Van Zundert en Nuis dragen vlag bij opening Winterspelen Beijing
AMSTERDAM (ANP) - Kunstschaatsster Lindsay van Zundert en schaatser Kjeld Nuis dragen de Nederlandse vlag tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen op 4 februari in Beijing. Dat maakte chef de mission Carl Verheijen bekend tijdens de officiƫle teamoverdracht van de sporters in Amsterdam.
De 16-jarige Brabantse Van Zundert is de eerste kunstschaatsster die voor Nederland uitkomt op de Spelen sinds 1976. Nuis (32) is tweevoudig olympisch kampioen van de Winterspelen van Pyeongchang van 2018.
"Ik was echt verbaasd toen ik werd gevraagd, want dit zijn mijn eerste Spelen", zei Van Zundert. "Ik moest wel een traantje wegpinken." Ook Nuis, die volgens Verheijen enorme veerkracht had getoond op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT), liet weten vereerd te zijn. "Superleuk en trots dat ik de kleuren van ons land mag dragen bij de opening."
Prachtig duo
Verheijen vond het een prachtig duo als visitekaartje van TeamNL. "Kjeld behoeft uiteraard nauwelijks introductie. Hij ontpopte zich in 2018 als de absolute koning van de Spelen met goud op zowel de 1.000 als de 1.500 meter. Lindsay wordt 1 februari zeventien jaar en is de jongste binnen onze ploeg. Ze heeft laten zien over uniek talent te beschikken. Voor het eerst in 46 jaar mag er weer een Nederlandse kunstrijdster naar de Spelen. Daarmee is haar prestatie nu al historisch."
"Ik ben zo blij dat ik naar de Spelen mag gaan en ik heb er in de afgelopen weken wel af en toe naar gehengeld om ook de Nederlandse vlag te mogen dragen, moet ik eerlijk zeggen", bekende Van Zundert. "Dit is echt een hele grote eer en een mooi gebaar naar de kunstschaatssport in ons land."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.
5 uur geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italiƫ voor de goede organisatie.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.
8 uur geledenDUBAI (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de UAE Tour gewonnen. In een vlakke rit van 145 kilometer rond Dubai was de renster van SD Worx-Protime wederom de sterkste in de massasprint.
8 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - Lindsey Vonn heeft haar eerste afdaling sinds haar kruisbandblessure succesvol afgerond. De 41-jarige Amerikaanse voltooide de training op de olympische afdaling in Cortina d'Ampezzo in een tijd van 1,40.33. Daarmee staat ze voorlopig tiende nadat 23 van de 47 deelnemers aan de beurt zijn geweest.
8 uur geleden