Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vance staat achter Trumps beweringen over Venezolaanse bendes

Vance staat achter Trumps beweringen over Venezolaanse bendes

NEW YORK (ANP) - De Republikeinse vicepresidentskandidaat J.D. Vance staat achter de beweringen van voormalig president Donald Trump dat Venezolaanse bendes een stad in de Amerikaanse staat Colorado terroriseren. Vance deed dit in een tv-interview met ABC News.

Trump heeft herhaaldelijk beweerd dat leden van de Venezolaanse Tren de Aragua-bende appartementencomplexen hebben "overgenomen" en de stad hebben "overspoeld". Mike Coffman, de Republikeinse burgemeester van de stad in kwestie, Aurora, heeft echter gezegd dat Trumps beweringen "zwaar overdreven" zijn en "de identiteit en het veiligheidsgevoel van de stad onterecht hebben geschaad".

Vance ziet in de woorden van de burgemeester geen bewijs dat Trumps beweringen vals zijn, zo bleek tijdens zijn gesprek met ABC News. "Je zei net dat de burgemeester vindt dat de beweringen (van Trump) overdreven waren", zei hij tegen de presentatrice. "Dat betekent dat er een kern van waarheid in moet zitten," aldus Vance.

Hij vervolgde: "Helaas, als je miljoenen mensen binnenlaat, wier achtergrond niet gecontroleerd zijn, van wie je niet eens weet wie ze werkelijk zijn, dan krijg je dit soort problemen." En: "Kamala Harris pochte over het openen van de grens en nu zitten we met de gevolgen. Ik ben blij dat Donald Trump dat aangekaart heeft."

Meer uit Buitenland

Nederland vangt vluchtelingen op bij echte nood, zegt Jetten

NICOSIA (ANP) - Als er echt noodzaak is voor mensen om te vluchten door de oorlog in het Midden-Oosten, "dan is er natuurlijk opvang" mogelijk in Nederland, zei premier Rob Jetten na afloop van een EU-top op Cyprus. Maar volgens hem is de hele EU het ermee eens dat zij niet meer de "ongecontroleerde migratie van de afgelopen jaren" aankan.

3 uur geleden
Rusland komt naar G20-top in Miami, 'mogelijk' Poetin zelf

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin komt in december mogelijk naar de G20-top in het Amerikaanse Miami. De Verenigde Staten hebben Poetin uitgenodigd, zegt een Russische onderminister.

4 uur geleden
Hegseth over blokkade: tientallen schepen tegengehouden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie heeft Iran gewaarschuwd dat de blokkade van Iraanse havens steeds verder wordt versterkt. De VS hebben al 34 schepen tegengehouden, verklaarde minister Pete Hegseth op een persconferentie. "Niemand vaart van de Straat van Hormuz naar waar dan ook in de wereld zonder toestemming van de Amerikaanse marine."

4 uur geleden
Zelensky weer in Saudi-Arabië voor topoverleg

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is weer afgereisd naar Saudi-Arabië. Hij meldt op X dat hij daar gaat overleggen met de feitelijke leider van de rijke Golfstaat, Mohammed bin Salman. "Vandaag werken we verder aan onze afspraken met Saudi-Arabië over veiligheid, energie en infrastructuur."

5 uur geleden
China stuurt panda's naar VS voor bezoek Trump aan Beijing

ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - China zet opnieuw de befaamde 'panda-diplomatie' in voor zijn geopolitieke belangen. De dierentuin in Atlanta maakte vlak voor een bezoek van de Amerikaanse president Donald Trump aan Beijing bekend dat het twee reuzenpanda's uit China zal ontvangen.

5 uur geleden
Europa verwerpt vermeend plan VS dwarse bondgenoten te straffen

BERLIJN/LONDEN (ANP/RTR) - Europese NAVO-landen zeggen zich niets aan te trekken van vermeende Amerikaanse plannen om onvoldoende volgzame bondgenoten te straffen. Het Verenigd Koninkrijk laat zich niet onder druk zetten, aldus de Britse regering. En Spanje, een tweede mikpunt van de VS, hoeft volgens Duitsland niet te vrezen voor zijn NAVO-lidmaatschap.

5 uur geleden
Iraanse minister Abbas Araghchi vrijdag verwacht in Islamabad

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi wordt volgens Pakistaanse bronnen vrijdagavond in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad verwacht. Hij komt met een delegatie om eventueel met de VS te onderhandelen. Een Amerikaans team is volgens de bronnen al in Islamabad om een nieuwe ronde onderhandelingen tussen Iran en de VS voor te bereiden.

6 uur geleden