Vance staat achter Trumps beweringen over Venezolaanse bendes
NEW YORK (ANP) - De Republikeinse vicepresidentskandidaat J.D. Vance staat achter de beweringen van voormalig president Donald Trump dat Venezolaanse bendes een stad in de Amerikaanse staat Colorado terroriseren. Vance deed dit in een tv-interview met ABC News.
Trump heeft herhaaldelijk beweerd dat leden van de Venezolaanse Tren de Aragua-bende appartementencomplexen hebben "overgenomen" en de stad hebben "overspoeld". Mike Coffman, de Republikeinse burgemeester van de stad in kwestie, Aurora, heeft echter gezegd dat Trumps beweringen "zwaar overdreven" zijn en "de identiteit en het veiligheidsgevoel van de stad onterecht hebben geschaad".
Vance ziet in de woorden van de burgemeester geen bewijs dat Trumps beweringen vals zijn, zo bleek tijdens zijn gesprek met ABC News. "Je zei net dat de burgemeester vindt dat de beweringen (van Trump) overdreven waren", zei hij tegen de presentatrice. "Dat betekent dat er een kern van waarheid in moet zitten," aldus Vance.
Hij vervolgde: "Helaas, als je miljoenen mensen binnenlaat, wier achtergrond niet gecontroleerd zijn, van wie je niet eens weet wie ze werkelijk zijn, dan krijg je dit soort problemen." En: "Kamala Harris pochte over het openen van de grens en nu zitten we met de gevolgen. Ik ben blij dat Donald Trump dat aangekaart heeft."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Starlink-eigenaar en techmiljardair Elon Musk gebeld en gevraagd om de beperkingen op het Starlink-netwerk in Oekraïne op te heffen. Dit melden Amerikaanse functionarissen aan The Wall Street Journal.
30 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Op een veiling bij Sotheby's in Parijs is het schilderij Iris van Claude Monet verkocht voor 50 miljoen euro. Het is daarmee het duurste kunstwerk ooit verkocht op een veiling in Frankrijk. De opbrengst werd vooraf geschat tussen de 22 en 30 miljoen euro.
45 minuten geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - Duizenden mensen in verschillende steden in Polen zijn de straat op gegaan voor abortusrechten. Het is zes jaar geleden dat de regering van de conservatief-nationalistische partij PiS abortus zo goed als verboden maakte in Polen. Enkel in uitzonderlijke gevallen, zoals na een verkrachting of incest, is het nog toegestaan om een abortus te ondergaan.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn na de rellen van afgelopen zaterdag 217 mensen veroordeeld tot celstraffen na spoedprocedures, maakte justitieminister Gérald Darmanin donderdag bekend. Zo'n 2700 mensen zijn opgepakt vanwege de rellen.
4 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Canada en Turkije gaan meer met elkaar samenwerken, vooral op het gebied van handel, energie en defensie. De Canadese premier Mark Carney was op bezoek bij de Turkse president Recep Tayyip Erdogan om de nauwere samenwerking te bezegelen.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Een studentenprotest in de binnenstad van Parijs mag donderdag toch doorgaan. Een rechter heeft het verbod opgeschort, schrijven Franse media. Het protest moest om 14.00 uur van start gaan, maar werd rond dat tijdstip goedgekeurd. Volgens Le Parisien is de mars van de studentenbeweging Interfac inmiddels begonnen.
8 uur geledenKYIV (ANP) - Bij de nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne zijn drie ballistische raketten met clustermunitie ingezet. Dat schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Dergelijke munitie springt open voordat ze inslaat, om uiteen te vallen in meerdere kleinere springkoppen en zo meer schade aan te richten.
8 uur geleden