Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vance: God heeft het leven van Trump gered

Vance: God heeft het leven van Trump gered

BUTLER (ANP/DPA) - Volgens de beoogde Republikeinse vicepresident J.D. Vance was er tijdens de moordaanslag op oud-president Donald Trump sprake van goddelijke interventie. "Ik ben er vast van overtuigd dat God die dag het leven van president Trump heeft gered", zei de 40-jarige senator tegen duizenden Trump-aanhangers in de stad Butler in de Amerikaanse staat Pennsylvania. Hij sprak van een "waar wonder".

In juli dit jaar overleefde Trump tijdens een campagnebijeenkomst in Butler een moordaanslag. Hij raakte gewond aan zijn rechteroor. Een bezoeker kwam om, twee anderen raakten gewond. De schutter werd door veiligheidstroepen gedood. Zowel Vance als Trump is zaterdag terug op de plek waar de aanslag werd gepleegd voor een nieuwe rally.

Vance verwees in zijn toespraak verschillende keren naar God. "Hier, bijna drie maanden geleden, dachten we dat president Trump zijn leven zou verliezen. Maar God heeft nog steeds een plan voor hem - net zoals hij nog steeds een plan heeft voor de Verenigde Staten van Amerika."

Meer uit Buitenland

Bosbrand ten zuidwesten van Madrid bedreigt bewoonde plaatsen

ALMOROX (ANP) - Een natuurbrand ten zuidwesten van Madrid bedreigt omliggende bebouwde plaatsen. Een wijk moet helemaal ontruimd en de inwoners van Villa del Prado moeten binnenblijven met hun ramen en deuren dicht. De brand brak woensdag door nog onbekende oorzaak uit ten noorden van Almorox en lijkt zich vooral in oostelijke richting uit te breiden.

1 uur geleden
Libanese stad Tyrus nieuw op lijst van bedreigd werelderfgoed

BUSAN (ANP/AFP) - UNESCO heeft de Zuid-Libanese stad Tyrus toegevoegd aan zijn lijst van bedreigd werelderfgoed. Israël heeft de historische stad de afgelopen maanden meermaals gebombardeerd in het conflict met Hezbollah.

4 uur geleden
Turkse journalist die voor Duitse wereldomroep werkt weer vrij

ISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turkse journalist die voor de Duitse wereldomroep (DW) werkt, Alican Uludağ, is onder voorwaarden door de Turkse justitie vrijgelaten. Hij werd dinsdag opnieuw aangehouden in verband met berichten op sociale media. Hij was twee maanden voorwaardelijk op vrije voeten in afwachting van een proces met betrekking tot zijn stellingname of berichtgeving.

8 uur geleden
Liberia meldt grootste cocaïnevangst ooit

MONROVIA (ANP) - De politie in Liberia zegt dinsdag voor meer dan 300 miljoen dollar aan cocaïne te hebben onderschept in de buurt van de hoofdstad Monrovia, meldt de BBC. Het zou de grootste cocaïnevangst in het land ooit zijn.

8 uur geleden
'Ongekende' oversterfte door Franse hittegolf in juni

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - In Frankrijk zijn tijdens de hittegolf van juni 5764 meer sterfgevallen geregistreerd dan normaal, aldus voorlopige cijfers van de Franse gezondheidsautoriteiten. Die noemen de oversterfte onder mensen van 15 jaar en ouder "ongekend".

8 uur geleden
Trump dreigt met bombardementen als Iran schepen aanvalt

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt voortaan een brug of elektriciteitscentrale in Iran te bombarderen voor elke Iraanse aanval op een schip in de Straat van Hormuz. Of die aanvallen nu "met een raket, drone of ander wapen" zijn. Dat schrijft hij op zijn Truth Social.

8 uur geleden
Noorwegen herdenkt aanslagen Oslo en Utøya

OSLO (ANP/DPA) - Noorwegen heeft de 77 slachtoffers herdacht van de aanslagen in Oslo en Utøya van vijftien jaar geleden. Er waren meerdere herdenkingen, onder meer in de kathedraal van Oslo, met koning Harald en koningin Sonja onder de aanwezigen.

9 uur geleden