Vast energiecontract weer populairder dan variabel
DEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in ruim een jaar hebben weer meer huishoudens een vast energiecontract dan een variabele variant. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) op basis van de meest recente cijfers van begin vorige maand. Energiemaatschappijen bieden sinds juni weer vaker een contract aan met prijzen die langer vastliggen en sindsdien is deze variant weer snel populair geworden.
Ruim de helft van de huishoudens had op 1 januari een vast energiecontract. Op het dieptepunt op 1 maart vorig jaar gold dat voor slechts ruim een kwart. In december kozen nog veel mensen ervoor om hun energietarief langer vast te leggen. Er kwamen toen ongeveer 300.000 vaste contracten bij, tegenover 200.000 tijdens de voorgaande maanden.
Vaste contracten zijn volgens de ACM goedkoper dan contracten waarvan tussentijds de tarieven kunnen veranderen. Bij contracten met een vaste prijs werd gas deze maand ruim 5 procent goedkoper en stroom minimaal 7 procent. Variabele contracten daalden tegelijkertijd maar 1,5 procent in prijs. Energie is vergeleken met het recordniveau uit 2022 al veel goedkoper geworden, maar ligt nog boven het niveau van jaren geleden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn in de eerste helft van dit jaar gegroeid. Het is voor het eerst sinds 2022 dat het eerste halfjaar weer groei laat zien, aldus cijfers van tv-marketingorganisatie Screenforce.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn in de eerste helft van dit jaar gegroeid. Het is voor het eerst sinds 2022 dat het eerste halfjaar weer groei laat zien, aldus cijfers van tv-marketingorganisatie Screenforce.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street heeft woensdag wat terrein teruggewonnen na een verliesreeks van drie dagen. Beleggers gingen volgens kenners op koopjesjacht. Door de verliezen van de afgelopen dagen leken sommige aandelen opeens aantrekkelijk geprijsd. De koerswinsten werden wel enigszins getemperd door een verkoopgolf op de obligatiemarkt.
4 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Chevron, het Italiaanse Eni en andere buitenlandse energiebedrijven hebben woensdag in Caracas handtekeningen gezet onder grote projectuitbreidingen om de olieproductie in Venezuela op te krikken. Ze willen er komende jaren veel geld investeren. Chevron heeft zelfs meer dan 7 miljard dollar toegezegd.
4 uur geledenALEXANDRIA (ANP/RTR) - Google heeft in een rechtszaak een gedwongen verkoop van een bedrijfsonderdeel ontlopen. Het is al de derde keer in korte tijd dat Amerikaanse autoriteiten achter het net vissen in pogingen een techconcern op te knippen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nog steeds zijn er burgers, bedrijven en andere organisaties die het oude rekeningnummer van de Belastingdienst gebruiken. Volgens de fiscus komt vier maanden na de overstap naar Rabobank nog een op de tien betalingen binnen via het oude ING-nummer. Daarom komt de Belastingdienst binnenkort met een campagne op radio en internet om iedereen nogmaals te attenderen op de verandering.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Scheepvaartconcern Maersk heeft een contract getekend om een groot containerschip voor het eerst uit te rusten met een soort zeil. Het Britse bedrijf Anemoi gaat een zogenoemd rotorzeil maken met een hoogte van 35 meter. Dat wordt volgend jaar voor een proef geplaatst op een containerschip en moet helpen het brandstofverbruik terug te dringen.
6 uur geleden