Vanaf februari hinder door werkzaamheden in Sijtwendetunnel N14
LEIDSCHENDAM (ANP) - Vanaf 4 februari volgend jaar vervangt Rijkswaterstaat de verlichting in de drie tunneldelen op de N14 bij Leidschendam die samen de Sijtwendetunnel vormen. De werkzaamheden, die volgens de planning tot 18 mei 2024 duren, hebben gevolgen voor het verkeer op deze drukke route die de A4 en de N44 verbindt.
Weggebruikers worden tijdens afsluitingen omgeleid en moeten rekening houden met extra reistijden van 10 minuten tot een half uur. In tegenstelling tot veel andere werkzaamheden, vindt het werk niet in de weekenden, maar juist doordeweeks, tussen 21.00 uur en 06.00 uur, plaats. Dit om de toegankelijkheid van het drukbezochte winkelcentrum Mall of the Netherlands, pal gelegen aan de N14, zo goed mogelijk te houden.
Het voorbereidende werk is al begonnen. De komende twee nachten en ook tijdens de nachten van 14 en 22 december zijn delen van de tunnel afgesloten. Er staan omleidingsroutes aangegeven. Naast het vervangen van de verlichting wordt meteen ook ander renovatie- en onderhoudswerk uitgevoerd, zoals het vernieuwen van de blusleidingen. "Door het combineren van werkzaamheden wordt hinder door afsluitingen de komende jaren beperkt", meldt Rijkswaterstaat.
Het werk wordt in fases uitgevoerd. Per rijrichting duurt het werk naar verwachting zeven weken. Actuele informatie over deze en andere werkzaamheden aan de infrastructuur in deze regio is te vinden op de website van Zuid-Holland bereikbaar.
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - De burgemeester van Gorinchem, Reinie Melissant, zegt dat het aan de gemeenteraad is om een afweging te maken over of er een herstemming voor die raad moet plaatsvinden. "Gelukkig is het niet aan mij. Ik ben eigenlijk blij dat ik nu geen raadslid ben. Je moet op basis van heel weinig informatie een keuze maken over wat te doen", zei zij tegen een ANP-verslaggever.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - HEMA en reclamebureau Hotel L'Amour hebben voor het derde jaar op rij de Ster Gouden Loeki gewonnen voor de beste tv-commercial van afgelopen jaar. Het kerstspotje van het warenhuis was opnieuw favoriet onder het Nederlandse publiek, werd donderdag bekendgemaakt in Amsterdam.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jill Helena is "verbijsterd en van slag" dat het Openbaar Ministerie heeft gevraagd om Ali B vrij te spreken van het aanranden van de zangeres. Ze hoorde er pas vlak voor het hoger beroep van, laat ze weten via haar advocaat Sébas Diekstra.
2 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft woensdag aangifte gedaan van meerdere vormen van verkiezingsfraude. Het gaat onder meer om beïnvloeding en ronselen van volmachten. Dat zei ze donderdag bij aanvang van een tweede informatiebijeenkomst voor de raad over het onderzoek naar mogelijke stemfraude in de Zuid-Hollandse gemeente.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is baanbrekend dat een omstreden 'uitkleedfunctie' in de chatbot Grok wordt verboden. Dat zegt Robbert Hoving, directeur van Offlimits, een kenniscentrum over onlinemisbruik. Die organisatie spande met Fonds Slachtofferhulp een kort geding aan tegen de dienst en kreeg donderdag gelijk van de rechtbank in Amsterdam.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland steunt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten. De minister wil dat die met spoed nieuwe opvangplekken voor asielzoekers regelen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) zal binnenkort een strengere brief sturen om gemeenten te vragen opvangplekken te realiseren voor asielzoekers, zodat de spreidingswet goed kan worden uitgevoerd. "Gemeenten die niets hebben gedaan, gaan we vragen: wanneer kom je nou met locaties?"
5 uur geleden