Variety: overgebleven Beatles werken mee aan Rolling Stones-plaat
LONDEN (ANP) - Paul McCartney en Ringo Starr, de enige twee nog levende leden van The Beatles, hebben muziek opgenomen voor het nieuwe album van The Rolling Stones. Ingewijden vertellen aan het vakblad Variety dat McCartney en Starr de afgelopen weken in de studio in Los Angeles zijn geweest voor het project.
McCartney heeft basgitaar opgenomen en Starr drumt. Of de muzikanten ook samen op een track te horen zijn, is niet duidelijk. Naar verluidt is de plaat bijna klaar, al is er nog niets officieel aangekondigd.
Het zou het eerste Stones-album met origineel werk zijn sinds 2005. Keith Richards verklapte vorige maand al dat er nieuwe muziek aan zat te komen.
Hoewel The Rolling Stones en The Beatles allebei in de jaren zestig begonnen in Engeland en de muzikanten elkaar vaak zijn tegengekomen, werkten ze zelden samen. Op het Stones-nummer We Love You uit 1965 zingen McCartney en Lennon het achtergrondkoor. Brian Jones speelde in datzelfde jaar saxofoon op het Beatles-lied You Know My Name (Look Up the Number). In 1968 deden Lennon en Yoko Ono mee aan de tv-special The Rolling Stones’ Rock and Roll Circus.
Meer uit Buitenland
HONGKONG (ANP) - De Brits-Hongkongse mediamagnaat Jimmy Lai is maandag door het Hooggerechtshof van Hongkong schuldig bevonden aan samenzwering met buitenlandse mogendheden en het publiceren van opruiend materiaal. De veroordeling valt onder de nationale veiligheidswet die China in 2020 aan Hongkong oplegde en kan uitmonden in een levenslange gevangenisstraf.
13 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De Australische premier Anthony Albanese heeft maandag gepleit voor strengere wapenwetten, een dag nadat bij een aanslag op een joodse viering bij Bondi Beach bij Sydney vijftien mensen om het leven kwamen.
16 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - In het huis van de Amerikaanse acteur en regisseur Rob Reiner in Los Angeles zijn zondag twee mensen dood aangetroffen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder NBCLA.
17 minuten geledenSYDNEY (ANP) - Een inzamelingsactie voor Ahmed al Ahmed, de man die een van de schutters ontwapende bij de dodelijke aanslag op een joods feest op Bondi Beach in Sydney, heeft inmiddels ruim 340.000 Australische dollar (zo'n 193.000 euro) opgebracht.
1 uur geledenSAFI (ANP) - Door plotselinge zware regenval zijn zondag zeker 21 mensen om het leven gekomen in de Marokkaanse kuststad Safi, melden lokale autoriteiten. De stortregens veroorzaakten hevige overstromingen, waarbij modderstromen auto's en vuilcontainers door de straten meesleurden.
2 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische binnenlandse inlichtingendienst ASIO heeft zes jaar geleden onderzoek gedaan naar een van de daders van de aanslag bij Bondi Beach, om diens banden met een cel van terreurgroep Islamitische Staat (IS). Dat meldt de Australische publieke omroep ABC News op basis van bronnen bij de antiterreureenheid.
2 uur geledenSANTIAGO (ANP/RTR) - De radicaalrechtse advocaat José Antonio Kast heeft zondag de presidentsverkiezingen in Chili gewonnen. Hij behaalde 59,2 procent van de stemmen in de tweede ronde, tegenover 40,8 procent voor de linkse kandidaat Jeannette Jara, die haar nederlaag heeft erkend.
5 uur geleden