Vance staat achter Trumps beweringen over Venezolaanse bendes
NEW YORK (ANP) - De Republikeinse vicepresidentskandidaat J.D. Vance staat achter de beweringen van voormalig president Donald Trump dat Venezolaanse bendes een stad in de Amerikaanse staat Colorado terroriseren. Vance deed dit in een tv-interview met ABC News.
Trump heeft herhaaldelijk beweerd dat leden van de Venezolaanse Tren de Aragua-bende appartementencomplexen hebben "overgenomen" en de stad hebben "overspoeld". Mike Coffman, de Republikeinse burgemeester van de stad in kwestie, Aurora, heeft echter gezegd dat Trumps beweringen "zwaar overdreven" zijn en "de identiteit en het veiligheidsgevoel van de stad onterecht hebben geschaad".
Vance ziet in de woorden van de burgemeester geen bewijs dat Trumps beweringen vals zijn, zo bleek tijdens zijn gesprek met ABC News. "Je zei net dat de burgemeester vindt dat de beweringen (van Trump) overdreven waren", zei hij tegen de presentatrice. "Dat betekent dat er een kern van waarheid in moet zitten," aldus Vance.
Hij vervolgde: "Helaas, als je miljoenen mensen binnenlaat, wier achtergrond niet gecontroleerd zijn, van wie je niet eens weet wie ze werkelijk zijn, dan krijg je dit soort problemen." En: "Kamala Harris pochte over het openen van de grens en nu zitten we met de gevolgen. Ik ben blij dat Donald Trump dat aangekaart heeft."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.
10 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.
10 uur geledenBERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.
11 uur geleden