de ingreep geld vrijspelen voor investeringen in groeimarkten. Tegelijkertijd trekt het bedrijf zich terug uit activiteiten waarin het geen toekomst meer ziet.

42 minuten geleden
IMF opent na herstel betrekkingen kantoor in Venezuela

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) opent volgend jaar een kantoor in Venezuela. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van de organisatie voor financiële stabiliteit in de wereld gezegd. Hiermee bevestigt zij de plannen voor een permanente aanwezigheid in Venezuela.

1 uur geleden
Tata Steel onderzoekt oorzaak brand, gevolgen beperkt

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel doet onderzoek naar de oorzaak van de brand die maandag op het terrein bij IJmuiden woedde, laat een woordvoerder weten. De brand brak maandag aan het einde van de middag uit bij een transportband.

1 uur geleden
EU en Filipijnen willen overgroot deel handelstarieven opheffen

BRUSSEL (ANP) - De EU en de Filipijnen willen de handelstarieven voor 94 procent van de producten die ze van elkaar invoeren opheffen. Dat staat in een voorlopig handelsakkoord op hoofdlijnen dat Eurocommissaris Maroš Šefčovič en Filipijnse handelsminister Maria Cristina Aldeguer-Roque dinsdag hebben aangekondigd.

1 uur geleden
KLM wil dit najaar weer naar Dubai en Riyad vliegen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM wil vanaf 25 oktober weer naar Dubai, Riyad en Dammam vliegen. Op dit moment vliegt de Nederlandse luchtvaartmaatschappij niet naar die bestemmingen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Techondernemer Nalden, bekend van WeTransfer, naar Prosus

AMSTERDAM (ANP) - Medeoprichter van bestandendeeldienst WeTransfer Nalden gaat aan de slag bij techinvesteerder Prosus. Hij wordt bij de eigenaar van maaltijdbezorger Thuisbezorgd de hoogste leidinggevende voor productontwikkeling.

2 uur geleden
AEX-index verder omhoog na AI-rally op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag met winst begonnen. Beleggers trokken zich op aan de flink hogere slotstanden op Wall Street, waar de techgraadmeter Nasdaq een nieuw record bereikte dankzij een herstelrally in de AI-sector. Vorige week stonden de AI-aandelen nog onder druk na waarschuwingen van topbestuurders over de gevaren van de technologie en oproepen om de ontwikkeling te vertragen.

2 uur geleden