Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vance staat achter Trumps beweringen over Venezolaanse bendes

Vance staat achter Trumps beweringen over Venezolaanse bendes

NEW YORK (ANP) - De Republikeinse vicepresidentskandidaat J.D. Vance staat achter de beweringen van voormalig president Donald Trump dat Venezolaanse bendes een stad in de Amerikaanse staat Colorado terroriseren. Vance deed dit in een tv-interview met ABC News.

Trump heeft herhaaldelijk beweerd dat leden van de Venezolaanse Tren de Aragua-bende appartementencomplexen hebben "overgenomen" en de stad hebben "overspoeld". Mike Coffman, de Republikeinse burgemeester van de stad in kwestie, Aurora, heeft echter gezegd dat Trumps beweringen "zwaar overdreven" zijn en "de identiteit en het veiligheidsgevoel van de stad onterecht hebben geschaad".

Vance ziet in de woorden van de burgemeester geen bewijs dat Trumps beweringen vals zijn, zo bleek tijdens zijn gesprek met ABC News. "Je zei net dat de burgemeester vindt dat de beweringen (van Trump) overdreven waren", zei hij tegen de presentatrice. "Dat betekent dat er een kern van waarheid in moet zitten," aldus Vance.

Hij vervolgde: "Helaas, als je miljoenen mensen binnenlaat, wier achtergrond niet gecontroleerd zijn, van wie je niet eens weet wie ze werkelijk zijn, dan krijg je dit soort problemen." En: "Kamala Harris pochte over het openen van de grens en nu zitten we met de gevolgen. Ik ben blij dat Donald Trump dat aangekaart heeft."

Meer uit Buitenland

Grynspan koploper in stemming opvolger VN-secretaris-generaal

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rebeca Grynspan uit Costa Rica is koploper in de derde informele stemming om de nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Zij stond in de tweede informele stemming ook al in de top drie. Als Grynspan gekozen wordt, wordt ze de eerste vrouw aan het hoofd van de VN. Tot dusver waren alle secretarissen-generaal man, waardoor de roep om een vrouw te benoemen luider wordt.

56 minuten geleden
Drone slaat in bij Russische kerncentrale

WENEN (ANP) - Een koeltoren van een Russische kerncentrale in Koersk zou geraakt zijn door een drone. Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) laat via X weten dat het daar een melding van heeft ontvangen.

1 uur geleden
Duizenden Kosovaren demonstreren tegen veroordeling oud-president

PRISTINA (ANP/AFP) - Duizenden Kosovaren hebben in de hoofdstad Pristina gedemonstreerd tegen de veroordeling van oud-president Hashim Thaçi. Het Kosovotribunaal legde hem woensdag 25 jaar gevangenisstraf op voor oorlogsmisdaden tijdens de onafhankelijkheidsoorlog met Servië in de jaren 90.

1 uur geleden
Bronnen: Pakistan stuurt meer militaire steun naar Saudi-Arabië

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan stuurt meer militaire hulp naar Saudi-Arabië nu het conflict in Jemen escaleert. Dat zeggen bronnen in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad tegen persbureau DPA.

2 uur geleden
Polen na ruzie nu toch bij raketafweercoalitie Oekraïne

KYIV (ANP) - Polen gaat alsnog meedoen aan het verbond van landen dat met Oekraïne werkt aan een verdediging tegen ballistische raketten. Dat Polen niet meteen aansloot, berust op "een misverstand", zei premier Donald Tusk volgens Poolse media op een top van Oost-Europese leiders in Oekraïne.

2 uur geleden
Poetin brengt stem uit in Russische parlementsverkiezingen

MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft vrijdag zijn stem uitgebracht in de parlementsverkiezingen. Kremlin-gezinde partijen houden naar verwachting hun dominantie in de Doema, zoals het parlement wordt genoemd.

2 uur geleden
Rode Kruis: 2 jaar geen toegang tot Oekraïense krijgsgevangenen

GENÈVE (ANP/RTR) - Het Internationaal Comité van het Rode Kruis (ICRC) zegt inmiddels twee jaar geen toegang meer te hebben tot Oekraïense krijgsgevangenen in Russische gevangenschap. In Rusland worden mogelijk duizenden Oekraïners vastgehouden in detentiecentra waar VN-onderzoekers bewijs hebben verzameld van systematische marteling.

2 uur geleden