Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vandalen bekladden beeld en huis Ibrahimovic

Vandalen bekladden beeld en huis Ibrahimovic

STOCKHOLM (ANP/DPA) - Het feit dat Zlatan Ibrahimovic mede-eigenaar wordt van voetbalclub Hammarby IF uit Stockholm heeft tot boze reacties geleid in Malmö, zijn geboortestad die hem onlangs eerde met een standbeeld. Nadat bekend was geworden dat de 38-jarige voetballer een kwart van de aandelen in zijn bezit heeft gekregen werd het standbeeld van de uit de probleemwijk Rosengård afkomstige Ibrahimovic onder meer beklad met een racistische leus. Ook werd er een vuilniszak over het hoofd gehangen en volgens de tv-zender SVT werd in de nacht van woensdag op donderdag een poging gedaan het beeld in brand te steken.

Ook werd de woning van Ibrahimovic in Stockholm bezocht. Daar werd 'Judas' op de voordeur geschreven, terwijl voor het huis volgens de krant Aftonbladet ook een lading geurende vis werd neergelegd. Ibrahimovic voetbalde in zijn eerste jaren als prof bij Malmö FF en vertrok in 2001 naar Ajax. Daarna volgde een rondgang langs tal van topclubs in Zuid-Europa en Engeland. Momenteel is hij, nadat zijn contract bij LA Galaxy is afgelopen clubloos. Fans in Malmö nemen het hem blijkbaar kwalijk dat hij zakelijk in een concurrerende club is gestapt.

Meer uit Voetbal

Liverpool-trainer Slot geeft hoop op vervolg in CL niet op

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.

3 uur geleden
Egurrola kijkt met Oranje uit naar duel met Franse teamgenoten

ZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.

4 uur geleden
FC Utrecht legt Telstar-trainer Correia vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.

5 uur geleden
Ajax accepteert schorsing van een duel voor Tomiyasu

AMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.

5 uur geleden
Scheidsrechter Makkelie leidt bekerfinale tussen AZ en NEC

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).

5 uur geleden
Manchester City blijft in de race om Engelse landstitel

LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.

1 dag geleden
AZ blijft met zege op Heerenveen op koers voor Europees voetbal

ALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.

1 dag geleden