Vanaf zondag weer treinen tussen Lelystad en Dronten
DEN HAAG (ANP) - De NS laat vanaf zondag weer treinen rijden tussen Lelystad en Dronten. Sinds begin september was er geen treinverkeer mogelijk op het traject door schade die ontstond na een stroomstoring. Een hoogspanningskabel kwam op een bovenleiding van het spoor bij Swifterbant terecht en er moest tientallen kilometers aan kabels en andere apparatuur vervangen of gerepareerd worden.
De stroomstoring ontstond op 2 september door een kortsluiting en daaropvolgende brand op het hoogspanningsstation in Lelystad, aldus netbeheerder TenneT. Bij zo'n storing hoort de stroom normaal automatisch van de kabels te gaan, maar het veiligheidssysteem werkte niet. Het gevolg was dat de hoogspanningskabels oververhit raakten, gingen uitzetten en op sommige plekken tot op de grond kwamen te hangen.
De NS zette gedurende de stremming bussen in tussen Lelystad en Dronten. Reizigers die vanuit het noorden naar de Randstad wilden komen, konden omreizen door de trein van Zwolle richting Amersfoort te nemen. Daardoor liep de reistijd op en was het drukker in de trein, aldus de NS, die zegt dat "vervelend" te vinden voor de gedupeerde reizigers.
"Ondanks dat ProRail hard aan het werk was om de schade te herstellen, was het een pittige tijd voor onze reizigers en collega’s", aldus Irma Winkenius van de NS. "We zijn blij dat de werkzaamheden zaterdag zijn afgerond en dat we op het traject dat noord en west verbindt, weer treinen kunnen laten rijden."
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht sluit het onderzoek in de zaak-Borsato op 4 december. Dit kondigde de rechtbankvoorzitter dinsdag aan bij aanvang van de inhoudelijke behandeling van de zedenzaak.
41 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Marco Borsato heeft aan het begin van de ontuchtzaak tegen de zanger "met klem" benadrukt dat de feiten waarvan hij wordt verdacht niet kloppen. "Dit heeft niet plaatsgevonden", zei de zanger.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - In de rechtbank in Utrecht heeft het Openbaar Ministerie de strafzaak tegen Marco Borsato geopend met het voordragen van de tenlastelegging. Het OM beschuldigt de zanger van ontucht met een 15-jarig meisje. Dat zou van september 2014 tot en met januari 2015 in Nederland zijn gebeurd, aldus de officier van justitie in een volle zittingszaal.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De advocaten van Marco Borsato gaan voor vrijspraak in de zaak tegen de zanger. Dat zei Carry Knoops tegen de aanwezige pers. "Wij gaan zeker voor de vrijspraak. Met goede argumenten", zei Carry Knoops.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marco Borsato is dinsdagochtend aangekomen bij de rechtbank in Utrecht, waar hij terechtstaat voor ontucht met een minderjarige. De zanger werd bij de ingang opgewacht door een grote groep cameraploegen en fotografen. Borsato stond na aankomst kort de pers te woord. "Ik ben blij dat ik vandaag mijn verhaal kan doen", zei hij onder meer. Hij gaf ook aan dat zijn familie niet aanwezig zal zijn tijdens het proces.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op de Nederlandse wegen staat rond 08.00 uur ruim 1100 kilometer file en daarmee is het volgens de ANWB de drukste ochtendspits van dit jaar. Alleen tijdens enkele avondspitsen eerder dit jaar was het nog drukker op de weg.
2 uur geledenKRALENDIJK (ANP) - In het Caribisch deel van het Koninkrijk, op Bonaire, Sint Eustatius en Saba, kan op 29 oktober in tien verschillende stemlokalen worden gestemd voor de Tweede Kamerverkiezingen. De lokalen gaan 29 oktober om 07.30 uur open (Nederlandse tijd 12.30 uur). Ze sluiten om 21.00 uur; dan is het in Nederland 02.00 uur op 30 oktober.
3 uur geleden