Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Variabele rekening Vattenfall gemiddeld 20 euro omhoog vanaf juli

Variabele rekening Vattenfall gemiddeld 20 euro omhoog vanaf juli

AMSTERDAM (ANP) - Klanten bij energieleverancier Vattenfall met een variabel contract zijn na 1 juli in doorsnee 20 euro per maand duurder uit voor hun elektriciteit en gas. De prijzen op de energiemarkten zijn de afgelopen maanden sterk gestegen en die hogere kosten rekent het bedrijf deels door. Eerder deze week maakte concurrent Essent bekend de variabele tarieven voor gas en licht met gemiddeld zo'n 50 euro te verhogen.

Gemiddeld gaan de prijzen bij Vattenfall met bijna 12 procent omhoog, meldt een woordvoerster. Het bedrijf zegt energie slim te hebben ingekocht en de prijsstijging daardoor te hebben beperkt. Voor klanten met een contract met een vaste prijs verandert er niets, behalve dat de btw omlaaggaat door ingrepen van het kabinet om de pijn van de hoge energieprijzen te verzachten.

Hoeveel mensen daadwerkelijk extra gaan betalen na 1 juli hangt af van het type woning. Vattenfall gaat voor het gemiddelde verbruik van huishoudens uit van 1200 kubieke meter gas en 2250 kilowattuur aan stroom. Klanten krijgen binnenkort een persoonlijk bericht over het effect van de tariefsverhoging op hun rekening.

Vattenfall, met ongeveer 1,2 miljoen klanten in Nederland, zag zich dit voorjaar al genoodzaakt om de prijzen te verhogen. Op 1 april stegen de prijzen bij gemiddeld huishoudelijk verbruik met 11 euro per maand.

Normaal gesproken passen energieleveranciers hun tarieven twee keer per jaar aan, op 1 januari en 1 juli. Mede door de Russische inval in Oekraïne waren de energieprijzen zo hard gestegen dat eerder ingrijpen nodig was. Ook voor het begin van de oorlog stegen de marktprijzen voor gas en elektriciteit al hard.

Meer uit Financieel

Minnen op Wall Street na stijging olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag flink lager gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de stijgende olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Zo nam de prijs van een vat Brentolie donderdag toe tot ruim 100 dollar per vat.

6 uur geleden
Oliekartel OPEC+ verhoogt productie in september, meldt Reuters

LONDEN (ANP) - De olieproducerende landen van OPEC+ stemmen tijdens hun vergadering volgende week zondag waarschijnlijk in met een nieuwe verhoging van de productiequota vanaf september. Dat zeggen bronnen tegen persbureau Reuters. De oorlog in het Midden-Oosten belemmert sommige landen wel om meer olie op te pompen.

8 uur geleden
Chocolademaker Lindt aangeklaagd in VS om kinderarbeid in Afrika

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Chocoladefabrikant Lindt & Sprüngli is in de Verenigde Staten aangeklaagd door een activistisch advocatenkantoor. Het Zwitserse bedrijf wordt beschuldigd van het onterecht promoten van zijn inspanningen om kinderarbeid in Ghana en Ivoorkust te bestrijden. Lindt, dat ook in Nederland chocoladeproducten verkoopt, haalt zijn cacao uit deze twee landen.

8 uur geleden
Reuters: bedrijven overwegen overname ingenieursbureau Arcadis

LONDEN (ANP/RTR) - Meerdere partijen hebben interesse getoond in een overname van het Nederlandse advies- en ingenieursbureau Arcadis. Een van hen is de Canadese branchegenoot WSP Global. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.

8 uur geleden
AEX sluit flink lager, olieprijzen stijgen fors door Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag flink lager gesloten. Ook op andere Europese beurzen was de stemming negatief. Beleggers reageerden onder meer op de flinke stijging van de olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De prijs van Brentolie steeg daardoor naar boven de 100 dollar per vat.

11 uur geleden
ECB presenteert tien mogelijke ontwerpen toekomstig eurobiljet

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) heeft donderdag de tien mogelijke ontwerpen voor het nieuwe eurobiljet gepresenteerd. Europeanen wordt nu gevraagd hun mening te geven over de verschillende opties. De raad van bestuur van de ECB neemt aan het eind van dit jaar een definitief besluit over het nieuwe ontwerp. De nieuwe eurobiljetten komen in de jaren daarna in omloop.

12 uur geleden
Alphabet en Tesla dalen op Wall Street, olie weer duurder

NEW YORK (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, en elektrische-autofabrikant Tesla stonden donderdag bij de dalers op de beurzen in New York, na publicatie van de resultaten. Alphabet presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht door de sterke groei van zijn cloudactiviteiten. Het bedrijf kondigde echter aan nog meer te investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Beleggers vragen zich af of de enorme investeringen in AI ook rendementen zullen opleveren.

13 uur geleden