Vandalen bekladden beeld en huis Ibrahimovic
STOCKHOLM (ANP/DPA) - Het feit dat Zlatan Ibrahimovic mede-eigenaar wordt van voetbalclub Hammarby IF uit Stockholm heeft tot boze reacties geleid in Malmö, zijn geboortestad die hem onlangs eerde met een standbeeld. Nadat bekend was geworden dat de 38-jarige voetballer een kwart van de aandelen in zijn bezit heeft gekregen werd het standbeeld van de uit de probleemwijk Rosengård afkomstige Ibrahimovic onder meer beklad met een racistische leus. Ook werd er een vuilniszak over het hoofd gehangen en volgens de tv-zender SVT werd in de nacht van woensdag op donderdag een poging gedaan het beeld in brand te steken.
Ook werd de woning van Ibrahimovic in Stockholm bezocht. Daar werd 'Judas' op de voordeur geschreven, terwijl voor het huis volgens de krant Aftonbladet ook een lading geurende vis werd neergelegd. Ibrahimovic voetbalde in zijn eerste jaren als prof bij Malmö FF en vertrok in 2001 naar Ajax. Daarna volgde een rondgang langs tal van topclubs in Zuid-Europa en Engeland. Momenteel is hij, nadat zijn contract bij LA Galaxy is afgelopen clubloos. Fans in Malmö nemen het hem blijkbaar kwalijk dat hij zakelijk in een concurrerende club is gestapt.
Meer uit Voetbal
JEDDAH (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. Het elftal van trainer Xabi Alonso was in Jeddah in Saudi-Arabië met 2-1 te sterk voor Atlético Madrid.
4 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de vierde keer op rij de Franse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique speelde in Koeweit-Stad met 2-2 gelijk en won vervolgens de strafschoppenserie met 4-1.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Brazilië en Frankrijk spelen de komende interlandperiode in maart een minitoernooi in de Verenigde Staten, ter voorbereiding op het WK van drie maanden later. Kroatië en Colombia zijn de andere twee deelnemers aan de 'Road to 26'.
6 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo voegt naast spits Lequincio Zeefuik nog een speler aan de selectie toe. De huidige nummer 17 van de Eredivisie neemt de Zweed Erik Ahlstrand op huurbasis over van de Duitse Bundesligaclub St. Pauli. Heracles heeft een optie tot koop bedongen op de 24-jarige middenvelder.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur kan de komende drie maanden niet beschikken over Mohammed Kudus. Dat zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie, een dag na de 3-2-nederlaag tegen Bournemouth in de Premier League. Tottenham is na een goede competitiestart afgezakt naar de veertiende plaats op de ranglijst.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben zich versterkt met Janice Cayman. De 37-jarige Belgische recordinternational komt over van Leicester City. Cayman, die in de verdediging speelt, ondertekende een contract voor anderhalf jaar.
10 uur geledenLISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.
10 uur geleden