Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vanaf dinsdagochtend code oranje in zuidoosten om extreme hitte

Vanaf dinsdagochtend code oranje in zuidoosten om extreme hitte

DE BILT (ANP) - Vanaf dinsdagochtend geldt code oranje in Noord-Brabant, Limburg en Gelderland. Het KNMI waarschuwt voor extreme hitte in die provincies, ook in de nacht. De code oranje gaat dinsdag om 10.00 uur in. De maximumtemperaturen in het zuidoosten lopen dinsdag en woensdag op tot boven de 35 graden, verwacht het KNMI. Plaatselijk kan het 38 graden worden.

Met code oranje waarschuwt het weerinstituut voor onder meer overlast door blijvende hitte in huis en op kantoor. "Iedereen kan klachten krijgen zoals uitdroging en oververhitting, maar vooral ouderen en mensen met een kwetsbare gezondheid en bij zware lichamelijke activiteiten", aldus het KNMI, dat mensen onder meer adviseert uit de zon te blijven, genoeg water te drinken en tussen 12.00 en 18.00 uur geen zware lichamelijke activiteiten te doen.

In de rest van Nederland is voor dinsdag code geel afgegeven. Die waarschuwing geldt maandag in het hele land in verband met het warme weer.

Meer uit Binnenland

ACM: versobering postdienst is onvermijdelijk voor betaalbaarheid

DEN HAAG (ANP) - Zonder aanpassingen zal de postdienst in de toekomst "structureel verlieslatend" zijn. Versobering van de dienst is onvermijdelijk om deze betaalbaar te houden, meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek.

48 minuten geleden
Ventilatoren, airco's en koelboxen in trek door warme weer

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders schaffen door het warme weer massaal ventilatoren aan. HEMA en Coolblue zeggen beide een stijging te zien van de verkopen van deze apparaten die moeten zorgen voor verkoeling. Ook andere zomerse producten zoals barbecues, koelboxen en waterspeelgoed zijn in trek.

54 minuten geleden
15 jaar cel voor doden man in Suriname en wegmaken lijk

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft maandag de 51-jarige Romeo B. veroordeeld tot vijftien jaar cel voor het doden van Rishi Parmesar eind 2022 in Suriname en het wegmaken van zijn lijk. Het lichaam van het slachtoffer is nooit meer gevonden.

1 uur geleden
Visijs voor zeehonden en sproeiers voor bavianen tegen hitte

DEN HAAG (ANP) - Speciale ijsjes voor de zeehonden, otters en wasberen en douches voor de olifanten en mantelbavianen. Dierentuinen zorgen de komende hete dagen op verschillende manieren voor verkoeling voor hun beesten. "Dieren kunnen daarnaast ook heel goed luieren met deze hitte, een stuk beter dan mensen", zegt een woordvoerder van Wildlands in Emmen.

2 uur geleden
Ongemak in Tweede Kamer over afhandeling kwestie-Arib

DEN HAAG (ANP) - Veel partijen in de Tweede Kamer voelen ongemak bij de afhandeling van de kwestie rond oud-voorzitter Khadija Arib door het presidium. Kamervoorzitter Martin Bosma liet vorige week weten geen heil te zien in nader onderzoek naar de vraag hoe vertrouwelijke informatie daarover bij de pers kon belanden. In een debat maandag werd duidelijk dat lang niet alle partijen daar direct genoegen mee nemen.

2 uur geleden
PostNL krijgt alsnog dag extra voor bezorging brief of kaart

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken, VVD) wil PostNL alsnog een dag extra gunnen voor de bezorging van een gewone brief of kaart. Zijn voorganger Dirk Beljaarts (PVV) kwam eerder met hetzelfde voorstel, maar haalde dat weer van tafel omdat een ruime Kamermeerderheid er fel op tegen was.

2 uur geleden
ProRail waarschuwt: neem water mee en houd reisinfo in de gaten

UTRECHT (ANP) - Spoorbeheerder ProRail waarschuwt reizigers om deze week extra maatregelen te nemen tegen mogelijke vertragingen door de hitte. Neem voldoende water mee en houd de reisinformatie goed in de gaten, luidt het advies.

2 uur geleden