Vance staat achter Trumps beweringen over Venezolaanse bendes
NEW YORK (ANP) - De Republikeinse vicepresidentskandidaat J.D. Vance staat achter de beweringen van voormalig president Donald Trump dat Venezolaanse bendes een stad in de Amerikaanse staat Colorado terroriseren. Vance deed dit in een tv-interview met ABC News.
Trump heeft herhaaldelijk beweerd dat leden van de Venezolaanse Tren de Aragua-bende appartementencomplexen hebben "overgenomen" en de stad hebben "overspoeld". Mike Coffman, de Republikeinse burgemeester van de stad in kwestie, Aurora, heeft echter gezegd dat Trumps beweringen "zwaar overdreven" zijn en "de identiteit en het veiligheidsgevoel van de stad onterecht hebben geschaad".
Vance ziet in de woorden van de burgemeester geen bewijs dat Trumps beweringen vals zijn, zo bleek tijdens zijn gesprek met ABC News. "Je zei net dat de burgemeester vindt dat de beweringen (van Trump) overdreven waren", zei hij tegen de presentatrice. "Dat betekent dat er een kern van waarheid in moet zitten," aldus Vance.
Hij vervolgde: "Helaas, als je miljoenen mensen binnenlaat, wier achtergrond niet gecontroleerd zijn, van wie je niet eens weet wie ze werkelijk zijn, dan krijg je dit soort problemen." En: "Kamala Harris pochte over het openen van de grens en nu zitten we met de gevolgen. Ik ben blij dat Donald Trump dat aangekaart heeft."
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.
5 uur geledenCANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.
7 uur geleden