Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vandalen bekladden beeld en huis Ibrahimovic

Vandalen bekladden beeld en huis Ibrahimovic

STOCKHOLM (ANP/DPA) - Het feit dat Zlatan Ibrahimovic mede-eigenaar wordt van voetbalclub Hammarby IF uit Stockholm heeft tot boze reacties geleid in Malmö, zijn geboortestad die hem onlangs eerde met een standbeeld. Nadat bekend was geworden dat de 38-jarige voetballer een kwart van de aandelen in zijn bezit heeft gekregen werd het standbeeld van de uit de probleemwijk Rosengård afkomstige Ibrahimovic onder meer beklad met een racistische leus. Ook werd er een vuilniszak over het hoofd gehangen en volgens de tv-zender SVT werd in de nacht van woensdag op donderdag een poging gedaan het beeld in brand te steken.

Ook werd de woning van Ibrahimovic in Stockholm bezocht. Daar werd 'Judas' op de voordeur geschreven, terwijl voor het huis volgens de krant Aftonbladet ook een lading geurende vis werd neergelegd. Ibrahimovic voetbalde in zijn eerste jaren als prof bij Malmö FF en vertrok in 2001 naar Ajax. Daarna volgde een rondgang langs tal van topclubs in Zuid-Europa en Engeland. Momenteel is hij, nadat zijn contract bij LA Galaxy is afgelopen clubloos. Fans in Malmö nemen het hem blijkbaar kwalijk dat hij zakelijk in een concurrerende club is gestapt.

Meer uit Voetbal

Van Dijk passeert Robben op ranglijst met meeste interlands

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk passeert Arjen Robben en Georginio Wijnaldum donderdagavond op de ranglijst van spelers van het Nederlands elftal met de meeste interlands. De 35-jarige aanvoerder begint in de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League aan zijn 97e wedstrijd. Robben en Wijnaldum bleven steken op 96 duels voor Oranje.

27 minuten geleden
Van Bommel trapt niet in grap van Belgische journalist

ROME (ANP) - Mark van Bommel trapte donderdag niet in een grap van een Belgische journalist die hem zijn basisopstelling probeerde te ontfutselen. De Nederlander maakt vrijdag zijn debuut als bondscoach van het Belgische nationale voetbalelftal met een Nations League-wedstrijd in en tegen Italië.

37 minuten geleden
Supporters Oranje ontvangen bondscoach Xavi met groot spandoek

AMSTERDAM (ANP) - De supporters van het Nederlands elftal hebben voorafgaand aan de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League de nieuwe bondscoach Xavi Hernández welkom geheten met een groot spandoek. Achter het doel in de Johan Cruijff ArenA, waar de vaste kern fans 'Dutch Fanatics' zitten, was een grote afbeelding te zien van de Spanjaard. 'Xavi, welkom' stond daarbij geschreven.

38 minuten geleden
Zidane voelt meer emotie bij coachdebuut dan als speler in 1994

IZMIT (ANP/AFP) - Zinédine Zidane voelt meer emoties rond zijn debuut als bondscoach van het Franse nationale elftal dan bij zijn debuut als speler van 'Les Bleus' in 1994. Dat zei de 54-jarige trainer donderdag in aanloop naar het Nations League-duel van Frankrijk in en tegen Turkije van vrijdag.

2 uur geleden
Zechiël sluit aan bij Jong Oranje voor belangrijk duel met Noren

ZEIST (ANP) - Gjivai Zechiël heeft donderdag in Zeist tijdelijk de overstap gemaakt van het Nederlands elftal naar Jong Oranje. Dat meldt een woordvoerder van de KNVB.

8 uur geleden
Vitesse neemt afscheid van voormalig directeur Mansvelder

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft "in goed overleg" de samenwerking met algemeen directeur Ben Mansvelder (38) beëindigd. Dat meldt de Arnhemse club op de eigen website.

9 uur geleden
FIFA-baas Infantino: cultuur van dialoog is nodig

DEN HAAG (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino zegt open te staan voor open discussies over mogelijke hervormingen bij de wereldvoetbalbond. "Er moet een cultuur van dialoog zijn, van naar elkaar luisteren en elkaar respecteren. Het gaat er niet om positieve krantenkoppen te genereren, het gaat erom te doen wat goed is voor de sport", schreef hij op Instagram bij een video waarin te zien is hoe hij een bezoek brengt aan de Arabian Gulf Cup in Saudi-Arabië.

10 uur geleden