Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Varkens door vloer gezakt en in gierkelder omgekomen

Varkens door vloer gezakt en in gierkelder omgekomen

BERINGE (ANP) - In het Noord-Limburgse plaatse Beringe zijn zondag veertien varkens door de vloer van hun stal gezakt en in de gierkelder gevallen. Negen varkens kwamen daardoor om het leven.

Zo'n veertien brandweermensen hielpen de boer en zijn medewerkers met het uit de gierkelder halen van de onfortuinlijke dieren. Uiteindelijk bleken slechts vijf varkens de val overleefd te hebben, omdat ze snel genoeg uit de gierkelder gehaald konden worden. De andere zijn volgens een woordvoerder van de brandweer verdronken of zijn door de val omgekomen.

Het uit de gierkelder halen van de 120 kilo zware varkens was geen eenvoudige klus, aldus de woordvoerder. De oorzaak van de valpartij is een omvallend steunmuurtje geweest, waardoor het rooster waarop de varkens stonden verschoof en omlaag viel.

De brandweer heeft nog een tijd nodig om alle waadpakken en andere gebruikte materialen schoon te maken.

Meer uit Binnenland

Uitslaande brand aan de Elfde Wijk in Rheezerveen

RHEEZERVEEN (ANP) - Aan de Elfde Wijk in het Overijsselse Rheezerveen is in de nacht van donderdag op vrijdag een uitslaande brand uitgebroken, meldt de veiligheidsregio IJsselland. Daarbij zou een dak van een boerderij in brand staan.

1 uur geleden
JA21 wil gaswinning in Groningen beperkt hervatten

DEN HAAG (ANP) - JA21 wil de gaswinning uit het Groningenveld "beperkt, maar zo spoedig mogelijk" hervatten. Dat voorstel deed Joost Eerdmans in een debat donderdag over Oekraïne. Volgens hem is dat nodig gezien de geopolitieke spanningen en de wens om minder gas te importeren uit Rusland.

6 uur geleden
Regeling hergebruik plastic die Kamer wil, komt er voorlopig niet

DEN HAAG (ANP) - Een financiële regeling om hergebruik en recycling van plastic aan te moedigen, komt er voorlopig niet. Een Kamermeerderheid sprak donderdag in een debat steun uit voor deze 'hefboom', maar volgens demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Milieu, VVD) hangt de invoering af van Europese plannen die in 2029 in werking treden.

7 uur geleden
ANP-fotograaf Remko de Waal wint PrinsjesFotoprijs 2025

DEN HAAG (ANP) - ANP-fotograaf Remko de Waal is de winnaar van de PrinsjesFotoprijs 2025. De Waal won de prijs voor beste politieke foto van het jaar met een beeld van Marjolein Faber bij haar aankomst bij het Catshuis voor de ministerraad.

7 uur geleden
Aartsen wil doelen circulaire economie 'actualiseren'

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Milieu) wil de doelen om een kringloopeconomie te bereiken "actualiseren". Dat heeft hij gezegd in een debat over dat onderwerp. "We gaan kijken wat er nodig is om het aan de ene kant realistisch te maken, zonder dat je weer zwabberbeleid gaat krijgen."

8 uur geleden
Haarlem wil Frans Hals Museum op nieuwe plek om de hoek

HAARLEM (ANP) - Haarlem wil het Frans Hals Museum verhuizen naar het voormalige ziekenhuiscomplex Egelantier aan de Gasthuisvest, vlak bij het huidige hoofdgebouw. Die plek is volgens het college van burgemeester en wethouders het beste voor de toekomst van het museum. In oktober besluit de gemeenteraad over de voorkeurslocatie.

8 uur geleden
Steun in Amsterdamse raad voor maatregelen veiligheid vrouwen

AMSTERDAM (ANP) - Vrijwel alle partijen in de Amsterdamse gemeenteraad spraken donderdag hun steun uit voor een maatregelenpakket voor de veiligheid van vrouwen, dat dinsdag bekend werd gemaakt. Burgemeester Femke Halsema sprak tijdens een raadsvergadering dat het hier gaat om "een eerste overzicht" en wil de raad betrekken bij de verdere uitwerking ervan de komende maanden.

9 uur geleden