
Vanderlyde hoopt op echte 'rematch' boksers Tyon en Holyfield
ANTWERPEN (ANP) - Arnold Vanderlyde ziet zichzelf in gedachten ook weer naar de ring lopen als hij praat over het gevecht tussen de voormalige topboksers Mike Tyson en Evander Holyfield. "Iedere vechter die op hoog niveau heeft gebokst, blijft het verlangen houden om terug te keren naar de ring. Maar ik probeer dat gevoel klein te houden, door rationeel te blijven en tegen mezelf te zeggen: je bent nu fit en gezond, je hebt een mooie carrière gehad", zegt Vanderlyde, winnaar van drie bronzen medailles op de Olympische Spelen.
De 57-jarige Limburger zag afgelopen week via de sociale media filmpjes voorbijkomen van zijn generatiegenoten Tyson (53) en Holyfield (57). De twee Amerikaanse oud-wereldkampioenen, grote rivalen in de jaren 90, zijn weer volop bezig in de sportschool. Zondag werd duidelijk waarom: ze gaan het op 11 juli in Saudi-Arabië voor de derde keer tegen elkaar opnemen, naar verluidt om geld op te halen voor goede doelen in de huidige coronacrisis.
De vraag is of de vijftigers er een serieus gevecht van gaan maken of dat ze vooral voor de show en het geld weer de ring in gaan. "Natuurlijk zit er een afbreukrisico aan. Ik hoop dat ze er een kwalitatief goed gevecht van maken. Het zal niet meer zo zijn als 25 jaar geleden. Maar ik hoop dat ze laten zien dat, ook als je bijna 60 jaar bent, je nog steeds topprestaties kan leveren als je fysiek, emotioneel en spiritueel in balans bent. In de filmpjes die ik zag, oogt Tyson heel sterk. Mooi in balans, een goede coördinatie; dat verraste me. Qua gewicht is hij misschien nog iets te zwaar, maar hij was snel en explosief. Holyfield zag er ook goed en sterk uit."
Commentator
Vanderlyde zat op 28 juni 1997 als commentator in Las Vegas langs de ring bij de eerste 'rematch' tussen Tyson en Holyfield. Hij zag van 2 meter afstand hoe Tyson in de derde ronde een stuk uit het rechteroor van Holyfield beet. 'Iron Mike' werd daarop gediskwalificeerd en raakte zelfs een tijdje z'n bokslicentie kwijt. "Na afloop kwam ik in de gang bij de kleedkamers Muhammad Ali tegen, voor mij de grootste sporter ooit. Daardoor heb ik toch nog een mooie herinnering aan dat gevecht", aldus de drievoudig Europees kampioen.
Vanderlyde stopte in 1992 met boksen, al blijft de ring altijd trekken. Verzoeken vanuit de VS om weer te gaan vechten, wees hij allemaal af. "Als ik eraan denk, zie ik mezelf in gedachten weer naar die ring lopen. Dat gevoel blijft in je systeem zitten. Daarom hebben zoveel oud-kampioenen al eens een comeback gemaakt. Maar ik vind het voor mezelf niet meer verstandig. Ik haal die energie nu uit andere dingen: lezingen, trainingen, workshops", aldus Vanderlyde, die afsluit met een grapje. "Mike mag me altijd uitdagen als hij Holyfield verslaat."
Meer uit Sport
PORTRUSH (ANP/AFP) - Golfer Scottie Scheffler heeft op de tweede dag van het Brits Open de leiding genomen. De Amerikaanse nummer 1 van de wereld en olympisch kampioen noteerde op de Royal Portrush in Noord-Ierland een ronde van 64 slagen, zeven onder par. Scheffler staat halverwege op tien onder par, één slag voor op de Brit Matthew Fitzpatrick.
9 uur geledenBERGEN (ANP) - Nsikak Ekpo is als tweede geëindigd op de 100 meter van de Europese kampioenschappen voor atleten jonger dan 23 jaar. De 22-jarige Nederlander finishte in 10,30 in het Noorse Bergen. Hij bleef in de finale iets boven zijn persoonlijk record (10,23). De winst ging naar de Fransman Jeff Erius (10,28).
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het WK beachvolleybal vindt in 2027 van 20 tot en met 29 augustus plaats in Nederland. Het toernooi wordt in ieder geval gehouden in Den Haag, Rotterdam en Apeldoorn, meldt de internationale volleybalbond FIVB en de Nederlandse volleybalbond Nevobo. Hoogstwaarschijnlijk komt daar nog een vierde speelstad bij.
13 uur geledenPEYRAGUDES (ANP) - Tadej Pogacar heeft in de Tour de France ook de klimtijdrit naar Peyragudes gewonnen. De Sloveense geletruidrager was in de dertiende etappe, een individuele tijdrit van 10,9 kilometer, met een tijd van 23.00 minuten ruim sneller dan Jonas Vingegaard uit Denemarken en zijn landgenoot Primoz Roglic.
13 uur geledenOLSENE (ANP) - Nienke Veenhoven heeft de tweede etappe van de Baloise Ladies Tour gewonnen. De wielrenster van Visma - Lease a Bike was de snelste in een massasprint van een rit over 127 kilometer met start en aankomst in het Belgische Olsene. De 21-jarige Veenhoven, geboren in Oostzaan, boekte haar eerste profzege.
14 uur geledenBUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - Tennisser Guy den Ouden heeft de halve finales van het Dutch Open Tournament bereikt. De als tweede geplaatste Nederlander versloeg op het gravel in Bunschoten-Spakenburg de Belg Gauthier Onclin met 6-2 6-3.
16 uur geledenLOUDENVIELLE (ANP) - Mattéo Vercher is als eerste renner vertrokken in de individuele klimtijdrit in de Tour de France. De Fransman van Team TotalEnergies staat laatste in het algemeen klassement en vertrok om 13.10 uur als eerste renner in de dertiende etappe. Roel van Sintmaartensdijk vertrekt als derde om 13.12 uur. Geletruidrager Tadej Pogacar vertrekt als laatste renner om 17.05 uur.
17 uur geleden