Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Zanen: oorzaak explosies nog niet te duiden

Van Zanen: oorzaak explosies nog niet te duiden

DEN HAAG (ANP) - De oorzaak van de explosies en de daaropvolgende brand aan de Tarwekamp in Den Haag is nog niet te duiden. Dat zei burgemeester Jan van Zanen tijdens een persconferentie op de vraag of de explosies mogelijk door gas of vuurwerk zijn veroorzaakt.

"We kijken overal naar. Ik ben nog niet in staat de oorzaak te duiden", aldus Van Zanen. Zodra er meer duidelijk is, volgt er een nieuwe persconferentie van de driehoek (burgemeester, politie en OM).

De burgemeester zei verder dat, voor zover hij weet, er geen eerdere problemen of onrust in het woonblok gemeld zijn. "Maar dat zal ongetwijfeld onderdeel uitmaken van het onderzoek dat nog gaande is."

Hoeveel bewoners er op de getroffen adressen wonen, kon de burgemeester niet zeggen. Ook niet of er mogelijk gezinnen met kinderen tussen zitten. Wel zei hij dat het gaat om mensen van "alle leeftijdscategorieën".

Meer uit Binnenland

Commissie: Nederland moet alles doen om genocide te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Nederland moet actie ondernemen om een dreigende genocide te voorkomen, waar ook ter wereld. Dat onderstreept de Commissie van advies inzake volkenrechtelijke vraagstukken (CAVV) in een ongevraagd advies aan de politiek. Hoewel de commissie het Israëlische geweld in Gaza niet noemt, heeft het advies daar duidelijk betrekking op.

7 uur geleden
Steeds meer boetes door foutjes met elektronisch slot OV-fiets

UTRECHT (ANP) - Vergissingen met de elektronische sloten die op steeds meer OV-fietsen zitten, leveren reizigers soms hoge onterechte boetes op. Zowel het aantal boetes als het aantal kwijtscheldingen achteraf is fors toegenomen, bevestigt de NS na berichtgeving door RTL Nieuws.

8 uur geleden
Zelensky: Oekraïne beter beschermd door Nederlandse bijdrage

KYIV (ANP) - Met de Nederlandse bijdrage aan de versterking van het Oekraïense luchtschild zal Oekraïne, en daarmee heel Europa, beter zijn beschermd tegen Russische terreur. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op het platform X. Kort daarvoor werd bekend dat Nederland voor 500 miljoen euro wapens, onder meer voor de Patriot-luchtafweer, koopt en aan Oekraïne geeft.

10 uur geleden
Nederland koopt wapens in VS voor Oekraïne, als eerste NAVO-land

DEN HAAG (ANP) - Nederland koopt voor 500 miljoen euro aan wapens in de VS, om die aan Oekraïne te geven. Dat meldt het ministerie van Defensie. Het gaat onder meer om munitie en onderdelen voor luchtafweersystemen. Nederland is het eerste NAVO-land dat op deze manier, via de VS, middelen aan Oekraïne doneert, aldus het departement.

10 uur geleden
COA: 800 nieuwe noodopvangplekken, veel minder dan gevraagd

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft de komende maanden zicht op nieuwe noodopvangplekken voor achthonderd mensen. Dat zijn er 1800 minder dan de asielopvangorganisatie in de tweede week van juli had gevraagd aan de provincies Gelderland, Limburg, Noord-Brabant, Noord-Holland, Overijssel, Utrecht, Zeeland en Zuid-Holland.

12 uur geleden
Jos Brink krijgt straatnaam in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam gaat een straat vernoemen naar de in 2007 overleden presentator Jos Brink. Burgemeester Femke Halsema laat maandag via Instagram weten dat ze samen met de adviesraad straatnamen op zoek gaat naar een geschikte straat.

12 uur geleden
Openbaar Ministerie geleidelijk weer online na ICT-problemen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat stap voor stap weer online, meldt justitie maandag. Het OM had als gevolg van een hack de verbinding met internet half juli uitgezet. Dat gebeurde na een waarschuwing van het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) over "een kwetsbaarheid" in het systeem.

13 uur geleden