Vanaf woensdag driedaagse staking buschauffeurs voor betere cao
DEN HAAG (ANP) - Buschauffeurs in het streekvervoer staken vanaf woensdag drie dagen lang voor een betere cao. De landelijke staking volgt op eerdere stakingen en een manifestatie op de Koekamp in Den Haag in september, meldt vakbond FNV.
Volgens FNV-bestuurder Marijn van der Gaag weigeren werkgevers om weer om de tafel te gaan om over een cao te onderhandelen. De Vereniging Werkgevers Openbaar Vervoer (VWOV) bevestigt dat ook. Volgens VWOV houden de werkgevers vast aan de geldende cao, die tot eind dit jaar doorloopt. FNV heeft die overeenkomst echter niet ondertekend.
"Ze steken gewoon hun middelvinger op naar hun eigen personeel. Maar de chauffeurs zijn het nu echt zat en gaan het er niet bij laten zitten. Ze gaan door tot die eerlijke cao er ligt", aldus Van der Gaag.
FNV wil onder meer een loonsverhoging ter compensatie van de prijsstijgingen en vermindering van de werkdruk. Ook wil de bond dat er personeel bijkomt. Daar wordt al sinds mei actie voor gevoerd. FNV is het niet eens met het huidige loonbod en andere voorwaarden voor de cao.
Niet al het personeel staakt echter. Vakbond CNV heeft in juni wel de nieuwe cao getekend, die loopt tot eind dit jaar.
Van der Gaag zegt dat de chauffeurs de situatie "ontzettend vervelend" vinden voor de reizigers. "Maar deze staking komt echt door de weigerachtige opstelling van de werkgevers om tot een eerlijke cao te komen."
In Noord-Brabant, Utrecht en Zuid-Holland gaan buschauffeurs ook naar het Provinciehuis om een petitie aan te bieden. Daarin eisen ze dat de provincies de afspraken uit de contracten tussen provincie en busmaatschappijen nakomen.
In het streekvervoer werken ongeveer 13.000 mensen. Meer dan zesduizend van hen zijn lid van de FNV.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Oud-premier Jan Peter Balkenende en voormalig minister voor Vreemdelingenbeleid en Integratie Rita Verdonk wisten niet dat toenmalig VVD-voorzitter Bas Eenhoorn en partijleider Gerrit Zalm al jaren eerder op de hoogte waren van onwaarheden in de asielaanvraag van Ayaan Hirsi Ali. Dat blijkt uit het NTR-premiersportret 'De storm van Balkenende', een tweedelige documentaireserie die de NTR op 27 en 28 december uitzendt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Mona Keijzer (Asiel en Migratie, BBB) heeft vrijdagmorgen busbedrijf Qbuzz ten onrechte aangewezen als verantwoordelijke voor de pendelbus van en naar het Groningse Ter Apel. Dat laat het ministerie van Asiel en Migratie weten na vragen van het ANP.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De speciale pendelbus die rijdt tussen station Emmen en het asielzoekerscentrum in Ter Apel is niet meer gratis. Dat schrijft demissionair minister Mona Keijzer (Asiel, BBB) vrijdag aan de Tweede Kamer. De kaartjesverkoop was gestopt vanwege overlast door wanbetalers.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De teller van 3FM Serious Request staat na een dag actievoeren op 4.306.428 euro. Dat is vrijdagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Niet eerder werd er op de eerste dag van de actie zoveel geld opgehaald.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het COA heeft van het ministerie van Asiel en Migratie (A&M) de opdracht gekregen om nareizigers naar een hotel te brengen in de gemeente waar ze uiteindelijk ook een huis moeten krijgen. Demissionair minister Mona Keijzer heeft gemeenten dat via een brief laten weten, het ANP zag die brief in. Het doel is dat er zo plek vrijkomt in asielzoekerscentra en mensen eerder kunnen beginnen met het opbouwen van een leven in de gemeente waar ze uiteindelijk een huis moeten krijgen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgevers die verzuimen de regels tegen schijnzelfstandigheid na te komen, krijgen ook in 2026 nog geen boete. Wel wil het kabinet dat volgend jaar boetes worden opgelegd aan werkgevers en werkenden die opzettelijk de zzp-wetgeving overtreden.
11 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Qbuzz verwijst vrijdag naar een eerder statement waarin staat dat het vervoersbedrijf niet de opdrachtgever en uitvoerder is van de pendeldienst tussen het azc van Ter Apel en station Emmen. Dat terwijl demissionair asielminister Mona Keijzer (BBB) vrijdagochtend zei dat Qbuzz de beveiliging moet regelen voor de pendelbus.
12 uur geleden