Varane speelklaar voor regerend kampioen Frankrijk
DOHA (ANP) - De Franse bondscoach Didier Deschamps kan Raphaël Varane inzetten in de groepswedstrijd dinsdag tegen Australië op het WK voetbal in Qatar. De verdediger van Manchester United is hersteld van de blessure die hem lang aan de kant hield. "Maar hij is nu helemaal fit en klaar voor de wedstrijd", bevestigde Deschamps.
Varane liep op 22 oktober een dijbeenblessure op. Hij hervatte zaterdag de groepstraining bij de Franse ploeg, de regerend wereldkampioen.
Deschamps rekent ook op het meespelen van Eduardo Camavinga. De middenvelder van Real Madrid sloeg de training van zondag over met een lichte blessure aan de dij. "Het ging in zijn geval maar om een pijntje", aldus Deschamps. "Het is normaal dat een speler af en toe een trainingssessie overslaat. Er is geen ongerustheid over hem. Hij zal fit zijn."
De beschikbaarheid van Varane en Camavinga is een meevaller voor de bondscoach, die eerder topspits Karim Benzema met een blessure zag wegvallen en voor het WK ook al geen beroep kan doen op verdediger Presnel Kimpembe (achillespees), middenvelders Paul Pogba (knie) en N'Golo Kanté (hamstring) en aanvaller Christopher Nkunku (knie).
Meer uit Voetbal
OSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
37 minuten geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
45 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Bart Verbruggen is de eerste doelman van het Nederlands elftal voor het WK. Dat zei Ronald Koeman tijdens zijn persconferentie voor de oefeninterland van woensdag tegen Algerije in De Kuip. De bondscoach gaf nog niet prijs wie zijn tweede keeper is voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Robin Roefs en Mark Flekken zijn de andere doelmannen in de WK-selectie van Oranje.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Mats Wieffer begint woensdagavond met het Nederlands elftal aan de oefenwedstrijd tegen Algerije in De Kuip. Hij vervangt de geschorste Denzel Dumfries. Jurriën Timber, rechterverdediger van Arsenal, ontbreekt nog bij Oranje en sluit donderdag aan bij de nationale ploeg.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Marten de Roon heeft een opvallend rugnummer gekregen voor het WK. De middenvelder draagt het shirt met nummer 3 als hij in actie komt op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit een lijst die de KNVB heeft vrijgegeven.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor de oefeninterland van woensdagavond tegen Algerije in De Kuip. Bondscoach Ronald Koeman staat met 25 spelers van zijn selectie voor het WK op het veld in Zeist. Alleen Jurriën Timber ontbreekt nog. De verdediger maakte zaterdag na ruim twee maanden blessureleed zijn rentree voor Arsenal in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain en sluit donderdag aan.
5 uur geleden