Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VAR kan komend seizoen gebruikmaken van buitenspeltechnologie

VAR kan komend seizoen gebruikmaken van buitenspeltechnologie

ZEIST (ANP) - De VAR kan komend seizoen gebruikmaken van buitenspeltechnologie. Met behulp van speciale camera’s kan nauwkeuriger worden bepaald of een speler in buitenspelpositie staat.

Op dit moment worden in alle stadions van eredivisieclubs de technische voorbereidingen getroffen om met de buitenspeltechnologie aan de slag te gaan, aldus de KNVB. Om de technologie te implementeren worden camera’s geplaatst ter hoogte van de rand van het strafschopgebied. Alleen in de stadions van Ajax, Feyenoord en PSV had FOX Sports deze cameraposities al in gebruik.

"In het VAR-protocol van de internationale spelregelcommissie IFAB is de belangrijkste kernboodschap dat de VAR uitsluitend ingrijpt wanneer de beslissing van de scheidsrechter duidelijk fout is. Dit basisprincipe geldt ook wanneer dankzij de buitenspellijnen duidelijk wordt dat er een fout is gemaakt. Wanneer er ondanks de buitenspellijnen twijfel bestaat over een genomen beslissing, zal de VAR niet ingrijpen", meldt de Nederlandse voetbalbond.

Hawk-Eye

Het streven is om bij aanvang van de competitie met de buitenspeltechnologie van start te gaan.

De software die wordt gebruikt voor de buitenspeltechnologie, is ontwikkeld door het technologiebedrijf Hawk-Eye en wordt op dezelfde wijze onder meer toegepast in de Champions League. Afgelopen seizoen leidde de technologie in de Premier League tot veel ophef. Zo werden er doelpunten afgekeurd omdat spelers met een bepaald lichaamsdeel een millimeter buitenspel zouden hebben gestaan, wat tot verontwaardiging leidde bij spelers, trainers en supporters.

De eredivisie begint op 12 september met het duel FC Utrecht - AZ.

Meer uit Voetbal

Real Madrid bevestigt spierblessure Mbappé

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).

16 uur geleden
Scheidsrechter Lindhout leidt duel tussen Ajax en PSV

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.

17 uur geleden
Steun voor Simons na missen WK met Oranje door knieblessure

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.

18 uur geleden
Simons mist WK door zware knieblessure

LONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.

20 uur geleden
FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

1 dag geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

1 dag geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

1 dag geleden