Vance accepteert Republikeinse nominatie voor vicepresidentschap
MILWAUKEE (ANP) - De Amerikaanse senator James David Vance uit Ohio, beter bekend als J.D. Vance, heeft in een speech voor de Republikeinse conventie in Milwaukee de nominatie van zijn partij voor het vicepresidentschap aanvaard. Oud-president Donald Trump had maandag al op zijn sociaal medium Truth Social aangekondigd dat Vance zijn running mate wordt. Als Trump wint in november, wordt Vance (39) vicepresident.
In zijn toespraak drong hij er bij de Amerikanen op aan "een nieuw pad te kiezen", na de in zijn ogen desastreuze jaren onder de huidige president Joe Biden, die volgens hem getekend waren door onder meer inflatie, hoge belastingen, een drugsepidemie en een overvloed aan migranten die via de "open grenzen" binnenkwamen. Het is dan ook tijd voor een sterke president, en dat is Trump, aldus Vance. Daarmee krijgt het land een president die "opkomt voor Amerikaanse bedrijven" en "vecht om fabrieken terug te brengen".
Vance gold al lang als een van de kanshebbers voor de post. De Republikein staat bekend als zeer conservatief: uitgesproken anti-abortus, anti-woke; voor de familie als hoeksteen van de samenleving, voor "vrijheid". Vance liet zich in het verleden zeer negatief uit over Trump. Acht jaar geleden, in de aanloop naar de presidentsverkiezingen van 2016, noemde Vance hem publiekelijk een "idioot" en zei dat hij "verwerpelijk" was. Privé vergeleek hij hem met Adolf Hitler. Later, toen hij campagne voerde voor zijn Senaatszetel, bood hij daarvoor zijn excuses aan.
Bij zijn aankondiging benadrukte Trump dat Vance "ons land eervol diende" bij de mariniers, en dat hij in twee jaar summa cum laude afstudeerde aan de Ohio State University. Ook wees hij erop dat Vances boek Hillbilly Elegy een bestseller en film werd, "omdat het opkomt voor de hardwerkende mannen en vrouwen van ons land".
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
24 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.
56 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft meer dan tweehonderd demonstranten opgepakt bij een protest op Trafalgar Square. Pro-Palestijnse activisten hadden zich op het bekende plein verzameld om de verboden groepering Palestine Action te steunen. De regering plaatste de organisatie in juli op een lijst met terroristische organisaties. Een rechter oordeelde in februari dat dit verbod onwettig is.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Pakistan lopen vast op de controle over de Straat van Hormuz, melden ingewijden aan The Financial Times. Zo zou Iran erop staan de controle over de zeestraat te behouden en tol te kunnen heffen op schepen. Het land zou eventuele "gezamenlijke controle" weigeren.
3 uur geledenLGOV (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone heeft een tankstation in de stad Lgov in de Russische regio Koersk geraakt, meldde de regionale gouverneur zaterdag. Er zouden drie mensen gewond zijn geraakt, onder wie een kind. De aanval zou plaats hebben gevonden nadat het paasbestand was ingegaan.
4 uur geleden