Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vance accepteert Republikeinse nominatie voor vicepresidentschap

Vance accepteert Republikeinse nominatie voor vicepresidentschap

MILWAUKEE (ANP) - De Amerikaanse senator James David Vance uit Ohio, beter bekend als J.D. Vance, heeft in een speech voor de Republikeinse conventie in Milwaukee de nominatie van zijn partij voor het vicepresidentschap aanvaard. Oud-president Donald Trump had maandag al op zijn sociaal medium Truth Social aangekondigd dat Vance zijn running mate wordt. Als Trump wint in november, wordt Vance (39) vicepresident.

In zijn toespraak drong hij er bij de Amerikanen op aan "een nieuw pad te kiezen", na de in zijn ogen desastreuze jaren onder de huidige president Joe Biden, die volgens hem getekend waren door onder meer inflatie, hoge belastingen, een drugsepidemie en een overvloed aan migranten die via de "open grenzen" binnenkwamen. Het is dan ook tijd voor een sterke president, en dat is Trump, aldus Vance. Daarmee krijgt het land een president die "opkomt voor Amerikaanse bedrijven" en "vecht om fabrieken terug te brengen".

Vance gold al lang als een van de kanshebbers voor de post. De Republikein staat bekend als zeer conservatief: uitgesproken anti-abortus, anti-woke; voor de familie als hoeksteen van de samenleving, voor "vrijheid". Vance liet zich in het verleden zeer negatief uit over Trump. Acht jaar geleden, in de aanloop naar de presidentsverkiezingen van 2016, noemde Vance hem publiekelijk een "idioot" en zei dat hij "verwerpelijk" was. Privé vergeleek hij hem met Adolf Hitler. Later, toen hij campagne voerde voor zijn Senaatszetel, bood hij daarvoor zijn excuses aan.

Bij zijn aankondiging benadrukte Trump dat Vance "ons land eervol diende" bij de mariniers, en dat hij in twee jaar summa cum laude afstudeerde aan de Ohio State University. Ook wees hij erop dat Vances boek Hillbilly Elegy een bestseller en film werd, "omdat het opkomt voor de hardwerkende mannen en vrouwen van ons land".

Meer uit Buitenland

Iran ontkent leggen van mijnen in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran is niet bezig met het leggen van zeemijnen in de Straat van Hormuz, benadrukte de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi. "Helemaal niet, dit is niet waar." De Verenigde Staten stelden eerder deze week zestien mijnenleggers in de buurt van de strategische waterweg te hebben uitgeschakeld, al zei president Donald Trump dat er geen aanwijzingen waren dat het land mijnen zou hebben gelegd.

12 minuten geleden
Israël voert aanvallen uit in centrum van Beiroet

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft aanvallen uitgevoerd in het centrum van Beiroet. Op beelden van persbureau AFP is te zien hoe rook opstijgt uit een pand in de wijk Bachoura, die grenst aan het oude stadscentrum en vlak bij onder meer het kantoor van de Libanese premier en het parlement ligt. Volgens Israël was de aanval gericht tegen het door Iran gesteunde Hezbollah.

1 uur geleden
ICC onderzoekt Belarus om misdaden tegen de menselijkheid

DEN HAAG (ANP/AFP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag is een onderzoek begonnen naar vermeende misdaden tegen de menselijkheid gepleegd door Belarus. Litouwen had het hof daartoe in 2024 verzocht.

1 uur geleden
Trump verwelkomt stijging olieprijs door oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - De stijging van de olieprijs door de oorlog tegen Iran doet de Verenigde Staten juist goed, stelt president Donald Trump. De VS verdienen zo meer aan hun eigen olie, pareerde hij nu de zorgen over de wereldeconomie en hogere inflatie in binnen- en buitenland groeien.

3 uur geleden
Leider Iran in eerste verklaring: druk op vijand hoog houden

TEHERAN (ANP/AFP) - De Straat van Hormuz moet volgens de nieuwe hoogste leider van Iran gesloten blijven. De afsluiting van de voor de oliehandel belangrijke zeeroute helpt om de druk op de vijanden van Iran hoog te houden, zei Mojtaba Khamenei in zijn eerste verklaring als nieuwe leider. Hij riep ook op tot eenheid binnen het land en zei dat de dood van mensen die voor Iran gestorven zijn gewroken zal worden.

3 uur geleden
EU-Hof: lidstaten moeten geslacht op id-bewijs kunnen wijzigen

LUXEMBURG (ANP) - Transgenderpersonen in de EU hebben het recht om het geslacht waarmee ze zich identificeren in hun identiteitsdocumenten te laten wijzigen. Dat oordeelt het Europese Hof van Justitie donderdag in een zaak van een Bulgaarse burger die als man geregistreerd stond, maar zich inmiddels als vrouw identificeert.

4 uur geleden
Bemiddeling China vermindert gevechten Pakistan en Afghanistan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De bemiddeling van China heeft ertoe geleid dat de aanhoudende gevechten tussen Pakistan en Afghanistan zijn verminderd, meldden drie Pakistaanse overheidsfunctionarissen. De Chinese president Xi Jinping zou eind vorige maand zelf in een persoonlijke boodschap hebben opgeroepen de vijandelijkheden te staken.

4 uur geleden