Vanaf zondag weer treinen tussen Lelystad en Dronten
DEN HAAG (ANP) - De NS laat vanaf zondag weer treinen rijden tussen Lelystad en Dronten. Sinds begin september was er geen treinverkeer mogelijk op het traject door schade die ontstond na een stroomstoring. Een hoogspanningskabel kwam op een bovenleiding van het spoor bij Swifterbant terecht en er moest tientallen kilometers aan kabels en andere apparatuur vervangen of gerepareerd worden.
De stroomstoring ontstond op 2 september door een kortsluiting en daaropvolgende brand op het hoogspanningsstation in Lelystad, aldus netbeheerder TenneT. Bij zo'n storing hoort de stroom normaal automatisch van de kabels te gaan, maar het veiligheidssysteem werkte niet. Het gevolg was dat de hoogspanningskabels oververhit raakten, gingen uitzetten en op sommige plekken tot op de grond kwamen te hangen.
De NS zette gedurende de stremming bussen in tussen Lelystad en Dronten. Reizigers die vanuit het noorden naar de Randstad wilden komen, konden omreizen door de trein van Zwolle richting Amersfoort te nemen. Daardoor liep de reistijd op en was het drukker in de trein, aldus de NS, die zegt dat "vervelend" te vinden voor de gedupeerde reizigers.
"Ondanks dat ProRail hard aan het werk was om de schade te herstellen, was het een pittige tijd voor onze reizigers en collega’s", aldus Irma Winkenius van de NS. "We zijn blij dat de werkzaamheden zaterdag zijn afgerond en dat we op het traject dat noord en west verbindt, weer treinen kunnen laten rijden."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Een gesloten cultuur en gebrek aan toezicht van buitenaf maakten het mogelijk dat kindermishandeling en -misbruik lange tijd konden voortduren in het Jeugddorp De Glind in Gelderland. Tot die conclusie komen onderzoekers van de Erasmus Universiteit Rotterdam. Ze constateren dat het ook nu nog aan openheid schort bij zorgorganisatie Pluryn.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt carnavalsvierders voor een koud weekend. De hulporganisatie roept feestvierders daarom op goed op elkaar te letten. Tijdens carnaval zet het Rode Kruis meer dan 820 vrijwilligers in op bijna tachtig evenementen voor eerste hulp.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie wil tientallen treinstellen kopen om ze om te bouwen tot gewondentreinen, een soort rijdende hospitaals. De aanschaf is volgens de krijgsmacht nodig om in geval van een gewapend conflict waar Nederlandse militairen bij betrokken zijn, snel gewonden te kunnen repatriëren, schrijft staatssecretaris Gijs Tuinman aan de Tweede Kamer.
2 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Zeker twintig actievoerders van Greenpeace hebben donderdagochtend het hoofdgebouw van Lelystad Airport bezet, als tegengeluid op de coalitieplannen van D66, VVD en CDA om het vliegveld te gaan gebruiken voor burgerluchtvaart. Ze blijven "zo lang als nodig, tot het kabinet de plannen intrekt", aldus een woordvoerder.
2 uur geledenHOEVELAKEN (ANP) - Meld Misdaad Anoniem heeft in 2025 een recordaantal anonieme tips binnengekregen. Het meldpunt stuurde 32.007 meldingen door naar de politie, gemeenten en opsporingsdiensten. Dat is een stijging van 32 procent ten opzichte van een jaar eerder.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door de nieuwe regels van het Europese Asiel- en Migratiepact dreigen asielkinderen opgesloten te worden in een detentiecentrum in Zeist. Die Nederlandse maatregel kan veel schade aanrichten en moet voorkomen worden, waarschuwt VluchtelingenWerk Nederland (VWN).
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het aantal gemeenteraadsleden dat agressie, intimidatie of geweld ervoer, is de afgelopen vier jaar ruim verdubbeld. Een derde van de raadsleden gaf in een enquête aan dit te ervaren, waar dat voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2022 bij 15 procent speelde. Van hen geeft 30 procent aan dat dit invloed heeft op hun functioneren.
4 uur geleden