VanMoof verkoopt weer fietsen na doorstart
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse fabrikant van elektrische fietsen VanMoof verkoopt weer fietsen via zijn eigen website. Klanten kunnen kiezen uit de modellen S5 en A5, de nieuwste generatie fietsen van het bedrijf. Topman Eliott Wertheimer spreekt van "een enorme mijlpaal". VanMoof ging vorig jaar failliet, maar kon uiteindelijk een doorstart maken dankzij een overname door LaVoie, een e-stepfabrikant die valt onder het Britse McLaren.
Wertheimer meldt in een verklaring dat de producten en technologieën van VanMoof de afgelopen tijd zijn geanalyseerd en geëvalueerd. Met de uitkomsten daarvan zijn de nieuwe fietsen "vanaf de grond opgebouwd".
Maar VanMoof heeft zich niet enkel gefocust op de verkoop van nieuwe fietsen. Zo meldde de onderneming vorige maand al haar werkwijze grondig aan te passen. Het bedrijf, dat in problemen kwam omdat het alle reparatiewerkzaamheden voor eigen rekening nam, besteedt dit nu uit aan derden. VanMoof werkt hiervoor samen met fietsenmakers op vijftig locaties in zeven landen.
De topman zegt ten slotte dat hij er zich van bewust is "dat de komende jaren in het teken zullen staan van het herwinnen van het vertrouwen".
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman deed een overnamebod op het muziekconcern van platenlabels met bekende artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Ondanks de koerswinst van UMG (plus 11,4 procent) sloot de AEX licht lager.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwe motoren in Nederland is in het eerste kwartaal van dit jaar met 19 procent gestegen tot 5931 exemplaren, een nieuw record. In dezelfde periode daalde het aantal verkochte gebruikte motorfietsen licht, tot 33.883 stuks. Dat maakte RDC, het databedrijf dat voertuigregistraties bijhoudt, dinsdag bekend.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers kochten in maart ruim 66 procent meer nieuwe elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop is fors gestegen vanwege de sterk gestegen benzineprijzen, meldt de Duitse nationale autoriteit voor motorvoertuigen. In totaal werden er in maart 71.000 elektrische voertuigen geregistreerd.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met kleine verliezen aan de dag begonnen. Beleggers wachten de naderende deadline af die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gegeven voor Iran om tot een akkoord over een staakt-het-vuren te komen. Hij gebruikte op sociale media escalerend taalgebruik en zei dat "een volledige beschaving zal sterven".
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse Commerzbank ziet momenteel geen basis voor een deal met de Italiaanse bank UniCredit. Volgens de tweede bank van Duitsland brengt het onvoldoende toegevoegde waarde voor de aandeelhouders. UniCredit deed in maart een overnamevoorstel, waarmee in totaal zo'n 35 miljard euro gemoeid zou zijn.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vermogensbeheerder CBRE Investment Management investeren in de bouw van nieuwe huurwoningen voor senioren. Met een startkapitaal van 350 miljoen euro willen de partijen in de komende jaren ongeveer duizend seniorenwoningen bouwen.
3 uur geledenVOORBURG (ANP) - Meer automobilisten rijden na het tanken weg zonder te betalen door hogere brandstofprijzen. Sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten is er een toename van meer dan een kwart in het aantal tankbeurten waarbij niet betaald wordt. Dat ziet SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat.
4 uur geleden