VAR kan komend seizoen gebruikmaken van buitenspeltechnologie
ZEIST (ANP) - De VAR kan komend seizoen gebruikmaken van buitenspeltechnologie. Met behulp van speciale camera’s kan nauwkeuriger worden bepaald of een speler in buitenspelpositie staat.
Op dit moment worden in alle stadions van eredivisieclubs de technische voorbereidingen getroffen om met de buitenspeltechnologie aan de slag te gaan, aldus de KNVB. Om de technologie te implementeren worden camera’s geplaatst ter hoogte van de rand van het strafschopgebied. Alleen in de stadions van Ajax, Feyenoord en PSV had FOX Sports deze cameraposities al in gebruik.
"In het VAR-protocol van de internationale spelregelcommissie IFAB is de belangrijkste kernboodschap dat de VAR uitsluitend ingrijpt wanneer de beslissing van de scheidsrechter duidelijk fout is. Dit basisprincipe geldt ook wanneer dankzij de buitenspellijnen duidelijk wordt dat er een fout is gemaakt. Wanneer er ondanks de buitenspellijnen twijfel bestaat over een genomen beslissing, zal de VAR niet ingrijpen", meldt de Nederlandse voetbalbond.
Hawk-Eye
Het streven is om bij aanvang van de competitie met de buitenspeltechnologie van start te gaan.
De software die wordt gebruikt voor de buitenspeltechnologie, is ontwikkeld door het technologiebedrijf Hawk-Eye en wordt op dezelfde wijze onder meer toegepast in de Champions League. Afgelopen seizoen leidde de technologie in de Premier League tot veel ophef. Zo werden er doelpunten afgekeurd omdat spelers met een bepaald lichaamsdeel een millimeter buitenspel zouden hebben gestaan, wat tot verontwaardiging leidde bij spelers, trainers en supporters.
De eredivisie begint op 12 september met het duel FC Utrecht - AZ.
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
3 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
22 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
1 dag geleden