Vandalen bekladden beeld en huis Ibrahimovic
STOCKHOLM (ANP/DPA) - Het feit dat Zlatan Ibrahimovic mede-eigenaar wordt van voetbalclub Hammarby IF uit Stockholm heeft tot boze reacties geleid in Malmö, zijn geboortestad die hem onlangs eerde met een standbeeld. Nadat bekend was geworden dat de 38-jarige voetballer een kwart van de aandelen in zijn bezit heeft gekregen werd het standbeeld van de uit de probleemwijk Rosengård afkomstige Ibrahimovic onder meer beklad met een racistische leus. Ook werd er een vuilniszak over het hoofd gehangen en volgens de tv-zender SVT werd in de nacht van woensdag op donderdag een poging gedaan het beeld in brand te steken.
Ook werd de woning van Ibrahimovic in Stockholm bezocht. Daar werd 'Judas' op de voordeur geschreven, terwijl voor het huis volgens de krant Aftonbladet ook een lading geurende vis werd neergelegd. Ibrahimovic voetbalde in zijn eerste jaren als prof bij Malmö FF en vertrok in 2001 naar Ajax. Daarna volgde een rondgang langs tal van topclubs in Zuid-Europa en Engeland. Momenteel is hij, nadat zijn contract bij LA Galaxy is afgelopen clubloos. Fans in Malmö nemen het hem blijkbaar kwalijk dat hij zakelijk in een concurrerende club is gestapt.
Meer uit Voetbal
PAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
5 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.
5 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
11 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
14 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
1 dag geleden