Vast energiecontract weer populairder dan variabel
DEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in ruim een jaar hebben weer meer huishoudens een vast energiecontract dan een variabele variant. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) op basis van de meest recente cijfers van begin vorige maand. Energiemaatschappijen bieden sinds juni weer vaker een contract aan met prijzen die langer vastliggen en sindsdien is deze variant weer snel populair geworden.
Ruim de helft van de huishoudens had op 1 januari een vast energiecontract. Op het dieptepunt op 1 maart vorig jaar gold dat voor slechts ruim een kwart. In december kozen nog veel mensen ervoor om hun energietarief langer vast te leggen. Er kwamen toen ongeveer 300.000 vaste contracten bij, tegenover 200.000 tijdens de voorgaande maanden.
Vaste contracten zijn volgens de ACM goedkoper dan contracten waarvan tussentijds de tarieven kunnen veranderen. Bij contracten met een vaste prijs werd gas deze maand ruim 5 procent goedkoper en stroom minimaal 7 procent. Variabele contracten daalden tegelijkertijd maar 1,5 procent in prijs. Energie is vergeleken met het recordniveau uit 2022 al veel goedkoper geworden, maar ligt nog boven het niveau van jaren geleden.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met minnen de handelsdag uitgegaan, in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag. De algemene verwachting is dat de Amerikaanse centrale bank de rente gaat verhogen, om de door de hogere energieprijzen aangejaagde inflatie te bestrijden. Dat zorgde voor terughoudendheid onder beleggers.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - Een poging om nieuwe Amerikaanse wetgeving rondom cryptomunten door te voeren is dinsdag gestrand in het Congres. De wetgeving wist onvoldoende stemmen te behalen, door meningsverschillen over ethiek, bankzaken en de vraag hoe de snelgroeiende sector moet worden gereguleerd. De bitcoin daalde na het nieuws in waarde.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Mensen die in deeltijd werken voor het minimumloon dreigen er in hun nettosalaris op achteruit te gaan. Dat meldt salaris- en hr-platform Youforce op basis van eigen berekeningen naar aanleiding van de Prinsjesdagplannen.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - ChatGPT-maker OpenAI werkt met zijn concurrenten Anthropic en Google DeepMind samen om veiligheidsproblemen rond kunstmatige intelligentie (AI) aan te pakken. De AI-bedrijven overleggen gezamenlijk over maatregelen, na groeiende bezorgdheid dat de technologie een bedreiging vormt voor de economie en veiligheid.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is op Prinsjesdag licht lager geëindigd. Beleggers hadden oog voor de begrotingsplannen die het kabinet dinsdag presenteerde, maar richtten de blik vooral op zorgen over de snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) en de stijgende olieprijzen. De chipbedrijven ASMI (min 1,2 procent) en ASML (min 0,7 procent) hoorden bij de dalers. Oliebedrijf Shell en maritiem oliedienstverlener SBM Offshore profiteerden van de hogere olieprijzen en voerden de stijgers in de Amsterdamse hoofdindex aan met plussen van 1,9 en 2,1 procent.
6 uur geledenYANBU (ANP/RTR) - Het laden van olie in de Saudische havenstad Yanbu aan de Rode Zee is opgeschort. Dat melden scheepvaartbronnen aan persbureau Reuters. Enkele dagen geleden werd de belangrijke oost-westelijke pijpleiding uit voorzorg stilgelegd na een aanval met drones. Via deze pijpleiding wordt normaal olie vervoerd van de Perzische Golf naar de havenstad aan de Rode Zee om vanuit daar geëxporteerd te worden.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ziggo mikt erop in mei of september volgend jaar naar de beurs in Amsterdam te gaan. Die maanden ziet het telecombedrijf als de meest voor de hand liggende voor een beursgang, is dinsdag bekendgemaakt.
7 uur geleden